HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Rozhodla naše oslabení, říká Vobořil
13.03.2010 | Redakce

Rozhodla naše oslabení, říká Vobořil

Ú s t í n/L. - Třetí semifinálový duel týmů HC Slovan Ústečtí Lvi a HC VCES Hradec Králové vyzněl šťastněji pro domácí tým z východu Čech. V zápase se dostal do dvoubrankového vedení a pro žlutomodré útočníky byl velmi těžkou překážkou v brance skvěle chytající Tomáš Vošvrda. Stálo při něm i hodně štěstí a snad i všichni svatí. Překonat ho a vyrovnat se svěřencům Petra Rosola podařilo přesně během tří minut v poslední třetině. Zápas vygradoval přes mnoho stoprocentních šancí až do prodloužení, ve kterém rozhodl o vítězství Hradce další hvězda utkání Daniel Volráb. „Věděli jsme, že to zde nebude vůbec jednoduché a to se i potvrdilo. Nehráli jsme špatně, ale nedávali jsme z jasných šancí góly,“ smutnil po zápase obránce Milan Vobořil.

Slovan poprvé v play-off ochutnal hořkost porážky. Na hráčích ale bylo vidět, že se ani po několika zmařených pokusech o vstřelení gólu nevzdali a bojovali až do poslední setiny utkání. Boj to byl převeliký a oba brankáři předvedli několik skvělých zákroků. Avšak spokojenější byl Tomáš Vošvrda, jenž zlikvidoval celkem pětačtyřicet střeleckých pokusů ústeckých hráčů. Jeho protějšek Zdeněk Orct, bohužel pro příznivce Slovanu, nezachytil poslední střelu Hradeckých. Během zápasu však zneškodnil devětadvacet střel. K vidění byl i „haškovský“ styl chytání.

Nejenom oba brankáři, ale i obránci se měli co ohánět. A to na obou stranách. Mezi ně patřil i ústecký bek Milan Vobořil. „Ze zápasu mám smíšené pocity, protože si myslím, že jsme nehráli špatně. Měli jsme hodně šancí. Sami jsme pětkrát nebo snad i šestkrát ujeli na bránu, ale bohužel nedáme gól, takže to je pak těžké,“ sdělil své bezprostřední pocity po zápase. Ústečtí Lvi měli opravdu problém s koncovkou a důrazem v předbrankovém prostoru. Vždyť za dva předchozí duely play-off dokázali vystřelit na gólmana hájícího branku Hradce Králové celkem stodevětkrát a z dosaženého gólu se radovali patnáctkrát. Nyní jakoby Vošvrda nebyl ten Vošvrda, co se předvedl v Ústí nad Labem. „Doma nám to tam skvěle napadalo, to bylo super. Ale věděli jsme, že zde v Hradci to nebude jednoduché a to se i potvrdilo. Vždyť Hradec hraje celou sezónu výborně a drží se v přední čtyřce nejlepších,“ řekl zkušený obránce Vobořil.

Domácí hráči Hradce Králové ale také nevyhráli náhodou. Svým pohybem a nasazením donutili ústecké hráče k častým faulům, které nezůstaly bez potrestání. „Časté vylučování se nám nesmí v takovýchto zápasech stávat. Každý si toho je vědom, že rozhoduje každá maličkost a chybička,“ je si jist Vobořil. V zápase rozhodčí vyloučili Ústecké celkem devětkrát, ale z toho osm oslabení ustáli Lvi bez úhony. Snad jen s úbytkem sil.

Oba celky se již znaly z předešlých zápasů, a tak nedošlo k žádnému oťukávání a rozkoukávání se. První nejnebezpečnější šanci měli Lvi, když zvonila tyčka. To jakoby probudilo Hradecké a ti pak svého soupeře zatlačili a vysloužili si za to několik přesilových her hned ze začátku zápasu. „Oni se těmi přesilovými hrami dostali do zápasu a naopak nás to trochu srazilo. Po druhé třetině jsme měli na kontě šest vyloučených hráčů a jen jednu přesilovku. Myslím si, že toto právě nejvíce ovlivnilo zápas,“ má jasno o počátku neúspěchu Lvů dvaatřicetiletý Vobořil.

Kvůli zranění se hráč s číslem 59 dostal na led až na začátku samotného play-off, kdy nastoupil proti Kadani. „Já jsem netrénoval asi tři týdny a nehrál jsem dva měsíce. V prvním zápase po zranění jsem se cítil až překvapivě dobře. Čekal jsem to horší,“ okomentoval svůj návrat Vobořil, jenž má plno extraligových zkušeností a je oporou ústecké defenzivy.

Na závěr Vobořil ještě pronesl povzbudivá slova: „Zítra musíme zabrat a doufám, že vybojujeme vítězství a že v úterý oslavíme postup do finále. Bude to ale velmi těžké.“

 
 
Aktuálně na webu

Chci na ledě trávit co nejvíce času, říká Roman Navarra

Roman Navarra se poctivě připravuje na nadcházející sezónu, chce být platným členem týmu a navýšit... Celý článek

Slovan zahájí sezónu doma s Třebíčí

Jako v minulé sezóně do play-off první ligy postoupí prvních osm týmů, což znamená, že ani v... Celý článek

V předzávodním období odehraje Slovan dvě přípravná utkání v Rakousku

Ú s t í n/L. - Předzávodní období zahájí Slovan na ledě 22.7. V tomto období odehraje Slovan deset... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv