WSM Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 17.1.2018 od 18 hodin HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce měsíce: Prosinec 2017
Urvou Lvi jako první v Jihlavě všechny body?
15.11.2011 | Michaela Seifertová

Urvou Lvi jako první v Jihlavě všechny body?

Ú s t í n/L. - Jihlava na svém ledě odehrála jedenáct zápasů a pouze v posledním boji nechala soupeři dva body. Na svém ledě je tedy Dukla téměř stoprocentní a na Slovan tak čeká velké pokušení v tom, aby Jihlavu okradl o všechny tři body. Střet Ústí nad Labem s celkem z Vysočiny začne ve středu 16. listopadu od 17,30 hodin na jihlavském zimním stadionu. Podle webových stránek Dukly se dle možností bude vysílat i přímý přenos zápasu odkaz.

23. kolo


středa, 16. 11. 2011
17:30 hod.
14-0-2-6
celková bilance
17-2-1-2
4.
postavení v tabulce
1.
44
získané body
56
70:46
skóre
106:34
0
utkání bez vstřelené branky
0
5
utkání se shut-outem
4
7:2 (Litoměřice),
5:0 (Most) a
6:1 (Benátky nad Jizerou)
nejvyšší výhra
9:0 (Most)
1:6 (Ústí nad Labem)
nejvyšší prohra
1:3 (Chomutov)
Daniel Hodek; 23 b. (14+9)
nejproduktivnější hráč
Jan Alinč; 27 b. (8+19)
Daniel Hodek; 14
nejlepší střelec
Jakub Lev a Jaroslav Roubík; 9
Aleš Padělek a
Tomáš Kolafa; 11
nejvíce asistencí
Jan Alinč; 19
Jiří Dobrovolný a
Petr Domin; 30
nejtrestanější hráč
Zbyněk Hampl; 47
Filip Novotný - 94,02 %;
Dominik Halmoši - 92,67 %
úspěšnost brankáře Pavel Francouz - 94,70 %;
Zdeněk Orct - 93,68 %
Filip Novotný - 1,89;
Dominik Halmoši - 2,22
průměr inkas. branek Pavel Francouz - 1,52;
Zdeněk Orct - 1,59
22 góly v přesilovkách 21
17,46 % využití přesilovek 21,21 %
2 góly v oslabení 3

Aktuální forma Jihlavy

HC Dukla Jihlava

 • Rok založení: 1956
 • Klubové barvy: červená a žlutá
 • Gen. manažer: B. Ščerban
 • Trenér: P. Vlk
 • Asistent: P. Augusta

Jihlava se během dvaadvaceti zápasů pohybuje především na předních příčkách tabulky. Prozatím se umístila se svými 44 body na čtvrtém místě, přičemž se třetím Chomutovem sdílí stejný počet bodů. Z 22 odehraných kol vyhráli Jihlavští čtrnáctkrát, dvakrát prohráli v prodloužení a šestkrát nechali soupeři všechny body. Tým Dukly má na svém kontě čtyři vychytané nuly a i vysoké výhry: 7:2 nad Litoměřicemi, 5:0 nad Mostem, 7:3 nad Šumperkem či 6:1 nad Benátkami. V dosavadním průběhu první ligy se Jihlava na svém ledě ukázala jedenáctkrát, přičemž zaváhala pouze jednou, když s Havlíčkovým Brodem prohrála na samostatné nájezdy 2:3. Jihlavští tedy drží na svém ledě téměř stoprocentní neporazitelnost, kterou se Lvi budou snažit prorazit.

Opory jihlavské Dukly

Jasným lídrem týmového bodování je sedmatřicetiletý Daniel Hodek, který díky svým 23 kanadským bodům (14+9) zaujímá i čtvrté místo v celkovém bodování první ligy. Sekunduje mu ex-chomutovský Michal Jeslínek, který dokázal nasbírat o pět bodů méně, tj. 17 bodů za sedm gólů a deset asistencí. Čtveřici nejúspěšnějších útočníků týmu uzavírá Petr Domin s Alešem Padělkem, kteří mají oba po čtrnácti bodech. Stálou oporou útoku je bezesporu i Tomáš Čachotský či Radek Hubáček, mladší bratr mistra světa Petra Hubáčka.

Z obranných řad vyniká Tomáš Kolafa, který se svými šestnácti kanadskými body (5+11) zaujímá třetí místo v týmové tabulce a jehož si fanoušci Slovanu mohou pamatovat ze sezóny 2006/2007. Doplňuje ho Tomáš Ficenc s devíti body (1+8) a Tomáš Kaláb s Rostislavem Malenou, kteří mají oba po sedmi bodech.

Tým by samozřejmě nemohl šlapat bez dobrých gólmanů. Dvacetiletý Filip Novotný zaujímá po olomouckém Kašíkovi a ústeckém Francouzovi třetí místo nejlepšího brankáře první ligy, ačkoli odchytal přibližně o sto osmdesát minut méně než jeho o čtyři roky starší kolega Dominik Halmoši. Ten se díky svým výkonům vejde do sedmičky nejlepších gólmanů druhé nejvyšší soutěže.

Vzájemná střetnutí

V loňské sezoně dokázali Lvi ze čtyř vzájemných utkání vyhrát pouze dvakrát. Jednou porazili Jihlavu na její půdě 3:1, podruhé urvali vítězství 4:2 na poli domácím. Zbylá dvě utkání byla v režii Jihlavy, která v Ústí nad Labem vyhrála 3:2 a stejným výsledkem se prezentovala i doma, i když vyhrála až po samostatných nájezdech.

Letos byl scénář vzájemného boje jiný. Po devíti kolech první ligy přivítal Slovan na svém ledě celek z Vysočiny. Lvi drželi domácí neporazitelnost, kterou si v den souboje jen potvrdili. Po první třetině se díky střele Hampla a Sedláka odcházelo do kabiny za příznivého stavu pro Slovan. Ten poté během tří minut vstřelil další tři branky (Hampl, Poživil, Handlovský) a o stavu bylo již rozhodnuto. V poslední dvacetiminutovce padly ještě dvě branky, na každé straně jedna, a Slovan tak odcházel z ledu s vítězstvím 6:1.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z minulého vzájemného utkání naleznete zde.

Poslední utkání obou celků

 • Piráti Chomutov – HC Dukla Jihlava 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
  Branky a nahrávky: 22. Hodek (Karpov, Krupka), 44. Krupka (Karpov, Ficenc).
  Sestava HC Dukla Jihlava: Novotný - Dobrovolný, Ficenc, Drtina, Kaláb, Kolafa, Petráček, Grundmanis,Kolda - Čachotský, Hodek, Hubáček, Domin, Karpov, Mrňa, Zeman, Maliník, Krupka, Bezděk, Mikšovský, Pometlo.
 • HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Berounští Medvědi 9:1 (2:0, 3:0, 4:1)
  Branky a nahrávky: 9. Handlovský (Rod, Lev), 10. Alinč (Kovář, Sklenička), 27. Sklenička (Lev), 34. Lev (Rod, Handlovský), 39. Gureň (Pazourek, Handlovský), 43. Handlovský (Gureň, Lev), 44. Třetina, 47. Daniel Boháč (Klobouček), 55. Handlovský (Lev, Poživil) - 57. Žalčík (Malý).
  Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz – L. Poživil, Holomek, Klobouček, do 40. J. Zeman, Jiří Suchý, Sklenička, A. Sedlák, Gureň – R. Kovář, Alinč, Lev – Šagát, Roubík, Ludvík – Třetina, Pazourek, Daniel Boháč – Rod, Handlovský.
 
 
Aktuálně na webu

Ústí se utká se Vsetínem, který je na osmém místě

Ú s t í n/L. - Ústecký hokejový tým čeká další domácí zápas. Podle slov Vladimíra Evana, který... Celý článek

Mladší dorost se vrací z Třemošné bez bodů

Třemošná - V dalším zápase ELIOD Extraligy mladšího dorostu cestoval tým Slovanu do Třemošné. Ústí... Celý článek

Slovan Ústí nad Labem má nové trenéry

Ú s t í n/L. - Vedení klubu HC Slovan Ústí nad Labem rozhodlo o nové trenérské trojici a to ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv