Ústí nad Labem - V neděli 11.9.2022 se uskutečnil nábor ústecké mládeže a zároveň první trénink základny. Pro jedenáct účastníků to bylo první seznámení s ledovou plochou. Pro spoustu z nich byl začátek těžší, ale stačilo pár minut a mladí sportovci si trénink formou her a bruslení zamilovali. Vyzkoušeli si jaká je radost z prvních gólů. Dalších třicet sportovců zkušenost s ledem již měla. Na ledě bavil i svou přítomností maskot Slovanu Viktor, kterého si děti oblíbily. Tréninku, který byl spojen s náborem mladých sportovců se zúčastnilo i devět kvalifikovaných trenérů. Věříme, že zábavné tréninky nám přivedou další sportovce, kteří jsou u nás vždy vítáni. Tréninky na ledě budou probíhat vždy ve čtvrtek, sobotu a neděli. Sportovci si mohou výstroj vypůjčit zcela zdarma, těšíme se na Vás.

• Ústí nad Labem - Ústečtí si v sobotním utkání s Táborem vybojovali cenné tři body. Ačkoli se Tábor poměrně dlouho držel ve vedení, ústeckým se v druhé třetině podařil parádní obrat, kdy do sítě Tábora vstřelili hned tři góly. Byl to Jan Smola, kdo za stavu 1:1, s pomocí Ondřeje Damaška, poslal Ústí do vedení. Jan nám po zápase prozradil, co bylo podle něj v utkání rozhodující.

• Ústí nad Labem - Tahle výhra je enormně důležitá! Slovan sice po první třetině musel otáčet skóre, pak se ale dostal díky třem rychlým gólům do vedení a proti týmu z vyšší pozice v tabulce dokázal doma udržet tři body. Díky tomu se ještě více přiblížil na čelo tabulky a poskočil na čtvrtou příčku!

• Dne 22.11. 2022 se konal turnaj čtyř krajských výběrů VTM U15 v Mariánských Lázních. Ústecký kraj si v zápasech vedl velice dobře. V semifinále nejdříve přehrál Karlovarský kraj v poměru 3:1, ve finále si pak poradil s krajem Libereckým se stejným výsledkem. HC Slovan Ústí nad Labem reprezentovala v barvách Ústeckého kraje brankářka Veronika Ortová a útočník Michal Kváš, který se ve finálovém zápase prosadil i gólově. Hráčům děkujeme za reprezentaci klubu.