WSM Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 17.1.2018 od 18 hodin HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce měsíce: Prosinec 2017
Do Ústí přijedou České Budějovice - silný soupeř z jihu Čech
6.10.2017 | Ladislava Králová
Autor fotografie: Sporty Ústí

Do Ústí přijedou České Budějovice - silný soupeř z jihu Čech

Na ústecký zimní stadion zavítá tuto sobotu ČEZ Motor České Budějovice. Podaří se Slovanu navázat na středeční pohádkovou výhru? Utkání začne od 17:00 hodin, fanoušky ale prosíme, aby přišli o něco dříve. K poslednímu vítězství pomohl Slovanu i Jaroslav Roubík, ústecká legenda. Při tom se mu podařilo dosáhnout 1000 bodů v soutěži. Přijďte s námi oslavit tento významný milník!

Tváří v tvář: HC Slovan Ústí nad Labem – ČEZ Motor České Budějovice

Údaje před
10. kolem

Porovnání v 1. -9. kole
11.
postavení v tabulce
2.
29:31
skóre
26:15
11
získané body
19
Daniel Vrdlovec 6 (3+3)
nejproduktivnější hráč
Václav Nedorost 9 (5+4)
Antonín Melka
nejlepší střelec
Václav Nedorost
Jaroslav Roubík
nejvíce asistencí
Miloslav Čermák
92
trestné minuty
124
Martin Volke (93.97 %),
Jakub Soukup (88.14 %),
Jan Růžička (92.65 %)
úspěšnost brankářů
Petr Kváča (92.04%),
David Gába (92.11%)
Martin Volke - 2.22,
Jakub Soukup – 4.59,
Jan Růžička – 2.48
průměr inkasovaných branek
Petr Kváča – 1.48,
David Gába – 2.01
12
góly v přesilovkách
5
27.91%
využití přesilovek
11.63%
1
góly v oslabení
0

ČEZ Motor České Budějovice

 • Rok založení: 1928
 • Klubové barvy: bílá, červená, modrá, žlutá
 • Trenér: Antonín Stavjaňa
 • Asistent trenéra: Martin Štrba

Motor míří v letošní sezóně vysoko. V loňské baráži skončily České Budějovice jako poslední, což bylo pro tým velkým zklamáním. Jihočeši se rozhodli nic nepodcenit a tak výrazně posílili kádr. Posilu v podobě Václava Nedorosta, který minulý rok odehrál v KHL svou sedmou sezónu, žlutomodří rozhodně nemohou podcenit. Stejně tak působení Zdeňka Kutláka nebo Filipa Nováka. Další zajímaví hráči, kteří mají Motoru pomoci dosáhnout na co nejlepší umístění, a to nejlépe na výhru v baráži, jsou Peter Galamboš ze Slovenska a Tim Crowder z Francie.
Známou tváří na ústeckém ledě bude Rok Pajič, který zde v minulých letech odehrál několik sezón.
Nejproduktivnějším hráčem jihočechů je ovšem Miloslav Čermák. I on hrál dříve nějaký čas ve žlutomodrém dresu a podle kanadského bodování je jedním z nejúspěšnějších střelců celé WSM ligy.
Ćeské Budějovice se na začátku sezóny pyšnily také talentem Filipem Vlčkem, který mohl zazářit. Ten ale porušil životosprávu a proto za Motor v nejbližší době nenastoupí.

Z celkem devíti odehraných zápasů byly České Budějovice neúspěšné pouze ve dvou případech. Nejprve jihočechy potrápil Havířov, později se Benátkám povedlo zvítězit 3:0. Od této prohry si ale Motor připsal již pět vítězných utkání v řadě. Dokáže Slovan navázat na úspěšný zápas plný zvratů v Havířově, který skončil pro žlutomodré skvělým výsledkem 8:4?

Vzájemná střetnutí

Výsledky ze vzájemných zápasů, které proběhly mezi oběma týmy v loňské sezóně, nejsou pro Slovan příliš příznivé. Z celkem čtyř utkání se mu zadařilo pouze jednou, a to vítězstvím 4:3 v domácím prostředí. V ostatních zápasech se prosadily České Budějovice - jednou dokonce velmi vysokou výhrou 8:2.

Statistické zajímavosti

HC Slovan Ústí nad Labem

Z ústeckého celku je nejvytěžovanějším hráčem David Bernad, který stráví na ledě v průměru 27:09 minut. Nejúspěšnějším střelcem je Jiří Severa, v devíti odehraných zápasech vystřelil na branku pětkrát, z toho zabodoval dvěma góly. Úspěšnost střelby má 40.00%. Hned za ním jsou Daniel Vrdlovec a Ladislav Gengel.

Nejvíce trestaným hráčem Slovanu je Patrik Husák. Na trestné lavici již odseděl celkem 16 minut.

Jaroslav Roubík již nastoupil na 200 vhazování, z nichž 128 vyhrál, což je celkem 64%.

Jediný ústecký gól v oslabení vstřelil Daniel Vrdlovec. Stejně jako Antonín Melka je také nejúspěšnějším hráčem v přesilových hrách, každý z nich dosud vstřelil v přesilovce dva góly.

ČEZ Motor České Budějovice

Nejúspěšnějším střelcem jihočechů je Filip Vlček. Ten v průběhu devíti zápasů vystřelil na branku dvanáctkrát, z čehož se mu zdařily čtyři góly. Jeho úspěšnost ve střelbě je 33.33%. Nejvíce času na zápas tráví na ledě Zdeněk Kutlák (v průměru 23:02 minut).

Nejtrestanějšími hráči jsou Patrik Marcel a Filip Novák. Oba dva si za devět uplynulých kol odpykali již 22 minut.

Za Motor nastupuje na buly nejčastěji Peter Galamboš. Procento vhazování, které vyhrál, je 50.90%. Nejvíce gólů v přesilové hře Budějovicím zajistil Zdeněk Kutlák (3). Žádnému hráči se ale nepodařilo vstřelit branku ve vlastním oslabení.

9. kolo z pohledu obou celků

 • HC Slovan Ústí nad Labem – AZ RESIDOMO Havířov (4:8)
  Branky a nahrávky: 2. M. Kalus (Hudeček, Petran), 4. Haas (Baláž), 23. Sikora (Drtil), 30. R. Havel (Sikora, Matai) – 19. D. Merta (Vrdlovec, Bernad), 31. Roubík (Bernad, Melka), 33. Melka (Roubík, Husák), 33. D. Merta (Vrdlovec, L. Volf), 37. Vrdlovec, 49. Roubík (Bernad), 51. Bernad (Roubík, Husák), 59. Husák (Melka, Smolka).
  HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Husák, Bernad, Vl. Brož, Macek, Hes, Mlčoch – Melka, Roubík, Smolka – D. Merta, Vrdlovec, L. Volf – Dufek, Najman, P. Kousal – Gengel, Severa, Markulinec.
 • ČEZ Motor České Budějovice – SK Horácká Slavia Třebíč (2:1pp)
  Branky a nahrávky: 45. Nedorost (Kutlák), 62. Galamboš (Dostálek, Pýcha) – 14. R. Zohorna (Diviš, Kusko).
  ČEZ Motor České Budějovice:  Kváča – Fillman, F. Novák, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Pajič, Nedorost – Crowder, Galamboš, Dostálek – L. Květoň, Vlček, Heřman – Šulek, Toman, Doktor.
Permanentky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Mladší dorost se vrací z Třemošné bez bodů

Třemošná - V dalším zápase ELIOD Extraligy mladšího dorostu cestoval tým Slovanu do Třemošné. Ústí... Celý článek

Uzavření WSM Ligy nebyl dobrý krok, říká Ladislav Gengel

Ú s t í n/L. - Útočník Ladislav Gengel, který před nedávnem odehrál dvousté utkání za Slovan, se... Celý článek

Slovan Ústí nad Labem má nové trenéry

Ú s t í n/L. - Vedení klubu HC Slovan Ústí nad Labem rozhodlo o nové trenérské trojici a to ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv