Ú s t í n/L. - V rámci 24. kola se utkal Slovan na domácím ledě proti Prostějovu. Po první třetině, kdy Slovan inkasoval tři góly následovala třetina druhá, kde Slovan začal více tlačit a jednou i skóroval. Třetí třetinu však Slovan fatálně nezvládl a dostal pět gólů. Ze zápasu si tedy odváží tři body a osmi brankový rozdíl Prostějov.
po 20. 11. 2017, Zimní stadion Ústí n. L.
LHK Jestřábi Prostějov
1:9 0:3, 1:1, 0:5

Branky a nahrávky: 33. Vachovec (M. Vágner, Smolka) – 3. Nouza (Divíšek), 5. Venkrbec (Fiala), 18. Dvořáček (Venkrbec, A. Holík), 25. Dvořáček, 41. Venkrbec (Rudovský), 41. Nestrašil, 44. L. Luňák (V. Meidl), 53. Divíšek (Rudovský, M. Drtina), 54. A. Holík (Venkrbec, Švec). Rozhodčí: Tomáš Luczków, Tomáš Veselý – David Potůček, Jan Votrubec. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 568. Střely na branku: 32:40. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:9.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Růžička – Hes, Kurka, Husák, M. Vágner, M. Zdvořáček, Vaněk – Smolka, Roubík, Vachovec – Gengel, Vrdlovec, D. Merta – Jandus, Navarra, Severa – Sladkovský.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – M. Drtina, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Žovinec, Mikliš – Starý, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – L. Luňák, V. Meidl, Nestrašil – Fiala, Švec.

V první třetině tak trochu ujel domácím vlak. Nedokázali se prosadit ani v jednou. To Jestřábi neváhali a hned svoji první přesilovku přetavili v úvodní branku zápasu, když se prosadil Tomáš Nouza. Hosté se prosadili v úvodní třetině ještě dvakrát. V páté minutě zvýšil vedení hostí Matouš Venkrbec a dvě minuty před koncem první třetiny si zásah připsal také David Dvořáček - 0:3.

Ve druhé třetině byli domácí o něco aktivnější než v té první. K vidění byli dvě branky. Nejprve se prosadil podruhé v utkání David Dvořáček a ve 33. minutě zaznamenal čestný úspěch domácích Michal Vachovec - 1:4.

Pokud na začátku zápasu ujel domácím vlak, tak ve třetí třetině jim ujelo všechno, co se dá. Během tří minut třikrát inkasovali a rázem prohrávali 1:7. V rozmezí 53. a 54. minuty bylo ještě hůře. Nejdříve se prosadil Tomáš Divíšek a o malou chvíli později Aleš Holík - 1:9. Od desáté branky hostí zachránilo domácí nepovedená střela ve vyložené příležitosti od Nestrašila, nebo včasným blok domácího Vágnera proti střele Rudovského.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Pokud se soupeři poslední dva zápasy extrémně podařily, tak nám extrémně nevyšly. Od první do poslední minuty jsme dnes podali až trapný výkon. Vůbec jsme nestíhali. Nechceme se vymlouvat na marodku, ale hráčů mimo sestavu máme hodně. Ti, kteří je mají nahradit, tak je nenahradí. Musíme začít od maličkostí a zlepšit úplně všechno. Další zápas hrajeme ve středu v Kadani, kde chceme bodovat.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Poslední dva zápasy nám vyšly ve všech směrech. Dali jsem hodně branek, málo inkasovali. Musím hráče pochválit, že celých šedesát minut dodržovali to, co jsme po nich chtěli. Výsledek je pro domácí krutý, ale počítají se body. Jestli vyhrajeme 2:0 nebo 9:1 není až tak důležité.