Ú s t í n/L. - Díky obětavosti a velkému nasazení dokázala Lvíčata porazit na jihu Čech Písek a získala tak tři body. Vzhledem k tomu, že Letňany prohrály v prodloužení, si Slovan upevnil předposlední místo v tabulce. Na desátou pozici, která zajišťuje nesestoupení do baráže, ztrácí žlutomodří pouhý bod.
so 18. 1. 2014
IHC Komterm Písek
1:2 1:1, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 8. Točík (Marcilis, Šuhaj) - 13. Kopta (Macek), 24. Macek (Tůma). Rozhodčí: Poskočil - Brůha, Kreuzer. Vyloučení: 5:3, navíc Kašek (UNL) 25 [UHL]. Využití: 0:1. Diváci: 85. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

IHC Komterm Písek: Fogl – Červinský, Radoš, Kadlec, Sentenský, Koutenský, Šergl, Turek – Marcilis, Točík, Šuhaj, Duchoň, Rod, Pokorný, Skala, Pixa, Klas, Šergl, Bárta.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Hucek, Bedna, Michajličenko, Vandas, Havlík – Zdvořáček, Macek, Kopta, Tůma, Koval, Kašek, Amirov, Drha, Ozom, Rubeš.

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Zápas mezi Pískem a Ústí nad Labem začali aktivněji hosté. Blízko vedoucí branky měl ve čtvrté minutě Tůma, po jehož střele zazvonila tyč. Hra se postupně vyrovnala a do útoku se více dostávali také Písečtí. V čase 7:55 Šuhaj odstartoval pohlednou akci. Přihrál k levé tyči Marcilisovi, ten kombinaci ještě vyšperkoval přihrávkou na Dominika Točíka a ten se nemýlil – 1:0. V čase 12:47 Lvi přetavili dvojnásobnou početní výhodu ve vyrovnávající branku. Macek našel křížnou přihrávkou u levé tyče osamoceného Ondřeje Koptu, který po zpracování přihrávky zakončoval do téměř odkryté klece. Brankář Fogl se maximálně snažil ještě zabránit kotouči v cestě do brány, to se mu však nepodařilo – 1:1. Za stejného stavu odešli hráči do kabin.

Jihočeši vstoupili do druhé části aktivněji a snažili se vrátit vedení, nakonec však udeřilo na druhé straně. V čase 23:30 Fogl neudržel střelu Tůmy a puk se odrazil na číhajícího Marka Macka, který střelou bez přípravy nekompromisně poslal hosty do vedení – 1:2. V dalších minutách se hra přelévala ze strany na stranu a skórovat mohl prakticky kdokoliv, ale Fogl a Kosina předváděli dobré zákroky. Oba týmy se také začaly více soustředit na pozornější defenzívu, z toho plynulo hodně střel z dálky, avšak ani jedna neskončila v bráně. Do třetí třetiny si tak Lvi odnášeli těsné vedení 2:1.

V závěrečné části měli Písečtí několik slibných pozic k vyrovnání. Hosté se nejprve ubránili velkému závaru a Kosina s obránci udrželi jen těsně kotouč před brankovou čárou. Za minutu a půl mohli skórovat Šuhaj s Marcilisem, když unikli ústecké obraně a šli sami na bránu. Akci zakončoval druhý jmenovaný, ale kotouč jen projel těsně vedle pravé tyče. A za necelou minutu Lvy od inkasovaného gólu zachránila branková konstrukce. Ústečtí nakonec těsné vedení udrželi až do konce zápasu a zvítězili 2:1.