Zajímavé utkání se šťastným koncem! Taková byla první bitva vítězné nadstavby na ledě Letňan, kde Ústečtí museli dvakrát dohánět manko a dokonce otočili skóre. Letci však na přelomu druhé a třetí třetiny zaveleli k obratu a dokonce odskočili na rozdíl dvou tref. Severočeši se ovšem nevzdali, i díky dvěma přesilovkám v posledních deseti minutách vyrovnali a nakonec rozhodli o cenné výhře 6:5. Čtyřmi přihrávkami pak zazářil zejména útočník Jan Kloz.
st 17. 1. 2024
HC Letci Letňany
5:6 2:1, 2:2, 1:3

Branky a nahrávky: 14. Korčák (Sklenář, Z. Fiala), 20. Kysela (D. Němeček, Sklenář), 37. Š. Turek (L. Chalupa, Z. Fiala), 40. Š. Turek, 42. Arnošt (Sklenář) – 16. Bernat (M. Dubský), 27. Anosov (Rudovský, Kloz), 29. Trefný (Kloz), 51. Gottfried (Anosov, Špaček), 54. Rudovský (Kloz, Funk), 56. Amirov (Rudovský, Kloz). Rozhodčí: Trnka – Toman, Janíček. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 246. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:6.

8:5

1:2

0:0

HC Letci Letňany: Nečas – Z. Fiala, L. Chalupa (A), D. Němeček, Hamšík, Gurjevskij, Drtina, Ducháč – Korčák, Sklenář (A), Mrňa – Poppel, Arnošt (C), Kysela – Š. Turek, Labuzík, Poul – Pšenička, Mácha, Vacín – Theimer.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Popela, Amirov, L. Sýkora, Gottfried, Mareš, Funk, Hovsepjan, Trefný (C), Eklund – Huovinen, M. Dubský, Bernat – M. Bláha II, Yailov, Krédl – Anosov, Špaček, M. Simon – Rudovský, Kloz.

Ústečtí měli vstup do pražského utkání usnadněný bleskovým faulem Lukáše Chalupy, jenže kromě střely od modré domácího brankáře nikterak výrazně neprověřili. V Nečasově lapačce pak skončila i následná střela Jiřího Špačka, a přestože měli Severočeši mírně navrch, stav zápasu se stále neměnil. Letňany se zvedly až v polovině třetiny, jenže Adam Mácha pálil z otočky jen do ústeckého brankáře. Vzápětí měli Letci první přesilovku, ale vedli si v ní stejně jako hostující celek - mizerně.

Chuť si spravili až v plném počtu, když se po buly dostal kotouč Matěji Kročákovi a jeho nastřelený puk od mantinelu proplul až za Stahlova záda. Odpověď ale přišla už po dvou minutách, když se na konci zajímavého útoku dostal k puku Tomáš Bernat. Na jeho první střelu domácí gólman zareagoval, leč vyrazil puk jen před sebe a hostující hráč ho po objetí branky zasunul podél tyčky za čáru. Když Labuzíkovu střelu pokryl beton Davida Stahla, šli hosté do čtyř a v čase 19:33 domácí Vojtěch Kysela šikovně tečoval střelu od modré čáry, čímž daroval svému týmu vedení.

Trenéři Letňan mohli být spokojeni s dočasným stavem, o to méně se vstupem do prostředního dějství. I v něm totiž domácí rychle faulovali, jenže tlak Ústí stačil jen na nepřesnou střelu Jana Rudovského, načež Martina Dubského zastavil skvělý zákrok lapačkou v podání Vojtěcha Nečase. Na třetí pokus už si ale hosté vedli skvěle, když Chalupovo podrážení potrestal po parádní kombinaci v útočném pásmu Arťom Anosov přesnou střelou z hranice pravého kruhu.

O dvě a půl minuty později bylo na hostující střídačce ještě veseleji! Hezký brejk Slovanu vedl středem hřiště Jakub Trefný, jenž se s pukem nepáral a parádní dělovkou od modré trefil horní část branky. Za polovinou třetiny musel David Stahl vytáhnout několik jistých zákroků, ale na Jiřího Drtinu, Štěpána Turka i jejich spoluhráče vyzrál. Nemohoucnost mohla hosty mrzet, jelikož v závěru třetiny Štěpán Turek vyrovnal přesnou tečí, načež šli do šatny spokojenější tentokrát Letci. V závěru třetiny totiž hosté propadli ve středním pásmu, čehož využil znovu Štěpán Turek a druhým gólem v krátkém sledu dokázal z levého kruhu dokonat obrat domácího mužstva.

V úvodu třetí části šli do čtyř naopak hosté, načež bylo mezi domácími fanoušky veseleji. Už po šestnácti vteřinách se od modré čáry prosadil Dominik Arnošt a vše mířilo k tomu, že papírový favorit získá další body. Severočeši však nesložili zbraně a ukázali, že se Slovan nedá lacino. Měli však také štěstí, protože při jejich přesilovce mohl udeřit Tomáš Pšenička, ale jeho individuální únik v oslabení skončil nepřesným zakončením.

Aktivní Ústí bylo za svou snahu a odhodlání odměněno gólově. V polovině třetiny ujeli hosté do brejku, při němž Arťom Anosov předvedl parádní stahovačku kolem beka a našel mezi kruh Pavla Gottfrieda, jenž přesnou střelou nad lapačku snížil! Letňany nakonec na svou nedisciplinovanost doplatily, protože fauloval Jakub Sklenář a za necelou půlminutu bylo opět vyrovnáno. Zmatků v brankovišti využil Jan Rudovský, který nadvakrát zakončil snůj průnik středem útočného pásma.

Aby toho nebylo málo, už po pár vteřinách byli domácí opět ve čtyřech. Na střelu Jana Kloze dokázal domácí gólman zareagovat, ale v závěru oslabení už neměl šanci proti dělovce Ruslana Amirova od modré čáry, díky které Slovan dokonal parádní otočku! Ústečtí dokonce vedení navýšili, ale kvůli posunutí branky nemohl být sedmý gól uznán. Závěr zápasu už si Ústí zkušeně pohlídalo a před více než dvěma stovkami fanoušků si dokráčelo pro velmi cenné a zasloužené vítězství 6:5.