Ú s t í n/L. – Ústečtí junioři se po dvanáctém kole Ligy juniorů drží na průběžném pátém místě ze šesti skupiny Západ. Na své soupeře mají ale dva zápasy k dobru. Skupinu zatím bezkonkurenčně vede Písek s 27 body.

Aktuální rozpoložení

Písek (27 bodů) – Kobra Praha (22 bodů) – Chrudim (17 bodů) – Havlíčkův Brod (17 bodů) – Slovan (16 bodů) – Kralupy (4 body). Takhle zatím vypadá tabulka skupiny Západ Ligy juniorů. Ústečtí mladíci ztrácí na čelo jedenáct bodů, mají ovšem dvě utkání k dobru. Z deseti odehraných zápasů Ústí čtyřikrát vyhrálo, třikrát se prodlužovalo a třikrát soupeři podlehlo. Kanadskému bodování vévodí Jan Macel se ziskem deseti kanadských bodů (3+7). Statistiku plus mínus vede s pěti plusovými body David Gašpar.

Rozhovory s hráči

Ondřej Polata, obránce:

Ondro, Vy jste pro letošní sezónu kapitánem ústecké juniorky, jak se cítíte v téhle roli?

Vůbec to nevnímám jako nějakou změnu v týmu, jsme si všichni rovni a táhneme za jeden provaz.

Čtvrtina zápasů za vámi, jak zatím hodnotíte sezónu?

Zatím sezónu hodnotím kladně, až na naší produktivitu ve vstřílení gólů, parta se tu sešla velmi dobrá, věřím v to, že si to sedne ještě více než tomu bylo doposud a uděláme úspěšný výsledek.

Kromě hokeje stíháte aktivně i hokejbal, jak to jde kombinovat dohromady?

Kombinuje se to velice lehce. Náš trenér Vrba komunikuje a spolupracuje s trenérem ústecké Elby Janem Fedákem, vždy když to vyjde časově, tak si rád jdu zahrát hokejbal. Buď za juniorku Elby, nebo v týmu Ještěrů, kteří hrají 1. Ligu.

Daniel Štěpka, brankař:

V minulém domácím utkání proti Kobře Praha jste exceloval, gólman Kobry ale také předváděl perfektní zákroky, bavili jste se spolu po utkání?

Po zápase jsme se nějak extra nebavili, pogratulovali jsme si a každý jel ke svému týmu.

V brance juniorky se střídáte se Sebastianem Tučkem, jak si mezi sebou rozumíte?

Se Sébou jsme si hodně sedli v hokeji i v životě mimo hokej. Máme mezi sebou zdravou konkurenci, která je potřeba.

Na čem ještě zapracovat, aby bodové zisky ze zápasů byly vyšší?

Musíme plnit to, co máme, až do poslední chvíle. Také tolik nebláznit, když obdržíme branku. Jsme skvělá parta a když budeme v naší práci pokračovat, věřím, že body přijdou a budeme hrát na horních příčkách tabulky.

Jiří Špaček, útočník:

Jirko, jak zatím hodnotíte premiérovou sezónu mezi juniory?

Sezónu zatím hodnotím dobře a jsem rád, že v Ústí dostávám šanci si dobře si zahrát jako nováček mezi juniory.

Není zápasu, kdy byste neměl nějakou vyloženou šanci, co ještě zlepšit v zakončení, aby padalo třeba více branek?

Při koncovce je důležité zachovat klid a chladnou hlavu.

Teď k minulému domácímu utkání proti Kobře, otevřel jste skóre utkání, na výhru to ale nestačilo...jak byste zápas zhodnotil?

Šli jsme si za vítězstvím, škoda toho faulu tři minuty před koncem zápasu, bohužel v zápalu boje se to ale stává. Prodloužení bylo nahoru, dolu, šťastnější pak vzal druhý bod, je to pro nás velká škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce.

Rozpis příštích zápasů

28. 10. 2021 od 17:15 – Ústí vs. Warriors Brno

31. 10. 2021 od 14:45 – Ústí vs. Šumperk

05. 11. 2021 od 18:30 – Havlíčkův Brod vs. Ústí

07. 11. 2021 od 12:00 – Ústí vs. Chrudim

12. 11. 2021 od 20:00 - Chrudim vs. Ústí

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Hronov - Slovan zajížděl do vzdáleného Hronova odčinit neúspěch z posledního domácího utkání s Klatovy. Dvě třetiny panovalo nerozhodné skóre, ve třetím dějství ovšem rozjeli ústečtí hokejisté svůj gólostroj a nakonec zvitězili vcelku pohodlně 6:1. Hattrick zapsal Martin Berčík. O další branky se postarali Vodička, Trefný a Prošek.

  • Ústí nad Labem – Slovan nastoupil ke čtvrtému zápasu proti týmu SHC Klatovy, s kterými padl 1:4 a zapsal první porážku v sezoně. Slovan doplatil zejména na produktivitu. Kde hledal neúspěchy střelec jediné branky Lukáš Kučera, a co je potřeba zlepšit do dalších zápasů? To si můžete přečíst v pozápasovém rozhovoru.

  • Ú s t í n/L. - Po třech vítězných utkáních přišlo vystřízlivění. Slovan na domácím ledě hostil soupeře z Klatov, kterému podlehl 1:4. Jedinou branku Ústí zapsal Kučera pohotovou smečí vysokého kotouče. Další utkání sehrají ústečtí ve středu na ledě Hronova.

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže