HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Daniel Vrdlovec: Kvalitu soutěže ovlivní, jak k tomu ostatní týmy přistoupí
20.08.2017 | Martin Pešout
Autor fotografie: sportyusti.cz

Daniel Vrdlovec: Kvalitu soutěže ovlivní, jak k tomu ostatní týmy přistoupí

Ú s t í n/L. - Mezi opory a zkušené hráče Slovanu v novém ročníku by měl patřit útočník Daniel Vrdlovec. Ten v Ústí působí již druhou sezónou, když ho do Ústí na dlouhodobé hostování zapůjčila pražská Slavia. Šikovný útočník se rovněž rozpovídal pro náš web.

Zkuste se ještě vrátit k hodnocení letní přípravy. Jak jste se na "suchu" přes léto připravoval?
Připravoval jsem se sám a pak se připojil k týmu. Chtěl jsem zkusit něco nového. Vloni jsem byl na letní přípravě v Ústí s týmem. Letos individuálně, snad to bude dobré a v sezóně se budu dobře cítit.

Slovan už hraje přípravné zápasy, jak tyto duely vnímáte?
Přípravné zápasy jsou už v plném proudu. Jsem rád, že jich není tolik. Přece jen přípravné zápasy nejsou mistráky, kde už jde o všechno. Těšil jsem se hned na první přípravný duel v Litvínově. Byl to extraligový soupeř, takže bylo skvělé se s nimi poměřit. Pak už to byla přípravná klasika, Benátky, Kadaň. Soupeři, které známe. Lepší hrát přípravné zápasy, než trénovat (úsměv).

Po uplynulé sezóně odešel kanonýr Zdeněk Doležal do Slavie Praha. Vezmete roli střelce místo něj?
To nevím, spíš jsem dřevěnej (smích). Uvidíme, kdo v týmu bude střelec, ale samozřejmě bych chtěl dávat góly. Snad se mi tam něco odrazí.

Jakou formou v Ústí působíte?
Jsem hráčem Slavie, ale v Ústí mám smlouvu na dva roky v rámci hostování. Teď začínám druhou sezónu v Ústí.

Pojďme ještě zavzpomínat na závěr minulé sezóny a play-off proti Rytířům Kladno...
Play-off jsem si užil, i když zápasů jsme mohli s Kladnem odehrát více. Rytíři měli trochu jiný tým, vždycky nám tam napadaly smolné góly. Ale nedostali jsme od nich žádnou dardu a potrápili jsme je. Všechny mrzel druhý zápas na Kladně, kde jsme je přehrávali, ale prohráli tam a pak už bylo těžké sérii otáčet. Jinak to byly vyrovnané zápasy. Předtím jsem play-off dlouho nehrál, takže pro mě bylo i tohle fajn.

Co jste říkal na fakt, že do extraligy postoupila Dukla Jihlava?
Čekal jsem, že Jihlava postoupí. Dukla hrála vždy strašně nepříjemný hokej. A byla silnější než Kladno, které pak vyřadila v semifinále. Všichni očekávali postup Kladna do baráže, protože v kádru měli zvučná a slavná jména, ale Jihlava si to zasloužila. Z vlastní zkušenosti vím, že s Jihlavou se hrálo nejhůře.

Jak se těšíte na blížící se prvoligový ročník? Jak těžká WSM liga bude?
Jaká to bude soutěž nevím, protože nám ji uzavřeli. Bude záležet na tom, jak k tomu týmy přistoupí. Některé celky budou hrát s mladými a budou vědět, že nespadnou. Další týmy budou chtít alespoň prolézt do play-off. Předkolo play-off taky nebude, bude se hrát pouze o osm míst pro čvtrtfinále.

V prvním kole zajíždíte na led nováčka soutěže ze Vsetína. Jak se na Lapač těšíte?
Na Vsetín se těším, hrál jsem tam asi tři roky. Bude plný stadion, určitě to bude zajímavý zápas. Bude nás čekat daleká cesta, ale atmosféra na Lapači za to bude stát.

 
 
Aktuálně na webu

Chci na ledě trávit co nejvíce času, říká Roman Navarra

Roman Navarra se poctivě připravuje na nadcházející sezónu, chce být platným členem týmu a navýšit... Celý článek

Slovan zahájí sezónu doma s Třebíčí

Jako v minulé sezóně do play-off první ligy postoupí prvních osm týmů, což znamená, že ani v... Celý článek

V předzávodním období odehraje Slovan dvě přípravná utkání v Rakousku

Ú s t í n/L. - Předzávodní období zahájí Slovan na ledě 22.7. V tomto období odehraje Slovan deset... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv