Ú s t í n/L. - Chtělo by se říci, že zápas prvního týmu s osmým bude jasnou záležitostí. Ve Zlatopramen Areně byl k vidění velmi vyrovnaný zápas mezi Ústím a Kláštercem nad Ohří. Souboj skončil remízou 6:6 a Lvíčata získala pouze jediný bod.
pá 6. 1. 2012, Zlatopramen Arena
HC Klášterec nad Ohří
6:6 1:2, 2:1, 3:3

Branky a nahrávky: 20. Fojt (Kuchynka), 26. Pořický (Vávra), 40. Baránek, 46. Ságer (Faigl, Kuchynka), 48. Burkovec, 55. Rovný (Herna) - 5. Palička (Svoboda), 6. Heindl (Ptáčník, Putyera), 39. Svoboda, 42. Štelcich, 45. Svoboda (Ptáčník), 55. Heindl (Putyera). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 137. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 6:5, 6:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Ságer, Holeček L., Herna, Váchal, Vegner - Melovský, Vávra, Pořický - Kuchynka, Faigl, Fojt - Baránek, Hanzl, Rovný - Holeček B., Angr, Tuček

HC Klášterec nad Ohří: Zavadil - Blažek, Arnošt, Ptáčník, Svoboda, Heindl, Tverďák, Fiala, Štelcich, Putyera, Palička, Pokorný, Červenka, Hána, Kopáč, Mědílek, Bízik

Úvodní buly vyhráli domácí, kteří hájí první místo tabulky. Začátek zápasu byl velmi opatrný. Ústí hrálo přesilovku, během té se žlutomodří nedostali k nějaké vážnější střele. V čase 4:10 skórovali hosté. Jednalo se o blesk z čistého nebe. Domácí se nepoučili a o necelé dvě minuty inkasovali znovu. Hostující útočník dostal v útočném pásmu více prostoru, než bylo zdrávo. Klášterec si zahrál přesilovou hru, na trestnou odešel Baránek. Hosté přesilovou hru sehráli poměrně ledabyle. Hra se odehrávala zejména ve středním pásmu, gólmani moc práce neměli. Během poloviny třetiny se žlutomodří nedostali do výraznější šance, zato Klášterec proměnil vše, co se mu naskytlo. Chvílemi to vypadalo, že si Lvíčata nevědí rady. Hokejisté z města nad Ohří byli daleko aktivnější a měli lepší napadání. Ústečtí bojovníci se nevzdali a 19 sekund před koncem poslal domácí zpět do hry Radek Fojt. Úvodní třetina se domácímu týmu vůbec nepovedla. V posledních sekundách sice skóroval, nicméně Ústí nehrálo tak, jak si představovalo. Po dvaceti minutách platil stav 1:2.

Druhou třetinu začalo lépe Ústí, to se dostalo k několika dobrým střelám, ovšem ke gólu vždy něco scházelo. Někdy přesnost, jindy důraznost. Lvíčata dostala k dispozici přesilovou hru o dva muže. Tu díky Pořickému využili a srovnali krok na 2:2. Domácí byli při chuti a ujížděli v přečíslení. Velkou šanci žlutomodrých překazil ale hostující gólman, jenž vytasil bravurní zákrok. Kde se vzala v domácích síla a odhodlání, to mi jasné není, nicméně Ústí hrálo úplně jinak než v třetině předchozí. Ústí hýřilo aktivitou. Obránce Burkovec se velmi obětavě položil do jedné ze střel. Sice trochu otřesen, ale utkání dohrál. V závěru vykouzlil na milimetry přesnou ránu hostující útočník a poslal opět Klášterec do jednobrankového vedení. To netrvalo dlouho, protože Baránek skóroval, a stav byl opět nerozhodný.

Poslední třetina začala pro domácí nejhůře, jak mohla. Z první šance udeřili hosté a Lvíčata musela znovu dorovnávat nepříznivý stav. Jenomže místo toho, aby srovnala, znovu inkasovala. V zápětí skóroval Ságer . Branku vstřelil i Vojtěch Burkovec a přepsal skóre na 5:5. Domácí díky vstřelené brance ožili a hosté se zuby nehty bránili. Necelých 6 minut před koncem poslal Lvíčata do vedení Lukáš Rovný. Tento gól padl z brejku, Rovný ujížděl sám na gólmana. Sotva se domácí probrali z gólové radosti, hned smutnili, neboť soupeř přidal šestý gól a opět to byla remíza. Přestřelka nakonec vítěze neměla, skončila 6:6. Lvíčata ztratila bod proti soupeři, který je na konci tabulky. To by se stávat nemělo.