České Budějovice - Ústecký tým odehrál první střetnutí skupiny o baráž na ledě soupeře. V Českých Budějovicích nastoupil proti tamnímu výběru. Do branky Lvíčat se podruhé za sebou postavil Michael Formánek. Průběhu utkání napověděla první třetina, která přinesla jedinou branku, bohužel do sítě hostů. Žlutomodří doplatili na častá vyloučení, na trestnou lavici bylo během zápasu odesláno devět hráčů.
st 30. 1. 2013, Budvar aréna
ČEZ Motor České Budějovice
5:1 1:0, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 17. Ciboch, 40. Reiniš (Ciboch, Plášil), 42. Bílek (Brabec, Švec), 49. Bílek (Švec), 55. Březina - 35. Holeček (Jindřich, Musil). Rozhodčí: Pešina - Jindra, Polonyi . Vyloučení: 6:9 + Faigl 10 OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha - Pícha, Janášek, Plášil, Prokop, Žáček, Skopek, Kolařík - Turek, Švec, Záhora, Ciboch, Brabec, Smejkal, Krátoška, Březina, Reiniš, Bílek, Prokeš, Trummer

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek - Bulva, Zdvořáček, Kubáč, Ságer, Holeček, Faigl, Neumann, Fojt, Kuchynka, Hanzl, Piewak, Bačák, Dostálek, Vegner, Musil, Jindřich, Navarra

Dalo by se říci, že oběma mužstvům v tomto zápase už o mnoho nešlo. Budějovičtí mají poměrně slušný bodový náskok a ústecké juniory zas od baráže zachrání snad pouze zázrak. V tomto duchu se také nesla úvodní třetina. První zákrok si totiž oba brankáři připsali až po téměř pěti minutách hry. O trochu vzruchu se postaralo pouze několik vyloučených, které rozhodčí Pešina zkušeně umravňoval trestnými minutami. Početní výhody však žádnou branku nepřinesly. Naopak to byla hra v oslabení, která stála za úvodním gólem. David Ciboch překvapil ve vlastním oslabení hostující rozehrávku a otevřel účet zápasu. Gólman Formánek nestihl na jeho střelu zareagovat. Domácí Bláha si pak ještě připsal několik hezkých zákroků do první sirény udržel jednobrankový náskok.

Druhá třetina už byla o něco živější. Hned první velkou šanci na srovnání měli hosté v osmadvacáté minutě, když byl nejprve vyloučen Krátoška a za nedlouho po něm i Ciboch. Dvojnásobnou přesilovou hru však i díky dobře chytajícímu Bláhovi v budějovické brance využít nedokázali. Vyrovnání přišlo o čtyři minuty později. Musil čistě vyhrál vhazování na Jindřicha a ten posunul kotouč na Holečka, který tvrdou ranou nedal Bláhovi šanci. Hosté poté ještě mohli navýšit skóre, ale naráželi na skvěle chytajícího Bláhu. Skórovat se naopak podařilo Jihočechům. Čtyřicet vteřin před koncem druhé třetiny využili přesilovou hru, když se Kevin Reiniš nejlépe zorientoval v závaru před Formánkem. Do šaten se tak opět šlo domácím veseleji.

Pokud tempo v prvních dvou třetinách mělo stoupající tendenci, v té třetí dosáhlo svého vrcholu. Hned ve druhé minutě třetí části totiž navýšil skóre David Bílek, který dostal hezkou přihrávku od Martina Brabce. Hosté poté začali být poměrně nedisciplinovaní a nabídli budějovickým hráčům několik přesilových her. Jednu z nich využil opět David Bílek, který z bezprostřední blízkosti nedal Formánkovi šanci. Nutno podotknout, že dobrou práci před tímto gólem odvedl Emil Švec, který obehrál protihráče předložil Bílkovi přesnou přihrávku. Na konečných 5:1 pak upravil skóre Jan Březina. Ten předvedl krásnou individuální akci, když nejprve prokličkoval mezi obránci a poté pověsil kotouč přesně pod horní tyčku. Utkání se pak již pouze dohrávalo a zasloužené tři body tak zůstávají na jihu Čech. Ústecký tým své úvodní vystoupení ve skupině o baráž prohrál.