Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Trenér Miroslav Mach na vlastní žádost u týmu skončil
10.01.2018 | Martin Pešout

Trenér Miroslav Mach na vlastní žádost u týmu skončil

Ú s t í n/L. - Po utkání 38. kola WSM Ligy mezi Slovanem Ústí nad Labem a Kadaní oznámil jednatel klubu Vladimír Evan, že u týmu končí dosavadní trenér Miroslav Mach.

Miroslav Mach převzal tým Slovanu v průběhu sezóny 2014-2015 a dvakrát jej od té doby dokázal dostat do čtvrtfinále a jednou do semifinále play-off. Ve čtvrtfinále 2015 Machovi svěřenci potrápili ve čtvrtfinále Chomutov, o rok poté dokázali vyřadit vítěze základní části z Kladna a na jaře 2017 si se stejným soupeřem zahráli čtvrtfinále. Mach tak zažil na severu Čech tři velmi úspěšné roky.

Aktuálně je tým v tabulce dvanáctý. Mach ovšem nekončí z výsledkových důvodů, nýbrž obdržel nabídky od jiných klubů a jednu z nich akceptoval.

Jednatel klubu Vladimír Evan dosavadnímu kouči Machovi poděkoval za odvedenou a nadmíru úspěšnou práci u ústeckého Slovanu. Kromě krátké anabáze v Děčíně Mach strávil ve Slovanu dvanáct let, trénoval mládežnické kategorie, jako asistent s Evanem dovedl klub do extraligy na jaře 2007 a posléze vedl úspěšně i "A" tým coby hlavní kouč.

"Chtěl bych Mírovi za naši spolupráci poděkovat, odvedl tu výbornou práci, vždy dokázal tým namotivovat. Letos to na ledě nebylo ideální, ale to je sport," nastínil Evan.

U týmu zůstává dosavadní asistent Tomáš Mareš. Evan prozradil, že nastalou situaci začal řešit v úterý 9. ledna, kdy vedení klubu měl trenér požádat o uvolnění. "Nechtěli jsme, aby se to před zápasem s Kadaní dozvěděli hráči a nyní to budeme řešit. Hned ve čtvrtek ráno to na sezení jednatelů budeme probírat," vysvětlil Evan.

Na pozápasové tiskové konferenci si vzal slovo i trenér Miroslav Mach a poděkoval především fanouškům Slovanu za jejich oddanost ke klubu.

"Chtěl bych poděkovat ústeckým fanouškům. Fandili nám i v době, kdy se nám nedařilo. Klub má fantastické příznivce. Největší úspěch v Ústí? Jistě to byl moment, kdy jsme vyřadili Kladno ve čtvrtfinále play-off na jaře 2016, následně jsme si zahráli semifinále s Jihlavou. To bylo fantastické. Tehdy na play-off chodilo na stadion přes pět tisíc diváků, bylo téměř plno, to mě bude hřát u srdce. Tento úspěch dávám na stejnou úroveň jako postup do extraligy na jaře 2007, kdy jsem byl u týmu asistentem s Vláďou Evanem. Jsou to parádní vzpomínky," dodal Mach.

 
 
Aktuálně na webu

Svými výkony chceme přilákat fanoušky, říká Daniel Vrdlovec

Ú s t í n/L. - Sbírku kanadských bodů by vyměnil za týmový úspěch. Daniel Vrdlovec se poctivě... Celý článek

Blokování střel patří k práci obránce, říká Martin Vágner

Ú s t í n/L. - Rozšířené statistiky se evidují ve dvou nejvyšších hokejových soutěžích v České... Celý článek

Na soustředění se těším, říká Antonín Melka

Ú s t í n/L. - Se 36 kanadskými body patřil mezi nejproduktivnější hráče mužstva. Antonín Melka po... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv