HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Všechna čest Žigárdymu, míní Mikulík
14.1.2011 | Zdeněk Kamínek ml.

Všechna čest Žigárdymu, míní Mikulík

Ústí nad Labem - Zástupce kapitána Kloboučka, jeden z hokejistů, jenž poslal Slovan zpět do druhé nejvyšší soutěže, tři souboje odehrál i za protivníka Lvů z posledního utkání, Olomouc. V letošním ročníku sbírá zkušenosti i v Tipsport extralize, za pět zápasů v Mladé Boleslavi jednou skóroval (shodou okolností dnes proti Kladnu). Jedná se o třetího nejtrestanějšího hráče Slovanu. Řeč je o Milanu Mikulíkovi.

Bezprostředně po střetnutí s Olomoucí nešetřil ústecký forvard slovy chvály nad výkonem Moravanů, vyzdvihnout stačil i hostujícího brankáře Štefana Žigárdyho, jenž udržel čisté konto a byl jednou z největších překážek žlutomodrých. "Olomouc přijela výborně bránit, my jsme se chtěli do nich pustit hned od začátku. První střídání se nám dařila, chodili jsme do soubojů, jenže soupeř hrál výborně z obrany, měl perfektně pokryté střední pásmo. Výborně jim zachytal gólman, kterého musím pochválit. Dnes jsme na něho neměli," popsal své dojmy.

Mikulík se domnívá, že ústeckému celku chyběly síly. "Chtěli jsme hrát aktivní hokej, získat tři body. Jediné pozitivum bylo, že jsme to nevzdali a chtěli s tím do samotného závěru něco udělat. Na zápas jsme se připravovali jako na každý jiný. Soupeř hrál prostě famozně."

Nálada po utkání s Olomoucí nebyla v kabině zrovna dvakrát veselá. "Bylo tam ticho, ale hokej je o výhrách, o prohrách a dnes jsme prohráli. Jdeme dál, v sobotu máme další utkání," prohlásil chlapsky Mikulík.

Lvi mají před sebou právě dva souboje venku (Beroun a Havlíčkův Brod), hned poté prověří jejich schopnosti momentálně druhý Chomutov. "Všechna střetnutí s první osmičkou už jsou kvalitní, soupeři se připravují na play-off, výborně brání. My můžeme venku jenom získat, oni budou chtít doma bodovat a hrát otevřeně. Na to my umíme a může to pro nás být jedině plus," popsal.

Každý bod se počítá, Ústí na paty šlape Chomutov, který ztrácí na vedoucího lídra jediný bod. "Když už na první příčce jsme, budeme si ji chtít uhlídat. Bude to hodně těžké, Chomutov je také pod tlakem a bude nám ji chtít vzít. I když je pravda, že loni šel Chomutov z druhého místa a play-off stejně vyhrál. Pokud skončíme druzí, nebudeme skládat zbraně," ujasnil muž s patnáctkou na dresu.

Útočník Slovanu sám prošel v sezoně 2003/2004 Olomoucí. "Už je to dávno, byl jsem tam na střídavé starty ze Znojma, nastoupil jsem ale pouze třikrát. Měli a mají silný mančaft, výborné útočníky, umí hrát do těla. I dnes jsem čekal těžký zápas, porazili nás doma i na začátku tohoto ročníku. Je to kvalitní tým, který půjde v play-off hodně vysoko," ujasnil.

Pokud se jedná o střídavé starty v roce 2010/2011, vedení Ústí je domluveno s Mladou Boleslaví. "Vždy to rád uvítám, jsem rád, že mám tu možnost zahrát si trochu jiný hokej."

 
 
Aktuálně na webu

Martinka ukončila zdárně léčbu!

Ú s t í n/L. - Dres Jana Čalouna z utkání hvězd pomohl dobré věci. Částka, která se vydražila,... Celý článek

Gesto fair play a dramatická koncovka, takový byl poslední zápas staršího dorostu

Ú s t í n/L. - Do posledního zápasu nastupovaly oba týmy bez nadějí na postup do extraligy. Zápas... Celý článek

Jiří Merta: Sezónu hodnotíme úspěšně, baráž nebude snadná

Ú s t í n/L. - Ústečtí starší dorostenci se probojovali mezi nejlepší tři týmy Regionální ligy... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv