Středa 28. února se nesla ve znamení zápasu mezi Děčínem a Ústí nad Labem. A Slovanu se na ledě Děčína vůbec nedařilo. Hokejisté Ústí nad Labem nevstřelili ani jednu branku a David Stahl jich naopak pět inkasoval. Čtyři body si připsal David Tůma.
st 28. 2. 2024, Zimní stadion, Děčín
HC Děčín
5:0 0:0, 4:0, 1:0

Branky a nahrávky: 23. T. Nezbeda (D. Tůma, Faigl), 25. T. Nezbeda (Vl. Brož, Faigl), 35. D. Tůma (T. Nezbeda, Faigl), 38. D. Tůma (Vl. Brož, T. Nezbeda), 59. Smola (D. Černý, P. Hruška). Rozhodčí: Hacaperka – Toman, Hlinka. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

8:9

0:0

1:0

HC Děčín: Lavinger (A. Horák) – Vl. Brož (A), Bartoň, D. Kučera, Zedek, Tomšík, D. Petrásek, Kaltenböck – D. Tůma (A), T. Nezbeda, Faigl (C) – Smola, J. Tůma, Macek – D. Černý, Jursa, Parshakov – Nowák, P. Hruška, Chovanec.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Klika) – Trefný (C), Gottfried (A), Amirov, Polata, Popela, Eklund, Jajlov – M. Simon, Bernat, F. Novotný – Anosov, Rudovský (A), Kuchynka – Bannikov, Špaček, Huovinen – Linet, Hovsepjan, Nedoma.

První třetina byla protkaná několika přesilovkami Děčína. Kvůli své nedisciplinovanosti obdrželi v prvních dvaceti minutách hokejisté Slovanu od rozhodčích celkem 8 trestných minut. Nejkritičtějším momentem byl pro Slovan závěr první třetiny, který sehrál Děčín v dvojnásobné přesilové hře. Trestuhodně však tuto příležitost k otevření skóre svěřenci trenéra Davida Švagrovského nevyužili. Po dvaceti minutách tedy zůstalo skóre beze změny.

Druhá třetina již byla na branky o mnoho bohatší. Gólový účet tohoto utkání otevřel v čase 22:14 Tomáš Nezbeda, kterému poslal chytrou zadovkou kotouč David Tůma. Medvědi se krátce poté dopustili faulu a nabídli hráčům Slovanu, aby si vyzkoušeli hru v početní převaze. Paradoxně však vstřelil svou druhou branku Děčín. V oslabení si připsal svůj druhý gól Tomáš Nezbeda, jenž se po úniku dobře zorientoval v předbrankovém prostoru a doklepl kotouč za Stahlova záda. Děčínští nabídli Slovanu ještě další dvě přesilové hry, ale žádnou z nich se nepodařilo hokejistům Ústí využít. V pětatřicáté minutě to byli naopak znovu domácí, kteří se mohli radovat. Z rychlého protiútoku se prosadil David Tůma, který si tentokrát prohodil roli s Tomášem Nezbedou, který mu na tuto branku přihrál. Uplynulo pár minut a na časomíře svítilo skóre 4:0 pro domácí. V čase 37:17 přidal svou druhou branku David Tůma, který dostal nabito zpoza branky a nekompromisně propálil puk až do svatyně, kterou střežil Stahl. Čtvrtý bod si u tohoto gólu připsal Tomáš Nezbeda. Tlak medvědů pokračoval, ale ve druhé třetině se již nic významného nestalo.

Třetí třetina začala nebezpečnou akcí aktivního Davida Tůmy, ale jeho krasojízda tentokrát skončila na pohotovém Stahlovi. Krátce poté dostali od rozhodčích hokejisté Slovanu přesilovou hru, ale ani tentokrát zůstala nevyužita. V třetí třetině ještě rozhodčí stihli rozdat 16 trestných minut za hrubost. Na konečných 5:0 pro domácí celek upravil skóre dvě minuty před koncem Jan Smola, ke kterému se odrazil kotouč, který pak jen stačilo zamést za záda ústeckého strážce tří tyčí.