Zástupci druholigových klubů se dnes dohodli na podobě soutěže pro další sezonu. Třetí nejvyšší liga bude rozdělena na Západ a Východ, celkový vítěz přímo postoupí do Chance ligy.

Ve východní konferenci se nachází jedenáct týmů včetně ambiciózního Znojma. Bude zde hrát také Havířov, jenž sestoupil minulý ročník z Chance ligy.

Druhá konference bude mít více účastníků, a to hned 17!

Jsou zde také Rišuty, které se navzdory sestupu vrací do 2. ligy. V západní skupině je například Chomutov, ten se chce rvát o postup... Dále tu jsou Vrchlabí, Tábor, Ústí nad Labem, Benátky nad Jizerou nebo Letňany.

Rozdělení 2. ligy

Západní konference: Cheb, Chomutov, Most, Děčín, Ústí nad Labem, Příbram, Klatovy, Kobra Praha, Letňany, Benátky nad Jizerou, Jablonec nad Nisou, Nová Paka, Hronov, Písek, Tábor, Vrchlabí, Řisuty.

Východní konference: Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Znojmo, Hodonín, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Havířov, Vyškov.

A co herní systém?

V méně početnější východní skupině se bude hrát každý s každým čtyřkolově, takže každý tým odehraje 40 utkání.

Ovšem v západní konferenci to bude složitější. Sedmnáct týmů bude hrát proti sobě prvně dvoukolově (32 utkání). Potom se podle výkonnosti rozdělí mužstva do tří bloků.

1. až 6. tým budou hrát dvoukolově mezi sebou o co nejlepší nasazení do play off. Celky na 7. až 12. místě se porvou o předkolo a zbytek by hrál o udržení. Poslední tým stejně jako na východě spadne do kraje.

Předkolo bude na dva vítězné zápasy (7. až 10. tým), následné čtvrtfinále by se hrálo na tři vítězná utkání.

Vítězové západní a východní skupiny se střetnou v přímém souboji o Chance ligu. Kdo urve v superfinále čtyři výhry, postoupí o patro výše.

Sezona má odstartovat 17. září. Kdo postoupí do první ligy?

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Cheb - K prvnímu přípravnému utkání vyrazili hokejisté Slovanu na západ Čech do Chebu. V sestavě chyběly všechny nejzvučnější tváře ústeckého kádru, ty se v zápasech objeví až v pozdější fázi přípravy. Za Slovan se dokázali prosadit Damašek a Kordule, dva zásahy ovšem na Cheb nestačily a Ústí tak z tohoto zápasu odchází jako poražený tým. Na první zápas přípravy dorazilo i pár fanoušků Slovanu, tímto jim za podporu děkujeme. V úterý 16.8.2022 od 18:00 nás čeká první domácí přípravný zápas pro Pirátům Chomutov.

  • Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky. Český hokej ve spolupráci s krajskými pracovišti pořádá nábory pro rozhodčí, kteří mají zájem řídit utkání přímo na ledě nebo kteří chtějí doplnit týmy v boxu rozhodčích (zapisovatel, časoměřič, hlasatel a podobně).

  • Ústí nad Labem - V minulém týdnu proběhlo v Ústí nad Labem úspěšně již sedmé Hokejové soustředění mládeže. Mezi trenéry nemohl chybět také Václav Drahorád. Aktuálně hlavní trenér mládeže Slovanu, zároveň trenér základny.

Youtube kanál

Sestřih: Slovan vs. Šumperk, 17. 3. 2022

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže