Ú s t í n/L. - Ústecký juniorský tým nezvládl domácí utkání s PZ Kladnem. Po první třetině Ústí prohrávalo 0:3. Díky brankám Fojta a Musila byl rozdíl ve skóre jedna branka. Kladno nakonec zápas vyhrálo.
ne 19. 1. 2014
PZ Kladno
2:5 0:3, 2:1, 0:1

Branky a nahrávky: 21. Fojt (Bačák), 25. Musil (Strnad, Jindřich) – 5. Šroubek (Seidl), 15. Hoffmann (Jrpek), 17. Čejka (Butor, Kadlec), 32. Čajka (Butor, Kehar), 54. Butor (Čejka). Rozhodčí: Smitka - Místecký, Střelka. Vyloučení: 6:9, navíc Butor (PKL) TS. Využití: 1:2. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Černý – Kehar, Pípal, Dolgoš, Hulcr, Krpelan, Raclavský, Kadlec, Butor, Čejka, Seidl, Jirák, Šroubek, Hoffmann, Bednár, Jrpek, Cukr, Ciganik

PZ Kladno: Kácha – Vaněk, Trončinský, Straka, Procházka J., Fojt, Vegner, Bačák, Strnad, Musil, Chovanec, Kment, Jindřich, Piewak, Dostálek

Do zápasu vstoupila obě mužstva ve velkém stylu. Šance se snadno rodily na obou stranách. Hosté je na rozdíl od domácích dokázali využít. V páté minutě se prosadil Šroubek a Kladno vedlo 1:0. Na dvoubrankový rozdíl upravil skóre po nedůrazu žlutomodré obrany Hofmann. Ještě před první sirénou stačili hosté udeřit znovu. Čejka dostal hodně prostoru, který dokázal využít a překonal snadno Káchu.

Do druhé třetiny vlétli domácí, v jednadvacáté minutě se prosadil lehkou střelou Fojt. Slovan hrál aktivněji, dostal Kladno pod tlak. Toho využil Musil, který překonal Černého a snížil na rozdíl jediné branky. Ústí mělo hodně šancí, ale gólmana Kladna nedokázalo prostřelit. Prosadili se tedy hosté. Čejka si vybruslil před branku a oklamal domácího brankáře. Po dvou třetinách platil stav 2:4.

V poslední třetině bylo Ústí lepším týmem, ale nedokázalo se přesně trefit za záda dobře chytajícího Černého. Lvíčata měla šancí hodně, chyběla ale přesnost, možná klid na hokejkách. V 54. minutě se prosadil Butor a Kladno si připsalo tři body. Ústí padlo 2:5.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí): Naším největším problémem byla koncovka.

Ivo Kyndl (PZ Kladno): Zápas hodnotím kladně, získali jsme tři body. Ústí nás v některých pasážích přehrávalo, ale bojovali jsme a vedení jsme udrželi.