HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
HSM 2017: S malými hokejisty potrénoval i Marek Židlický
25.07.2017 | Martin Pešout

HSM 2017: S malými hokejisty potrénoval i Marek Židlický

Ú s t í n/L. - S Hokejovým soustředěním mládeže v těchto dnech pomáhá na ledě ústeckého zimního stadionu kromě řady ústeckých hokejových osobností také bývalý legendární obránce Marek Židlický, který přijal pozvání Jana Čalouna a předává mladým hokejistům cenné rady a zkušenosti.

Jak jste se objevil na Hokejovém soustředění mládeže v Ústí nad Labem?
Po dlouhé době jsem se setkal s Honzou Čalounem, strávili jsme spolu několik let ve Finsku a požádal mě, abych přijel do Ústí a šel s dětmi ze soustředění na led. Projekt soustředění se mi zalíbil a hned jsem přijel. Honza Čaloun mi pomohl v kariéře a hlavně ve Finsku, takže jsem neváhal přijet do Ústí.

Jak dlouho v Ústí budete?
Přijel jsem jen na otočku na jeden den. Mám další aktivity a další hokejová soustředění.

Kromě Jana Čalouna děti trénují i další hokejové osobnosti, například Milan Hejduk. Hrál i on roli v tom, že jste přijel?
Na jaře mě oslovil Honza Čaloun, zda bych nepřijel. Milana Hejduka také samozřejmě znám. Není to první hokejová škola, na které se setkáváme. To je jedině dobře. Je pěkné, že se bývalí hráči věnují dětem.

Jak děti trénují? Viděl jste na ledě už nějaké talentované hráče?
Jsou to malé děti. Ale je důležité, že je vidět, že mají z hokeje radost a chtějí se zlepšovat. Mají tu spoustu trenérů, kteří se jim permanentně věnují. Hlavní je, že je to baví a je vidět radost z hokeje.

Říká se, že je mládežnický hokej v krizi. Co byste změnil třeba na systému přípravy?
Spíše přístup trenérů. Je skvělé, že se podobná hokejová soustředění konají a rozvíjí se. Nejen tady, ale i na Kladně a v dalších městech. Je perfektní, že se takové projekty konají a to nejen pro děti, ale i trenéry. Hokeji to pomůže.

Sám jste zmínil, že hokejových škol je celá řada. Vypozoroval jste, že ta z Ústí si získává dobré renomé?
Za všechno hovoří fakt, že tu v Ústí mají spoustu dětí. Hráčů mají hodně, což svědčí o tom, že to trenéři dělají dobře. Trenéři se zde dětem věnují a má to smysl.

Pomáháte s mládeží i v rodném Kladně?
Tam také, ale nejenom tam. Moji kamarádi, kteří už s hokejem skončili takové hokejové školy také pořádají, například Martin Škoula, Radek Gardoň a další. Snažím se jim pomáhat.

Například Radek Bonk byl na ledě s Třincem, je tak pozitivní, že bývalý hráči z NHL se snaží ve městech, kde s hokejem začínali, místním týmům pomoci...
Není to jen o hráčích z NHL, ale také o lidech, kteří se kolem hokeje pohybují. Je dobré, že tito hráči pomáhají mládeži, protože musí mít v sobě velkou trpělivost s dětmi a být odhodlaní dětem pomoci, jak v jejich hokejové kariéře, tak v celkovém rozvoji.

 
 
Aktuálně na webu

Chci na ledě trávit co nejvíce času, říká Roman Navarra

Roman Navarra se poctivě připravuje na nadcházející sezónu, chce být platným členem týmu a navýšit... Celý článek

Slovan zahájí sezónu doma s Třebíčí

Jako v minulé sezóně do play-off první ligy postoupí prvních osm týmů, což znamená, že ani v... Celý článek

V předzávodním období odehraje Slovan dvě přípravná utkání v Rakousku

Ú s t í n/L. - Předzávodní období zahájí Slovan na ledě 22.7. V tomto období odehraje Slovan deset... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv