so 20. 1. 2024
MOSTEČTÍ LVI
5:3 1:0, 1:2, 3:1

Branky a nahrávky: 3. Kýhos (J. Procházka), 36. Šimeček (J. Procházka, Hosnedl), 52. Berčík (Písařík), 54. Písařík, 60. Böhm – 32. M. Simon (Bernat, Klika), 39. Kloz (Anosov, Rudovský), 58. M. Dubský (M. Bláha II, Bernat); Rozhodčí: Hacaperka – Kučera, Hradil

10:9

1:0

0:0

Diváci

423

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl (Kovařík) – Urbánek, Havlůj, Šoustek, T. Urban II, Steinocher, Hoffmann, Rykl – Berčík, Písařík, Řehoř – Šimeček, Kýhos, J. Procházka – Mical, Böhm, Pačan – Buberl.

Ústecký Slovan s.r.o.: Klika (Stahl) – Popela, Amirov, Funk, Gottfried, Hovsepjan, Polata, Trefný, Eklund – Anosov, Huovinen, M. Dubský – Bernat, M. Bláha II, Kloz – M. Simon, Špaček, Krédl – Rudovský, Linet, Yailov.

Domácí do utkání vstoupili ideálně, jelikož už ve třetí minutě se dostali do vedení. Jakub Procházka vyhrál vhazování, po kterém se puku ihned zmocnil Vladimír Kýhos, který otevřel skóre zápasu. V utkání pak bylo hodně nepřesností i vyloučení. V první periodě bylo rozdáno hned osmnáct trestných minut, ani jeden z týmů však svou výhodu v poli nedokázal zužitkovat, a tak se do kabin šlo za stavu 1:0.

Začátek druhé třetiny přinesl několik náznaků šancí, ale i další vyloučení. To mostecké dokázalo Ústí využít. Michal Simon se už od středního pásma parádně prokličkoval a z kruhu nádherně vymetl bližší horní roh branky.

Nicméně hned za čtyři minuty bylo skóre opět přikloněno na stranu domácích, to když propadla obrana Slovanu a Jaroslav Šimeček neměl problém s nájezdem na gólmana.

Těsně před druhou sirénou však bylo opět srovnáno. Po skrumáži před brankou puk dotlačil do brány Jan Kloz.

Ve třetí třetině se hra trochu zklidnila, neznamenalo to ale, že by nebyly vidět hezké akce. Ani jednomu celku se však nepodařilo žádnou zužitkovat, několikrát se zaskvěli gólmani.

Osm minut před koncem měl Slovan v pásmu soupeře tlak, ale paradoxně dali gól domácí, a to díky Pavlu Písaříkovi, který vyjel do protiútoku a doplnivší Martin Berčík proměnil na 3:2. Hned za minutu a půl to bylo o dva góly, z kruhu se prosadil Pavel Písařík.

Koncovka zápasu se nesla v nervózním duchu, pod kotel navíc přiložili hosté, kteří díky Martinu Dubskému snížili na rozdíl jedné branky. Závěrečný tlak ale přišel vniveč, několik sekund před koncem byl Mostu uznán technický gól. Domácí tak vyhráli 5:3.