Ú s t í n/L. - V utkání plném zvratů se Ústečtí Lvi dlouho nemohli dostat do tempa. Přestože od úvodní minuty vedli, patřila první polovina utkání hostům, kteří třemi brankami odskočili. Zlom přinesla jejich promarněná pětiminutová přesilovka při vyloučení Kubeše, který pobyl na ledě sotva pár vteřin, když naskočil po zranění Štěpánka, a už putoval za faul pod sprchy. K obratu zavelel další náhradník Kříž a jeho gól přes polovinu hřiště. A dokonal jej deset vteřin před druhou sirénou Libor Pavliš. V závěru vítězství Lvi ještě zvýraznili.
st 19. 1. 2005
HC Sareza Ostrava
7:3 1:3, 3:0, 3:0

Branky a přihrávky: 1. Jankových (Drábek), 31. Kříž (Mazanec), 39. Buďa (Přeučil, Vála), 40. Pavliš (Hodek, Barus), 41. Drábek (Sýkora, Šaffer), 46. Dragoun (Buďa, Kočí), 60. Hodek (Mazanec) – 7. Pavlačka (Mocek), 11. Holuša (Grman, Bařica), 17. Chmelíř (Procházka, Šebesta). Vyloučení: 6:7. Navíc Kubeš (UNL) 5+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2000. Průběh: 1:0, 1:3, 7:3. Střely na branku: 44:20 (17:7, 15:6, 12:7).

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík (17. Zikmund) – Štěpánek (23. Kubeš) (24. Kříž), Drábek, Kočí, Jan Kudrna, Mazanec, Vála - Jankových, Sýkora, Šaffer - Švík, Pazourek, Fink - Hodek, Pavliš, Barus – Buďa, Přeučil, Dragoun

HC Sareza Ostrava: Lakosil - Grof, Chmelíř, Mocek, Vrtík, Grman, Ovšák - Duba, Procházka, Šebesta - Glas, Pavlačka, Janeček - Krenželok, Valčák, Čech - Gelačák, Holuša, Bařica - Dibelka

Po nepříliš povedeném zápasu v Hradci Králové se Lvi představili na domácím ledě proti nováčkovi z Ostravy. Začátek měli přímo raketový, když úvodní branku zápasu vstřelili už v 35. vteřině. Hostům se ale povedl dokonalý obrat a po úvodní třetině vedli 3:1. Nakonec si ale po zlepšeném výkonu ve druhé a třetí třetině připsali všechny body domácí hokejisté. Na utkání nebudou rádi vzpomínat domácí obránce Štěpánek a hostující útočník Bařica. Štěpánek skončil v nemocnici roztrženou vrchní dásní a horním rtem (12 stehů) a přišel minimálně o 4 zuby. Bařica se naproti tomu po ošetření tržné rány na nose do utkání ještě vrátil.

Do zápasu vstoupili Lvi, stejně jako v minulém domácím zápase s Opavou, famózně. Hned v 1. minutě zavezl kotouč do pásma Drábek, z kruhu vypálil a vyražený puk poslal do branky přes ležícího Lakosila Jankových. Ve 3. minutě povodil čtyři soupeřovy hráče Dragoun, ale jeho finální přihrávku hosté zachytili. Vzápětí si šance vytvořili Buďa s Šafferem a po nich opět Jankových, ale brankář Ostravy byl pozorný. V 5. minutě hráli hosté přesilovku, usadili se před Sáblíkem a pálili jednu střelu za druhou. Zpočátku měli trochu vychýlenou mušku, ale ke konci přesilovky vystřelil Mocek a Pavlačka jemnou tečí vyrovnal. V 8. minutě se před Lakosilem vytvořil opět závar a opět u toho byl hbitý Dragoun. Střelnici si před ostravskou brankou pak otevřeli i Lvi, ale vytěžili z toho jen tyčku, kterou rozezvučel Jankových. Poté dostal přesnou přihrávku před odkrytou branku Barus, ale Lakosil se stačil včas přemístit. V 11. minutě se domácím hráčům nepodařilo dostat kotouč z obranného pásma, do ohně před branku nahodil Grman a Holuša šťastnou tečí otočil skóre - 1:2. Ihned po vhazování ve středovém kruhu, vychytal Lakosil v dobré pozici Finka. Vyrovnání doslova viselo ve vzduchu v 16. minutě. Drábek převzal na červené čáře kotouč, těsně za modrou vyslal projektil, který Lakosilovi vypadl z lapačky, otřel se o horní tyč a zapadl za branku. O minutu později hráli hosté v oslabení, ale podařilo se jim vypíchnout puk a dostat se do přečíslení 3 na 2. Z mezikruží vystřelil Chmelíř, střela se otřela Šafferovi o helmu a vlétla přesně pod víko. To už bylo na Sáblíka příliš a přepustil své místo v brance Zikmundovi. V 18. minutě, při další přesilovce Slovanu, dostal pas na modrou Drábek, ale jeho kličku do bekhendu Lakosil vystihl. Těsně před první sirénou ještě třinecký brankář ve službách Sarezy stáhl ze vzduchu bombu Jana Kudrny.

Do druhé třetiny vstoupili domácí ve snaze zkorigovat stav utkání, ale hráli trochu křečovitě a hned v úvodu si šel na trestnou lavici odpočinout Kočí. Ve 23. minutě dostal poměrně z blízka pukem do zubů Štěpánek a okamžitě se skácel k ledu. Ten se pod ním ihned zbarvil krví. Díky tomuto velmi bolestivému zranění, při kterém přišel o zuby, pro něj utkání skončilo. Jeho místo zaujal Kubeš, ale pobyl na ledě doslova jen pár vteřin. Po jeho obranném zákroku ramenem se nešťastně zranil Bařica a protože mu z rány na nose tekla krev, obdržel obránce Slovanu velice přísný trest na 5 minut a do konce utkání. Jako další v pořadí zastoupil Štěpánka Kříž, ale jeho chvíle teprve měla přijít. Lvi díky vysokému nasazení pětiminutovou přesilovku přestáli bez úhony a poté začali hosty tlačit. Těm se podařilo kotouč vyhodit z jejich obranné třetiny, ale za červenou čárou ho zastavil Kříž, napřáhl a jeho bomba Lakosila překvapila - 2:3. Ve 37. minutě si před modrou čárou vyměnili kotouč Hodek s Pavlišem, ale brankáře hostí tentokrát nepřekvapili. Vzápětí dostal na druhé straně přesnou přihrávku mezi kruhy Čech, ale netrefil dobře kotouč. Minutu před druhou sirénou našlápl ze svého obranného pásma Přeučil, zbavil se obránce, objel branku a jako na zlatém podnose předložil před odkrytou branku najíždějícímu Buďovi - vyrovnáno. Poté se Lakosil ještě několikrát zapotil, ale když se podél levého mantinelu protáhl Hodek a svou načasovanou přihrávku našel přesně čepel hole Pavliše, kapituloval počtvrté.

Do závěrečné třetiny vstoupili domácí hráči v početní výhodě, neboť hned po vstřelené brance Holuša sekl do některého z radujících se domácích hokejistů. Na trestné lavici ale neposeděl dlouho, protože po necelé minutě si Drábek řekl Sýkorovi o přihrávku a střelou z první poslal Lvy na cestu ke třem bodům. Další trefu si domácí hokejisté připsali ve 46. minutě. Buďa dokázal od zadního mantinelu najít přihrávkou přes hráče najetého Dragouna, jehož pohotová střela skončila opět v ostravské svatyni. Poté už bylo na ledě jen jedno mužstvo. Ve 48. minutě měli hosté sice přesilovku, ale v pohodě hrající domácí je téměř k ničemu nepustili. Další početní výhodu jim Lvi poskytli v minutě 55., ale jedinou šancí, která se při ní zrodila, byla ta, kterou měl útočník Slovanu Jankových. Hosté si sice dokázali nakonec vytvořit zámek, ale jejich střely, které prošly, s přehledem likvidoval Zikmund. Sareza se ještě i poté snažila zkorigovat stav na ukazateli skóre, ale v jejich snaze je přibrzdil Šebesta svým faulem na Finka. Půl minuty před závěrečným hvizdem přibalil v přesilovce hostům ještě na cestu sedmý gól Hodek.

Petr Rambousek (HC Sareza Ostrava): "Utkání jsme měli dobře rozehrané, ale v naší pětiminutové přesilovce přišel obrat. Kdybychom tam dokázali zvýšit na 4:1, možná, že by se Ústí pak už hodně trápilo. Gól jsme ale nedali, naopak jsme pak brzy nešťastně inkasovali od červené čáry. To už nás Ústí suverénně převyšovalo a bylo to tak až do konce zápasu. Lakosil toho ještě hodně pochytal. Byly to situace 2 na 2, 3 na 3 a oni z toho dokázali dát branky. Hráče jsme měli před brankou pokryté, ale hokejku mívali často volnou a z toho dávali góly. Chytali jsme je v podpaží, ale tou hokejkou to ještě zvládli. Z přečíslení prakticky branka nepadla."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes jsme odehráli nešťastnou první třetinu. Byli jsme v ní, dovolím si říci, lepším, aktivnějším týmem, měli jsme více gólových šancí, ale inkasovali jsme hodně laciné góly. Zlomem v utkání byla pětiminutová přesilovka, kterou soupeř nedokázal proměnit. To nás nastartovalo. Dnes musím hráčům poděkovat za ten hlad po vítězství, za jejich vůli. Utkání jsme vydřeli a otočili. Doufám, že jsme si tím i udobřili diváky, protože sami cítíme, že když do toho dáme více, lidé tím žijí a je tu úplně jiná atmosféra. Jako důležitý bych označil samotný ten zákrok Ondry Kubeše, po kterém přišel ten hodně přísný trest, i když on tam byl jen jedno střídání. Tam byl hráč s kotoučem, on proti němu vystartoval, sestřelil ho, ale bylo to tělem, ramenem. Nebyla tam hokejka, loket, nic takového. To byl takový impuls k zvýšení bojovnosti. To samé byl gól Ondry Kříže, který nachytal v nedbalkách Lakosila. Nejdůležitější ale bylo to, že jsme opět hráli jako tým, protože to nám v posledních zápasech hodně chybělo."