Ú s t í n/L. - Lvům se nepodařilo přerušit vítěznou šňůru Jihlavy, která si připsala již šestou výhru v řadě. Slovan přitom nezačal vůbec špatně, když se v první třetině trefil obránce Roman Němeček. Ve druhé části, jak už se v letošní sezóně stává zvykem, Slovan o vedení přišel. Obrat v zápase dokončili Jihlavští pět minut před koncem, kdy podruhé skóroval Rytnauer. Domácí pak v poslední minutě ještě přidali třetí branku do prázdné brány.
st 1. 10. 2008
HC Dukla Jihlava
3:1 0:1, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 23. Rytnauer (Bakus, Hodek), 56. Rytnauer (Malena), 60. Bakus (Man) - 14. Němeček (Pazourek). Rozhodčí: Jeřábek - Rittich, Skopal. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1830. Střely na branku: 26:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Malena, Bílek, Ficenc, Musil, Staněk, Štrach - Man, Bakus, Hodek - Krupka, Dolníček, Rytnauer - Jonáš, Hanzal, Suk - Hrbatý, Hradecký, Bezděk.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Tůma, Macháček, Klobouček, Zeman, Němeček, Pojkar, Gýna, Vágner - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Hanzl, Pazourek - Havlíček, Špirko, Kuchejda - Kloz, Přeučil, Heřman.

Ústí vlétlo na svého soupeře s chutí hned od první minuty. Bylo patrné, že se střetlo loni ještě extraligové mužstvo se „stálicí“ první ligy. Borci v modrých dresech byli důraznější, rychlejší, prostě lepší. Roman Němeček ve 14. minutě naprosto nikým neobtěžován objel branku Milana Řehoře a nečekanou „samotku“ se rozhodl využít k vedoucímu gólu – 0:1. Kdo viděl první třetinu zápasu, musí mi dát za pravdu, že Jihlava byla zralá na ručník.

To vycítil i trenér domácích Karel Dvořák a svým svěřencům v kabině řádně vyčinil. A na led vtrhlo jiné mužstvo. Po skvěle sehrané přesilovkové akci se trefil hned po dvou minutách hry Ladislav Rytnauer. Střelou přesně do pravého růžku vyrovnal na 1:1. Hra se vyrovnala a až do 56. minuty zůstalo skóre beze změny.

Nic na tom nezměnil ani kapitán Bakus, který v 47. minutě nevyužil Rytnauerovu nabídku a před prázdnou bránou promáchl. Na 56. minutu bude chtít rychle zapomenout Dušan Salfický. Za bránou nedokázal zastavit nahozený puk a jihlavský kanonýr Rytnauer snad z minusového úhlu dostal Duklu do vedení 2:1.

To dostalo vítečné jihlavské fanoušky do maximální euforie a Ústí bylo bezradné. Nešlo to se Salfickým, nešlo to ani bez něho. Ve hře bez brankáře totiž pečetil vítězství Dukly s pomocí teče ústeckého obránce Oldřich Bakus - 3:1.

Miloslav Hořava(Ústí nad Labem): „Musím pogratulovat domácím ke třem bodům. Myslím si, že ten zápas měl průměrnou úroveň a domácí tou bojovností nás prostě zlomili. Zápas jsme prohráli kvůli zahozeným šancím a hlavně nevyužité přesilovce 5 na 3. Nevyužili jsme ji a byli jsme po zásluze potrestáni. Domácí vyhráli zaslouženě.“

Karel Dvořák (Jihlava): „Hodnocení bude zhruba stejné. Měli jsme respekt ze soupeře, a tak ta první třetina nebyla vůbec dobrá, ale podržel nás brankář. O přestávce jsem musel na kluky zvýšit hlas. Od druhé třetiny jsme zvýšili bojovnost a nasazení. Ústí jsme začali dostávat pod tlak a bojovností jsme to vyhráli. Dnešní vítězství zatím neumíme docenit, ale později se ukáže, že to byly body hodně důležité.“