Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Konec čekání. Slovan míří k prvnímu přípravnému zápasu do Litvínova
31.07.2017 | Jan Prošek

Konec čekání. Slovan míří k prvnímu přípravnému zápasu do Litvínova

Ú s t í n/L. - Dlouhé čekání je u konce. Na ústecké hokejisty čeká první ze sedmi přípravných zápasů. První srpnový den zamíří tým vedený Miroslavem Machem a Tomášem Marešem do nedalekého Litvínova, kde se utká s domácím extraligovým týmem. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30 a zápas můžete sledovat na onlajnech.

Přibližně týden po úvodním tréninku na ledě čeká na hokejisty první přípravný zápas. Soupeřem je HC Verva Litvínov, který má ve svém kádru mnoho hokejistů, které si ústečtí příznivci mohou pamatovat z působení ve žlutomodrém dresu. Namátkou Michael Petrásek, Zbyněk Slenička, Martin Hanzl, Miloslav Hořava a další. Právě pro tyto hokejisty jsou vzájemné zápasy specifické.

Sestava na prvním tréninku Slovanu

Brankáři: Jan Dlouhý, Michal Krofta, Jakub Soukup, Martin Volke.
Obránci: Patrik Husák, Radomír Vaněk, Vladimír Brož, Martin Vágner, Martin Zdvořáček, František Uřídil, Matěj Hes, Marek Mlčoch, Jakub Loukota, Jan Hucek, Patrik Balcar, Jan Mašek.
Útočníci: Pavel Smolka, Jaroslav Roubík, Antonín Melka, Lukáš Volf, Daniel Vrdlovec, David Merta, Marek Macek, Kroni Musliu, Roman Navarra, Petr Markulinec, Ladislav Gengel, Martin Mical, Jiří Uhlík, Jiří Severa, Lukáš Sladkovský, Matěj Krejčík, Ondřej Kopta, Famil Amirov, Václav Janeček.

I hokejisté Litvínova mají za sebou první trénink na ledové ploše. Ten absolvovali 24. července. Trenéři extraligového týmu měli k dispozici dvacet devět hráčů, včetně tří brankářů. Na ledě chyběli pro zranění Michael Petrásek, obránce Sørvik a útočník Nicholls se k týmu připojili později.

Novým hráčem v litvínovském dresu na prvním setkání byl slovenský reprezentační forvard Matoušek. Přítomni byli také Dietz a Baránek. Trenéři měli k dispozici také Jakuba Mataie, který je ve Vervě na měsíční zkoušce.

Litvínov není příliš vzdálené město, nicméně se hokejisté Ústí a Litvínova již několik sezón v rámci přípravy neutkali. Poslední dvojzápas (jednou v Ústí, jednou v Litvínově) se hrál před sezónou 2013-2014.

Úvodní duel se hrál v Ústí 22. července a Slovan vyhrál 3:1. Skóre otevřel v první třetině Přeučil. Ve 47. minutě navýšil vedení Ústí Vávra. V poslední minutě si vzal Litvínov oddechový čas, odvolal brankáře a Ručinský snížil. Výhru Slovanu potvrdil Daniel Boháč.

O týden později se hrál zápas v Litvínově a vstup do utkání měl Slovan znovu dobrý. Tři minuty před koncem první části hry se prosadil Poživil. Krátce před polovinou zápasu vyrovnal Hübl a ve 40. minutě rozhodl o výhře extraligového celku Martynek.

Vzhledem k tomu, že se jedná o první přípravný zápas pro obě mužstva, jsou trenéři na začátku dlouhé cesty. Na jejím konci by mělo být nalezení ideálního složení jednotlivých formací pro zápasy dlouhodobé části.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv