Ústí n/L. - Cenné tři body do tabulky, i tak se dal nazvat dnešní zápas. Slovan od první minuty určoval tempo hry. Zápas rozhodovaly přesilové hry, kdy domácí Slovan využil hned 3! Domácí tak berou do tabulky důležité tři body. Poslední zápas základní části skupiny Západ se odehraje v sobotu 13.1.2024 od 16:00 proti Kobře Praha.
st 10. 1. 2024
HC Benátky nad Jizerou
7:1 2:1, 2:0, 3:0

Branky a nahrávky: 5. Rudovský (Anosov, Kloz), 12. Kloz (Anosov, L. Sýkora), 33. Berčík (Trefný, M. Bláha II), 36. Rudovský (Funk, L. Sýkora), 42. Kloz (Rudovský, Anosov), 55. Anosov (L. Sýkora, Kloz), 59. M. Dubský (Bernat, Trefný) – 15. Hozák (Šafránek, Klodner). Rozhodčí: Domský – Hradil, Figer. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0 Diváci: 874. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.

6:6

3:1

1:0

Diváci

874

Ústecký Slovan s.r.o.: Klika (35.–40. Stahl) – Eklund, Gottfried, Funk, Trefný (C), L. Sýkora, Mareš, Amirov – M. Bláha II, Kloz, Nedoma – Špaček, Anosov, Huovinen – M. Dubský, Berčík, Bernat – Yailov, Rudovský (A), M. Simon – Hovsepjan.

HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (Šuhájek) – Klodner, Lytvynov, Kliment, Mašek, Fišer, Antoš, M. Němeček – J. Hruška, L. Kučera, Šafránek (C) – Jankovský, J. Dvořák, Vágner – Havlas (A), Hozák (A), Zumr.

Úvodní třetinu začali domácí ve svižném v tempu a hned po 44 vteřinách poslal Simon puk na horní tyč hostující svatyně. Domácí pokračovali v tlaku a v další obrovské šanci se ocitl Bernat, ale ani on Brázdila nepřekonal. Skóre se měnilo v 5. minutě, když domácí využili přesilovou hru, Jan Rudovský dostal přesnou přihrávku od Anosova a měl před sebou odkrytou klec – 1:0. Ve 12. minutě hrál Slovan další přesilovou hru a i tu hráči využili. A opět u toho byl Anosov, který našel volného Jan Kloze, který měl před sebou odkrytou klec – 2:0. V 15. minutě hrály Benátky přesilovou hru a i oni dokázaly udeřit, Jiří Hozák ujel po levé straně a procpal puk do branky – 2:1. V 18. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Lukáš Klika podržel svůj tým, když se v samostatném úniku ocitl hostující Dvořák a domácí brankář nepustil puk za svá záda.

Druhou třetinu začal Slovan početní výhodou, kterou se mu nepodařilo využít. Domácí hráči byli v tlaku, ale překonat Brázdila se jim nepovedlo. V 26. minutě byl blízko ke skórování Simon, ale Brázdila nepřekonal. Ve 33. minutě se Slovan usadil v pásmu a ke střele se dostal Martin Berčík, který nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 3:1. Ve 36. minutě skóre měnilo znovu a opět v početní výhodě, Jan Rudovský měl před sebou prázdnou branku a dopravil puk do branky – 4:1.

Benátky měly na začátku posledního dějství výhodu, ale tu Slovan přečkal bez větších problémů. Ve 42. minutě se domácí dostali do přečíslení na jehož konci byl Jan Kloz, který střelou do protipohybu nedal Brázdilovi šanci – 5:1. Hra se následně uklidnila jelikož o vítězi bylo prakticky rozhodnuto, ale i přesto to domácí hráči zkoušeli z každé pozice. Hosté přibližně 10. minut před koncem semkli domácí a Klika s obranou se museli hodně ohánět. Domácí si drželi svůj náskok, ale dostávali se i do zajímavých šanci. V 54. minutě dostali hosté další výhodu, ale radovali se domácí. Arťom Anosov se dostal do samostatného úniku a procpal puk za Brázdila – 6:1. V 58. nastřelil Huovinen tyč. V 58. minutě se ke střele dostal Martin Dubský, který svou střelu otřel o tyč – 7:1.

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): Dnes jsme si určitě nezasloužili vyhrát. Byl to od nás velmi špatný výkon, místy bych řekl ostudný. Po hodech bohužel přichází půst. Strašně špatně jsme do zápasu vstoupili, největší šanci na vyrovnání jsme měli paradoxně v oslabení. Místo 2:2 jsme dostali na 3:1. Pak už to nešlo, s takovým výkonem na první osmičku nemůžeme pomýšlet. Omlouváme se těm pár fanouškům, co za námi přijeli. Takhle hrát nesmíme.