Ú s t í n/L. - Ani druhé utkání s Mostem nedopadlo pro ústecké barvy příznivě. Most se dostal do tříbrankového vedení. Slovan dokázal dvěma zásahy snížit až v samotném závěru, to ale na body nestačilo. Příští utkání sehrají ústečtí ve středu, hostit budou pražské Letňany.
so 25. 11. 2023
MOSTEČTÍ LVI
2:3 0:0, 0:2, 2:1

Branky a nahrávky: 59. L. Sýkora (Kloz), 60. Kloz (Roubík) – 23. Šimeček (Steinocher), 32. Řehoř (J. Procházka), 58. Písařík. Rozhodčí: Pastier – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 568. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

7:8

1:0

0:1

Diváci

568

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Štěpka) – Funk, L. Sýkora, Gottfried, Trefný (C), V. Hynek, Kuchynka, Polata, Mareš – Jouza, Kloz (A), M. Dubský – M. Simon, Roubík (A), Berčík – M. Bláha, Rudovský, Bernat – Nedoma, Krédl, J. Tůma.

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl (Klika) – Havlůj (C), Nedrda (A), Rykl, Hocelík, Havlík, Steinocher, Šoustek – J. Veselý, Řehoř, J. Procházka – Daniel, Písařík, Jindra – T. Urban II, Böhm, Mical – Šimeček.

První třetina dvou severočeských týmů byla ve znamení častého vylučování, hned sedmkrát musel hlavní sudí zvedat pravici. První dvě gólové příležitosti měli hosté z Mostu. Nejprve Řehoř těsně minul, po chvíli ztroskotal Nedrda na Stahlovi. V šestnácté minutě našel Kloz před bránou Bernata, ten ale nedokázal zvednout puk nad beton Hosnedla - 0:0

Podobná akce se opakovala úvodem druhého dějství, tentokrát na mostecké straně. Steinocher předložil na Jaroslava Šimečka, který se poučil z předchozího nezdaru ústeckých a zakončil přesně. Pár minut na to měl na holi vyrovnání Simon. Hosnedl ale skvěle zlikvidoval i tento pokus. Ve dvacáté osmé minutě se již domácí radovali. Po Klozovo střele ale nakonec sudí rozpažili, potencionální gól neviděl žádný z nich. Na druhé straně se ale znovu veselilo. Ivan Řehoř nabral rychlost na modré a bekhendovým blafákem poslal puk přesně mezi Stahlovy betony - 0:2

Slovan ve třetí periodě trochu šlápl na plyn. Gólové příležitosti si i tak ale vypracovávali spíše hosté. Ústecké držel skvělý Stahl, když už ani on nestačil, pomohla mu tyč, tu osm minut před koncem nastřelil Most v přečíslení dva na jednoho. V další akci Mostu zneškodnil Stahl Daniela. Po skvělé práci Roubíka byl kousek od gólu Kuchynka, z dobré pozice ale těsně bránu minul. Slovan to v závěru zkoušel bez gólmana, Most ale ihned trestal, gólem přes celé hřiště se prezentoval Pavel Písařík. Slovan měl v závěru možnost přesilové hry, odvolal navíc znovu Stahla a domácí fanoušci se mohli poprvé zaradovat, šibenici vymetl Lukáš Sýkora. Svěřenci trenéra Merty utkání nevzdávali, po chvíli se z podobné situace prosadil Jan Kloz. Víc už toho domácí nestihli a všechny body bere Most - 2:3

Jiří Merta (Ústecký Slovan) - Kluci zápas odmakali, rozhodly však individuální chyby a naše slabá produktivita.