Ústí nad Labem - Lukáš Místecký trénuje ve Slovanu dorostence, 9. třídu a 3. třídu. Krom toho má v rámci Slovanu také na starost projekt Pojď hrát hokej. V aktuálním rozhovoru se zaměříme na 9. třídu. Jak se jí daří, jaké talenty má Slovan v poslední žákovské kategorii?

Lukáši, jak se letos daří 9. třídě Slovanu? Jak jste společně s Martinem Štěpánkem spokojení s výkony poslední žákovské kategorie a na co kladete největší důraz?

9.třída letos zahrnuje ročník 2008. Začínali jsme v počtu 19 hráčů a 2 golmanů. V první části, kde se odehrálo 7 zápasů jsme skončili na 3.místě. Bohužel postupovaly jen 2 týmy do lepší skupiny. V tuto chvíli hrajeme 2. část soutěže a porovnáváme se s celky z ústeckého kraje, kde zatím jsme na 2.místě. S výkony jsme s Martinem celkem spokojeni. Napříč tomu, že nás v průběhu sezóny opustili 2 hráči a jeden hráč hraje stabilně za dorost, tak jsou výkony slušné. Vždycky by to mohlo být lepší. Důraz v tréninku klademe hlavně na herní dovednosti, fyzickou kondici a na vnímání herních situací.

V první části soutěže jste měli možnost se potkat s kvalitními týmy jako jsou Sparta, nebo Slavia? Jak byste zhodnotil tuto konfrontaci?

Tyto týmy jsou jedny z nejlepších v republice a zápasy s nimi krásně ukazují, jak na tom jsou herně naši kluci. Akademické týmy (Sparta, Slavie a další) mají staženy z okolí nejlepší hráče a je samozřejmě těžké je porážet. U nás v klubu pracujeme z 95% s hráči z Ústí nad Labem. Navzdory tomu jsme se s těmito týmy popasovali slušně.

V druhé části soutěže hrajete o umístění a jste zatím na druhém místě sedmi členné skupiny. Odpovídá umístění výkonům na které tým má?

Když se na to podívám realisticky, tak umístění odpovídá tomu na co máme. Samozřejmě bychom si přáli být na prvním místě.

Trénujete také dorost Slovanu. Na co musíte hráče nejvíce připravit, aby zvládli přechod právě mezi 9. třídou a dorosteneckým hokejem?

Z našeho pohledu by měl být hráč připraven kondičně, musí umět velkou škálu herních dovedností, měl by umět řešit většinu herních situací a měl by dokázat kvalitně vnímat a číst hru.

Provázanost mezi těmito dvěma kategoriemi dokazují například Kváš, nebo Smetana, kteří nastoupili letos za obě kategorie. Jak právě oni zvládají přechod do dorostu?

Přechod do dorostu je velmi náročný. Dochází tam k první velké selekci hráčů. Kvášik (pozn. redakce: Michal Kváš) hraje za dorost stabilně od začátku roku a popasoval se tím více než dobře. Smety (pozn. redakce: Michal Smetana) chodí na tréninky s dorostem a nastoupil k několika zápasům a jako trenéři jsme byli s jeho výkony spokojeni.

V týmu 9. třídy máte brankářku Veroniku Ortovou, nebo právě Michala Kváše, kteří zanechali velký dojem na nedávném turnaji VTM, kde nastupovali v barvách Ústeckého kraje. Je to důkaz toho, že děláte svou práci dobře a že mají hráči v této kategorii potenciál?

Vždy když se někdo z Ústí dostane do výběrových týmů, tak nám to dělá velkou radost. Všichni trenéři na Slovanu se snažíme svojí práci dělat nejlépe, jak to jen jde. A pokud se dostane kdokoliv do výběrů, tak je to zásluha všech trenérů, kteří je trénovali, ale hlavně je to zásluha hráčů samotných. Každý hráč ma potenciál. Důležité ale je, jak moc ten ponteciál rozvíjí.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Praha - V loňské sezoně marketingový a obchodní manažer Ústeckého Slovanu Ing. Jiří Pelc začal pracovat začátkem prosince loňského roku na pozici marketingového manažera MS IIHF v ledním hokeji. Nejsledovanější sportovní událost roku v rámci České republiky sklidila velký úspěch. Jaké však byly přípravy, jak velký tlak byl kolem příprav a jaké zážitky přinesla Jirkovi pozice marketingové manažera na takto sledované akci? To vše se dozvíte v našem rozhovoru.

  • Armén Mikael Agateljan své sliby nenaplnil, ale ústecký hokej snad bude žít dál. Z bryndy se zadlužený klub pokusí vyvést nově založený spolek Slovan Ústečtí Lvi. „V této chvíli jsme jediný zájemce, kdo tady chce provozovat hokej na druholigové úrovni. Obrovským problémem jsou hokejové závazky ve výši zhruba 2,8 milionu korun. Ty musíme okamžitě uhradit a od toho se budou odvíjet další věci,“ říká předseda spolku Lukáš Vobecký.

  • V sezoně 2024 – 2025 bude pokračovat 2. liga pod názvem „Slovan Ústečtí Lvi“, jehož zástupci představili svoje plány na Valné hromadě držiteli licence.

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže