Ústí nad Labem - Napínavý souboj představil tým HC Slovan Ústí nad Labem spolu s týmem HK Kralupy nad Vltavou. Diváci viděli střídání brankářů, celkem jedenáct brankových střel a v neposlední řadě velmi vyhrocený závěr utkání. Slovan však veze důležité tři body domů.
st 20. 12. 2023, ZS Kralupy nad Vltavou
HC Kralupy nad Vltavou
5:6 2:0, 2:5, 1:1

Branky a nahrávky: 13. Šilhavý (Kellerstein, Zídek), 15. Zídek (Štípek, Kehar), 25. Štípek (Zídek), 39. Hampl, 51. Uhlík (Hrala) – 26. Kuchynka (Berčík, Gottfried), 29. M. Dubský (Amirov), 33. Berčík (Kuchynka, Popela), 34. L. Sýkora (Funk), 36. L. Sýkora (Anosov), 55. Bernat (M. Simon, M. Dubský). Rozhodčí: Šmika – Hájková, Landsmann. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:5, 5:5, 5:6.

6:3

1:1

0:0

HC Kralupy nad Vltavou: Sochůrek (L. Novotný) – Chládek, Zajíc, Kapoun, Kehar, A. Straka – Kellerstein, Husarik (A), T. Pejchal – Štípek, Šilhavý (C), Zídek – Hampl, Hrala, Uhlík – Bradáček, Broš, Soukup. Trenér: Martin Příhoda

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Gottfried, L. Sýkora, Trefný (C), Funk, Amirov, Popela, Polata – M. Dubský, Bernat, M. Bláha II – Rudovský (A), Kloz, Berčík – Nedoma, M. Simon, Kuchynka – Anosov, Huovinen, Špaček. Trenér: Miroslav Kanis

V prvních minutách diváci Zimního stadionu v Kralupech nad Vltavou mohli sledovat vyrovnaný souboj. Ticho prolomil hráč hostů Martin Dubský, který v desáté minutě dostal dvě minuty za nesportovní chování. Tým HK Kralupy nad Vltavou na to reagoval pohotově a minutu na to vstřelil první branku utkání. Byl to Vojtěch Šilhavý, který se v přesilové hře dostal k puku a zaskóroval od pravého kruhu. Oslabení na straně hostí stihlo skončit, když Václav Zídek dostal domácí do vedení o dvě branky. Puk se k němu dostal v mezikruží ve čtrnácté minutě zápasu. V plné sestavě si tým HC Slovan Ústí nad Labem nezahrál příliš dlouho a na trestnou lavici v osmnácté minutě odjel Lukáš Popela. Provinil se sekáním a trest pokračoval do druhé třetiny. – 2:0

Pár minut po té, co se Lukáš Popela vrátil na led, proběhlo vyloučení na straně domácích. První vyloučení z jejich týmu v tomto zápase odnesl Ondřej Hampl, a to za hákování. Přesilovou hru mužstvo Ústí nad Labem bohužel neproměnilo a na to odpověděl hráč Viktor Štípek svou přesnou ranou do brány Stahla. Stal se tak autorem třetí branky týmu domácích. Minutu na to se i na straně hostí prolomily ledy a z mezikruží snižuje náskok Štěpán Kuchyňka. Ve dvacátéšesté minutě odjel na trestnou lavici hráč týmu HK Kralupy nad Vltavou Pavel Husarik za hrubost. Přesilovou hru se opět nepovedlo vybojovat, ale těsně po skončení skóroval Martin Dubský, který trefil odkryté místo branky domácích. Třetí gól za hosty na sebe nedal dlouho čekat a jeho autorem se stal Martin Berčík ve třicátédruhé minutě. Neuvěřitelné se poté stalo skutečností, když necelých šedesát vteřin po poslední brance poslal Lukáš Sýkora svůj tým do vedení. Lukáš Sýkora zářil i v následujících chvílích a krásnou střelou zvyšuje náskok Ústí nad Labem o dvě branky. Následně sudí vyloučili hráče Davida Chládka z týmu HK Kralupy nad Vltavou za podrážení. Po konci přesilové hry snižuje na rozdíl jedné branky Ondřej Hampl, kterému se podařilo dostat puk za záda Stahla. – 4:5

Do třetí třetiny nastoupily oba týmy velmi aktivně a hra začala ostřit. Další vyloučení, tentokrát za vražení na hrazení, si odnesl Václav Zídek z týmu HK Kralupy nad Vltavou. Ani přes nadějné pokusy hostí obrana domácích nepodlehla při hře v oslabení. To se jim stalo osudovým a Kralupy na to reagovaly skoro ihned, když od pravého kruhu prostřelil brankáře Jiří Uhlík. Dlouho to vypadalo, že dnešní utkání půjde do prodloužení, ale pět minut před koncem zaskóroval za tým HC Slovan Ústí nad Labem Tomáš Bernat. Autor branky získal tímto pro hosty obrovskou výhodu do závěru hry. Pro domácí se hra vzápětí ještě ztížila, když led opustil za nesportovní chování Vojtěch Šilhavý. Ihned po skončení oslabení však došlo k vyloučení z týmu HC Slovan Ústí nad Labem a na trestnou lavici odjel Ladislav Funk za hákování. Tuto poslední přesilovou šanci se mužstvu domácích nepodařilo vybojovat. V poslední minutě byl tlak od soupeře velmi vyhrocený. Tým HK Kralupy nad Vltavou si vyžádalo oddechový čas a odvolalo brankáře Novotného, aby mohlo předvést hru v šesti. Na to však doplatil Jiří Uhlík, kterého sudí stihli vyloučit za hrubost pár vteřin před koncem samotného utkání. – 5:6

Miroslav Kanis (Ústecký Slovan) - Do zápasu jsme vstoupili aktivně, od začátku si vytvořili převahu. Bohužel jsme v oslabení inkasovali. Poté se hra vyrovnala se šancemi na obou stranách. Domácím se podařilo navýšit vedení na 3:0. I za tohoto stavu hráči stále dřeli a podařilo se nám utkání do konce druhé třetiny otočit. Třetí třetina byla hodně bojovná. I přesto, že se domácím podařilo vyrovnat, jsme dokázali znovu vstřelit vítězný gól a v utkání zaslouženě zvítězili.