HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Finále si podmanilo Ústí
14.03.2009 | Martin Pešout

Finále si podmanilo Ústí

Ú s t í n/L. - Už to vypuklo. Hokejová horečka definitivně zaplavila Ústí nad Labem. Atmosféra finálových bojů první ligy se vrací, po roční odmlce znovu zaplnila Zlatopramen Arenu do posledního místa.

„Modrobílá šlechta!,“ zní už kolem druhé hodiny odpolední ústeckou hromadnou dopravou před úvodním finálovým zápasem. Právě dorazily první skupinky fanoušků Komety Brno, nejhlučnější fandové v republice, říká se. A že nekřičí jen tak do větru. Někteří jsou totiž opravdu oblečeni v šlechtických oblecích....

Jejich cíl je jasný. Co nejdříve se dostat do svatostánku Ústeckých Lvů. Co nejdříve být připraven k shlédnutí absolutního vrcholu druhé nejvyšší soutěže. Co nejdříve si užít boje o baráž, možnou vstupenku mezi extraligovou smetánku.

Poprvé od loňské skandální baráže se v prvním zápase finále sedačky Zlatopramen Areny beznadějně zaplnily. Bylo vyprodáno. A to o utkání byl samozřejmě ještě větší zájem.

Oba tábory fanoušků mocně svoje oblíbence hnaly za úspěchem. Střídaly se v propagaci chorea, diváci neúnavně sledovali, jak první zápas dopadne. Už několik hodin před soubojem dvou nejlepších celků ligy jasně v ústeckých ulicích ukazovali, že tady jde o všechno. Každý tu atmosféru musel pocítit.

„Už to říkám posté, dnes vyhrají hosté,“ zněla prognóza z brněnské strany těsně před vypuknutím bitvy ústeckou Arénou. Ne, ne, tak to v pátek nebylo. Vyhrál Slovan, byl to zápas extraligových parametrů, extraligové atmosféry.

„To je náš Slovan,“ mohli si hrdě říct fans žlutomodrých. A právem. Borci v domácích dresech jim to v pátek umožnili.

Ústecké Lvy vídáme ve finále celkem často...V posledních čtyřech sezónách pokaždé. Chyběli jen při loňské extraligové epizodě. To brněnská Kometa zažívá pocity a atmosféru posledního kola play-off poprvé. Ambice obou klubů jsou jasné. Kometa chce oprášit zašlou slávu, Slovan zase napravit loňský neúspěch.

Ústí nad Labem na tým z moravské metropole umí. Letos nad ním vyzrálo v základní části třikrát, v premiéře play-off také. Jenže v cestě za vytouženým cílem je třeba zvítězit čtyřikrát. Loni bychom mohli vyprávět...Triumfální jízda v úvodním zápase baráže, hořký konec v jeho závěru....Tak jak to dopadne letos?

 
 
Aktuálně na webu

Chci na ledě trávit co nejvíce času, říká Roman Navarra

Roman Navarra se poctivě připravuje na nadcházející sezónu, chce být platným členem týmu a navýšit... Celý článek

Slovan zahájí sezónu doma s Třebíčí

Jako v minulé sezóně do play-off první ligy postoupí prvních osm týmů, což znamená, že ani v... Celý článek

V předzávodním období odehraje Slovan dvě přípravná utkání v Rakousku

Ú s t í n/L. - Předzávodní období zahájí Slovan na ledě 22.7. V tomto období odehraje Slovan deset... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv