HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Junioři se nemusí obávat přímého sestupu z NOEN extraligy
15.11.2009 | Miroslav Janíček

Junioři se nemusí obávat přímého sestupu z NOEN extraligy

Po skončení základní části NOEN extraligy juniorů se do poslední možné chvíle řešilo, jak dál ve skupinách o udržení. Některé týmy, a nutno dodat, že mezi nimi byl i ústecký celek, poukazovaly na to, že tým, který se na poslední chvíli nedostal do finálové skupiny, se náhle může ocitnout na opačném pólu tabulky.

Původní zamýšlený herní systém byl takový, že do finálové skupiny nebo skupiny o udržení si celek ponese pouze body ze vzájemných zápasů s celky, se kterými se ocitl ve skupině. Poukazovalo se na to, že stejný systém platí pro postup do osmifinále na MS. Ano, platí. Jenže jen pro postup, nikoliv pro hru o udržení v šampionátu. Tam si nikdo žádné body přinést nemůže a hraje se tak od nuly...

To by pro juniory Ústeckých Lvů znamenalo, že by nyní měli pouhých 9 bodů a klesli by téměř až na dno tabulky o udržení. Naproti tomu, pokud by předstihli Spartu, se kterou je dělil od lepšího postavení pouze vzájemný zápas, mohli by mít ve finálové skupině plných 18 bodů a vyhřívat se na výsluní špičky tabulky (vzájemné zápasy se Spartou, nejsou z pochopitelných důvodů započítávány).

Ve čtvrtek 12. listopadu 2009, pouhý den před zahájením druhé části NOEN extraligy juniorů, se uskutečnilo zasedání Výkonného výboru ČSLH, které mělo všechny připomínky vzít na vědomí a pokusit se je vyřešit.

První a nejdůležitější změnou je, že i pro sezónu 2010/2011 zůstane zachován počet 22 účastníků. Tzn., že nikdo nesestoupí přímo a pouze poslední tým se střetne v baráži s vítězem kvalifikace Ligy juniorů o jedno extraligové místo. Druhou a neméně důležitou změnou je to, že ve skupině o udržení jednotlivým týmům zůstanou zachovány všechny dosažené body ze základní části NOEN extraligy juniorů. Pro tým Ústeckých Lvů to tedy znamená, že do skupiny o udržení vstoupil na druhém místě, s počtem 29 bodů a aktivním skórem.

Plné znění změny Rozpisu soutěží ČSLH 2009-2010 si můžete přečíst na stránkách ČSLH.

 
Permanentky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Mladší dorost zakončil sezónu prohrou

Ú s t í n/L. - Poslední nadstavbový zápas nevyšel Slovanu podle představ. Na domácím ledě podlehl... Celý článek

V okleštěné sestavě porazil mladší dorost PZ Kladno

V rámci předposledního kola ELMD skupiny "C" zajížděli hokejisté Slovanu na led Kladna. Ústecký tým... Celý článek

Costa třemi body pomohl mladšímu dorostu porazil Vary

Ú s t í n/L. - Dva góly a jednu přihrávku zaznamenal ústecký Costa, který tak výrazně pomohl... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv