Ústí nad Labem - Hosté se dostali do vedení 0:4 po první třetině a o zápasu, tak bylo prakticky rozhodnuto. Hosté ve druhé třetině navýšili skóre a domácí tak pouze korigovali na výsledek 2:5. Další utkání sehraje Slovan v sobotu 2.12. od 17:00 na zimním stadionu v Písku.
st 29. 11. 2023
HC Letci Letňany
2:5 0:4, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 29. Rudovský (Kloz, Jouza), 58. Kloz (Jouza, Funk) – 3. Kolářík (Arnošt), 15. Poppel (Mrňa), 16. Drtina (Sklenář, Poul), 18. Korčák (Sklenář, Theimer), 21. Š. Turek (Mrňa, Z. Fiala). Rozhodčí: Jílek – Toman, Hradil. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 425. Průběh utkání:0:5, 2:5.

5:3

1:1

0:1

Diváci

425

Ústecký Slovan s.r.o.: Štěpka (21. Stahl) – Funk, L. Sýkora, Gottfried, Trefný (C), V. Hynek, Kuchynka, Polata, Popela – Jouza, Kloz, Rudovský – Berčík, Roubík (A), M. Dubský – M. Bláha, Bernat, M. Simon – Krédl, Nedoma, J. Tůma.

HC Letci Letňany: Nečas (J. Němeček) – Z. Fiala, Háva, D. Němeček, Niko, Gurjevskij, Drtina, Kolářík – Š. Turek, Arnošt (C), Mrňa – Poppel, Sklenář (A), Korčák – Theimer, Mácha, Uhlík – Poul, Labuzík, Jobánek – Ducháč.

Do zápasu vstoupili lépe hosté a již ve 3. minutě otevřeli skóre, mezi kruhy dostal nabito Václav Kolařík, který prostřelil Štěpku z mezi kruhy - 0:1. Ve 13. minutě dostal Slovan výhodu početní výhody, ale ta se týmu nepovedla. Hosté ve 14. minutě ujeli do přečíslení dva na jednoho a Mrňa poslal přihrávku na Petra Poppelu, který doklepl puk do branky - 0:2. V 15. minutě po konci oslabení se dostali hosté znovu do útoku a Jiří Drtina vyslal dělovku, která skončila za zády domácího gólmana - 0:3. Hosté dostali výhodu přesilové hry a tu sedm sekund před koncem využili, před brankou zůstal osamocený Matěj Korčák, který puk doklepl do odkryté branky - 0:4.

Hosté začali druhou třetinu aktivně, když po 23 sekundách v přesilové hře, poslal puk do branky Štěpán Turek - 0:5. To vyhnalo Štěpku z branky a nahradil ho Stahl. Ve 24. minutě mohlo být s domácími ještě hůře, ale Turek únik neproměnil. Ve 29. minutě se domácí prosadili v početní výhodě, když Kloz nalezl před brankou Jana Rudovského, který poslal puk do branky - 1:5.

V posledním dějství Slovan ožil a snažil se výsledkem ještě něco udělat, ale snahy byly marné. Hosté pouze poctivě bránili a do šancí se dostávali již minimálně. V 54. minutě byl v úniku faulován Jan Kloz, který ovšem nabídku trestného střílení nevyužil, když poslal střelu na betony chytajícího Nečase. V 58. minutě se domácí přeci jen dočkali, když po střele Jouzy se odrazil puk na hokejku Jana Kloze, který protlačil puk do branky - 2:5.

Jiří Merta (Ústecký Slovan): Samozřejmě první třetina byla katastrofální, prohráli jsme ji 4:0 a od toho se odvíjel celý zápas. Potom další dvě třetiny se srovnaly. Hráli jsme na čtyři pětky, komplet na osm obránců. Dali jsme příležitost všem a je smutné, že zkušení hráči nám dělají stejné a opakující se chyby. To nikam nevede a budeme to muset řešit.