Zástupci druholigových klubů se dnes dohodli na podobě soutěže pro další sezonu. Třetí nejvyšší liga bude rozdělena na Západ a Východ, celkový vítěz přímo postoupí do Chance ligy.

Ve východní konferenci se nachází jedenáct týmů včetně ambiciózního Znojma. Bude zde hrát také Havířov, jenž sestoupil minulý ročník z Chance ligy.

Druhá konference bude mít více účastníků, a to hned 17!

Jsou zde také Rišuty, které se navzdory sestupu vrací do 2. ligy. V západní skupině je například Chomutov, ten se chce rvát o postup... Dále tu jsou Vrchlabí, Tábor, Ústí nad Labem, Benátky nad Jizerou nebo Letňany.

Rozdělení 2. ligy

Západní konference: Cheb, Chomutov, Most, Děčín, Ústí nad Labem, Příbram, Klatovy, Kobra Praha, Letňany, Benátky nad Jizerou, Jablonec nad Nisou, Nová Paka, Hronov, Písek, Tábor, Vrchlabí, Řisuty.

Východní konference: Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Znojmo, Hodonín, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Havířov, Vyškov.

A co herní systém?

V méně početnější východní skupině se bude hrát každý s každým čtyřkolově, takže každý tým odehraje 40 utkání.

Ovšem v západní konferenci to bude složitější. Sedmnáct týmů bude hrát proti sobě prvně dvoukolově (32 utkání). Potom se podle výkonnosti rozdělí mužstva do tří bloků.

1. až 6. tým budou hrát dvoukolově mezi sebou o co nejlepší nasazení do play off. Celky na 7. až 12. místě se porvou o předkolo a zbytek by hrál o udržení. Poslední tým stejně jako na východě spadne do kraje.

Předkolo bude na dva vítězné zápasy (7. až 10. tým), následné čtvrtfinále by se hrálo na tři vítězná utkání.

Vítězové západní a východní skupiny se střetnou v přímém souboji o Chance ligu. Kdo urve v superfinále čtyři výhry, postoupí o patro výše.

Sezona má odstartovat 17. září. Kdo postoupí do první ligy?

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ústí nad Labem - Už jste si pořídili permici na novou sezonu, nebo její nákup plánujete? Neváhejte. Poslední srpnový den mají možnost držitelé permic vyrazit zdarma na bowling. A nebude se jednat o obyčejný bowling, jelikož se jej s vámi zúčastní i hráči Slovanu. Akce začíná v Replay Bowling 31.8.2022 od 17:00 hod. Pokud máte permici a chcete se zúčastnit, posílejte prosím své přihlášky na e-mail: jiri.pelc@slovanusti.cz nejpozději do 25.8. 2022. Kapacita pro tuto akci je omezena. Těšíme se na Vás.

  • Jablonec n/N - Slovan cestoval k dalšímu přípravnému utkání do Jablonce nad Nisou a připsal si druhé vítězství v přípravě. Po skvělé první třetině, kterou vyhrál rozdílem třídy si již pohlídal zbytek utkání a vyhrál 4:1. Poprvé se v letošní sezoně představil v dresu Slovanu Kale Costa. Další přípravné utkání odehraje Slovan na domácím ledě, a to 23.8.2022 s Mostem.

  • Ústí nad Labem - První domácí přípravné utkání vyšlo Slovanu parádně. Utkání, které se odehrálo ve skvělé atmosféře dotáhl nakonec Slovan v prodloužení do vítězného konce. Rozhodující branku připravil svou přihrávkou hráč s číslem 13 na zádech, Martin Berčík. Čerstvá posila Slovanu strávila přípravu právě v týmu dnešního soupeře, a tak bylo pro něj utkání o to pikantnější. Martin si nejvíce pochvaloval atmosféru, v rozhovoru si můžete přečíst i další jeho dojmy.

Youtube kanál

Sestřih: Slovan vs. Šumperk, 17. 3. 2022

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže