Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Je na čem stavět, říká Alinč
13.08.2009 | Martin Pešout

Je na čem stavět, říká Alinč

Ú s t í n/L. - Znovu řádil. Připravoval šance, ohrožoval hostující branku a nakonec přihrál na úvodní gól. Jan Alinč v utkání s Kladnem (2:3) potvrdil, že bude platným hráčem. „Měli jsme příležitosti i na to, abychom utkání otočili a zvítězili,“ analyzuje v pozápasovém rozhovoru.

„Slóóvan!!“, křičí příznivci ústeckého celku. Vzdávají hold a děkují žlutomodrým hráčům. Prohrálo se, ale náladu to nikomu ve Zlatopramen Areně nezkazí. Příště mohou Lvi vše napravit, třeba při souboji o prvenství v základní skupině Tipsport Cupu proti Litvínovu. „Ve třetí třetině jsme hráli to, co měli a hned se to projevilo,“ povídá Alinč.

Souboj s Kladnem nabídl dramatickou koncovku se smutným koncem pro Ústecké. Jaký z něj máte dojem?

Souhlasím s trenéry. První dvě třetiny byly z našeho pohledu profesorské. Snažili jsme se kombinovat až do prázdné branky, málo jsme stříleli. Zato třetí perioda byla taková, jaká by měla být. Vytvořili jsme si tlak, šance a vstřelili jsme dvě pohledné branky. Měli jsme příležitosti i na to, abychom utkání otočili a zvítězili. Ale je to přece jen pouze příprava, příště to snad bude zase o kus lepší.

V některých momentech utkání se na vás lepila únava…

Hodně trénujeme, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Možná to vypadalo, že už toho máme plné zuby, ale ze souboje si odnáším pozitivní dojmy. Výsledek 2:3 je docela přijatelný.

V úvodu třetí části hry jste prohrávali už o tři branky. Co se honí v hlavách hráčům za tak nepříznivého stavu?

Celkem nic. Stane se to. Byla to škoda, ale každý zápas se snažíme dohrát až do konce, dát do toho všechno. Zatím pokaždé se nám to povedlo. Dnes to bohužel nevyšlo, ale je na čem stavět.

V průběhu přípravy se vám osobně nebývale daří. Sbíráte jeden kanadský bod za druhým…

Mám na kontě pět bodů, zatím jsem se zapsal do statistik v každém utkání. Ale jinak to neřeším. Momentálně to pro mně ani není důležité. Zásadní je, abychom vyhrávali a dařilo se. Je to hezké, pro dobrý pocit to potěší. Ale nejsme tu proto, abychom soupeřili, kdo nasbírá více kanadských bodů. Snažím se dostat do ideální herní pohody a pomoci týmu.

Pravidelně nastupujete s Pavlem Janků, dnes vás doplnil Jan Kloz. Zdá se, že je to správné řešení, byl vás plný led.

Souhra s Pavlem mi naprosto vyhovuje. Pavel je rychlý bruslař, což potvrdil dnes i v jednom úniku v oslabení. Honzovi to také jde. Vstřelil úvodní gól. Má formu.

Jak pokročila příprava hráčů na novou sezónu v tréninku?

Netrénujeme přesilovky, oslabení a další nadstandardní záležitosti. Zkrátka ladíme mužstvo. Formace se neustále mění. Zkoušíme nejlepší možné varianty. Výsledek se zatím nejeví. A na to, jak kdo s kým bude hrát, se koučů ptát nebudu.

V týmu máte hráče na tři mužstva, v každém zápase nastupujete v úplně jiném složení. Jak na vás neobvyklý výběr spoluhráčů působí?

Úlohou trenérů je složit mužstvo, aby fungovalo. Výběr je každopádně bezkonkurenčně obrovský. Máme dvacet útočníků. Je to bizarnost, rarita. Potřebujeme ale nalézt ideální formace. Zatím jsme v oblasti hledání správného klíče. Je to však věc trenérů a manažerů. Všichni hráči ale mají kvalitu, pro kouče to bude těžký oříšek.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv