Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Jihlavě zachytal gólman, ale budeme dál bojovat, říká Jaroslav Roubík
20.03.2016 | Martin Pešout
Autor fotografie: sportyusti.cz

Jihlavě zachytal gólman, ale budeme dál bojovat, říká Jaroslav Roubík

Ú s t í n/L. - Poprvé v play-off ústecký Slovan vyšel střelecky naprázdno. A to včetně superkanonýra Jaroslava Roubíka. Slovan tak prohrál s Jihlavou 0:3 a v semifinálové sérii ztrácí 1:3 na zápasy.

S Jihlavou jste prohráli 0:3. Čím si vysvětlujete, že jste nevstřelili branku?
Občas se to seběhne tak, že nám gól nepadne. Nejsme hráči z NHL, aby nám tam každé utkání padlo plno gólů. Ale hlavu nevěšíme a hrajeme dál. Šancí jsme měli hodně, ale zachytal jim gólman Škarek. Několikrát se nám nepovedlo při zakončení zvednout puk. Ale i Jihlava měla své šance a dala tři góly.

Gólových příležitostí jste ale měli spoustu. Škarek pochytal 37 střel včetně trestného střílení, jednou ho zachránilo i břevno...
Šancí jsme si vytvořili hodně. Ale už jsme neměli tolik síly a v zakončení nám chyběly. Jejich gólman vše pochytal, měl tam neskutečné zákroky.

Nyní zajíždíte k pátému zápasu do Jihlavy. S jakými cíly?
Jihlava bude mít více síly. Potřebovali bychom tam hru rozkouskovat, dostat se do vedení, vstřelit jeden dva góly. To by byla voda na náš mlýn. V sobotu byl zápas dlouho 0:0 a postupem času nás ubruslili.

Jste jeden zápas od vyřazení. Co teď budete dělat?
Jdeme zápas od zápasu. Neupínali jsme se na to, že musíme oba domácí zápasy vyhrát. Hrajeme pro fanoušky, kteří přišli ve velkém počtu a byli úžasní. Nyní jedeme do Jihlavy, uvidíme, jak to bude vypadat. Nevěšíme hlavy, ale budeme chtít zabojovat. Postup do baráže za úkol nemáme, takže si hrajeme to svoje a užíváme si play-off.

V závěru zápasu došlo k bitce mezi Melkou a Bilčíkem. Ostrých zákroků bylo v utkání hodně a chvílemi to vypadalo na nějakou další hromadnou rvačku. Čím to?
To bylo spíše vyústěním jejich hry. Oni před brankou sekají, mlátí to tam a my si to samozřejmě nenecháme líbit. Takže to začneme mlátit také.

V pátek se zranil obránce Bernad. Jak je složité lepit sestavu?
Sestavu složíme a budeme hrát dál. Zranění jsou nepříjemná, ale s tím se potýkáme celou sezonu.

Sestřih zápasu

 
 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv