Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Francouz chce hrát bez faulů, Dragomir postup. Bitva roku se blíží
16.04.2011 | Martin Pešout

Francouz chce hrát bez faulů, Dragomir postup. Bitva roku se blíží

Ú s t í n/L. - V letošní sezóně se dostal do parádní formy a ústečtí příznivci doufají, že mu vydrží i do nejdůležitějšího zápasu letošní sezóny. Pavel Francouz si v baráži udržuje skvělou formu. Po jednozápasové pauze dovolil ve dvou střetnutích Bruslařskému klubu pouze třikrát skórovat. Ústečtí Lvi věří, že svou branku uzavře i pro sedmý rozhodující zápas baráže na ledě Mladé Boleslavi.

Pavel Francouz možná bude chytat nejdůležitější zápas své dosavadní kariéry. "Za svůj vrchol to ale nepovažuji. Jdu zkrátka zápas od zápasu, nerozlišuji jednotlivá utkání," tvrdí bez rozpaků.

Ústečtí Lvi cítí obrovskou šanci dovést svou cestou za extraligou ke zdárnému konci. Vždyť takhle blízko k vítězství v baráži ještě nebyli. "Budou rozhodovat vyloučení, musíme být disciplinovaní. Toho se musíme vyvarovat. Snad se nám to podaří," přeje si Francouz a současně naráží na fakt, že většinu šestého klání strávili v oslabení.

Slovan odvrátil hrozbu vyřazení, dvěma výhrami po sobě srovnal v barážové sérii s Mladou Boleslaví krok. "Teoreticky by psychická výhoda nyní měla být na naší straně. Ale jede se od začátku, rozhodne jediný zápas. Věřím, že pro nás bude vítězný," tvrdí.

V dobrém rozpoložení bude do Mladé Boleslavi cestovat i předseda představenstva ústecké organizace Jan Dragomir. "Hrajeme dobře. Ve dvou zápasech se k nám štěstí obrátilo zády, ale zvedli jsme se a kluci jsou odhodláni vyhrát venku. Na ledě soupeře jsme silní, potvrdili jsme to dvěma výhrami v Boleslavi," říká.

Spekulace o případném prodeji kladenské extraligové licence ho nechávají absolutně v klidu. "Chceme postup. Jsme vážně blízko, abychom na něj dosáhli sportovní cestou. Jestli třeba s Kladnem jedná Chomutov, neřeším," konstatuje.

Zavládne nakonec v Mladé Boleslavi po výročních oslavách tamní automobilky smutek znamenající ústecký návrat do nejvyšší soutěže? Více napoví nedělní zápas ve Ško-Energo Areně. Do Mladé Boleslavi se chystá přes pět stovek žlutomodrých fanoušků. Budou po nedělní dvacáté hodině slavit?

 
Permanentky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv