Ú s t í n/L. - V posledním zápase potřeboval Slovan vyhrát minimálně o dvě branky, aby si zajistil postup do nadstavbové skupiny A a zároveň play-off. Přitom musel spoléhat na prohru Benátek. Příbram v Benátkách vyhrála, a tak měl Slovan vše ve svých rukách. Slovan si postupně vybudoval náskok 3:0, a i když hosté snížili, tak poslední slovo měli domácí a minutu před koncem navýšili náskok na 4:1. Slovan se tak raduje z postupu do skupiny A, právě na úkor Benátek a Kobry Praha.
so 13. 1. 2024
HC Kobra Praha
4:1 2:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 5. Trefný (Bernat, M. Simon), 20. M. Simon (M. Dubský, Mareš), 24. Kloz (L. Sýkora, Rudovský), 60. Funk (Anosov, Rudovský) – 55. Bříška (Šteiner). Rozhodčí: Hlinka – Tichý, Bertlík. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1132. Průběh utkání: 3:0,3:1,4:1.

1132

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Klika) – Gottfried, Trefný (C), L. Sýkora, Funk (A), Amirov, Eklund, Hovsepjan, Mareš – M. Simon, Bernat, M. Dubský – Kloz, Anosov, Rudovský (A) – Huovinen, Berčík, M. Bláha II – Nedoma, Yailov, Špaček.

HC Kobra Praha: Málek (Ondrík) – Šteiner (A), Dráb, T. Duda, Pelant, Horáček – Nagy, Šťastný (C), Bříška (A) – F. Vlček, Petrák, Matuška – S. Tichý, M. Kvasnička, Míšek – L. Švec, Janča.

Slovan potřeboval v utkání s Kobrou Praha vyhrát minimálně o dvě branky, a navíc doufat v pomoct Příbrami, které musela vyhrát za tři body na ledě Benátek, aby pronikl do nadstavbové skupiny A. Příbram svůj part zvládla a Slovan začal svou část podmínky také dobře. Hned první nabídnutou přesilovou hru v utkání dokázal využít kapitán Jakub Trefný – 1:0! Druhá důležitá branka přišla třiadvacet vteřin před první sirénou. Martin Dubský našel před odkrytou brankou Michala Simona, který puk poslal do sítě – 2:0!

Do již tříbrankového vedení poslal Slovan Jan Kloz, který ranou pod víno zahájil druhou část hry – 3:0! V polovině utkání přišlo na řadu několik šancí Kobry, ale David Stahl předváděl sebejistý výkon v brance. Do kabin se tak šlo po dvou třetinách za stavu 3:0, který Slovanu stačil na postup do nadstavbové skupiny A.

Hosté se však nevzdali. Ve třetí třetině nejprve neproměnil v branku sólový únik Nagy, kterého vychytal Stahl. Poté se však již hosté radovali. Pět minut před koncem se dostal obranu Slovanu Kamil Bříška a prostřelil poprvé v utkání Davida Stahla – 3:1! Hosté v závěru potřebovali vstřelil ještě jednu kontaktní branku, nicméně udělali chybu v rozehrávce, kterou vystihl Arťom Anosov, naservíroval kotouč Janu Rudovskému, který ještě akci vyšperkoval přihrávkou do prázdné branky na Ladislava Funka, jenž dal razítko na vítězství Slovanu v poměru 4:1 a postup do nadstavbové skupiny A!

Miroslav Kanis (HC Slovan Ústí nad Labem) : My jsme opět do toho utkání vstoupil dobře a dali jsme dvě branky v přesilové hře. V prvních deseti minutách jsme hráli výborně, ale poté přišel menší útlum. Ve druhé třetině jsme přidali třetí branku a od toho momentu jsme trochu začali přehrávat situace a přestali jsme hrát jednoduše. Třetí třetinu jsme si poctivě ubojovali a opravdu odmakali. Celý tým si šel za vítězstvím. Musím smeknout před všemi hráči, protože za to, co předvedli v posledních zápasech, včetně toho dnešního jim patří velké díky.