čt 16. 11. 2006
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
5:1 0:0, 2:1, 3:0

Branky a nahrávky: 22. Salač (Hanzl), 27. Salač (Hanzl), 42. Novák (Kloz), 50. Pinka (Bacovský), 53. Kopejtko (Salač) - 24. Dolina (Uhlíř). Rozhodčí: Turčan, Hauser, Bertlík. Vyloučení: 13:13. Využití: 3:1. Diváci: 100. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Macaj, Musílek, Zukal, Kučera, Kopejtko, Pinka - Salač, Hanzl, Kadič - Novák, Kloz, Bacovský - Hrala, Moro, Kočí - Hříbal, Jindřich, Šrámek.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kalčík - Valenta, Vácha, Palacký, Fiedler, Slepička, Koumal, Slavík - Novák, Zich, Anděl - Týmal, Kamír, Sladký - Jakerle, Uhlíř, Dolina - Budaj.

Do první třetiny vstoupily oba týmy poměrně opatrně. Ústí sice bylo aktivnější, ale z dobrých šancí se mu nepovedlo skórovat. Kučerovu střelu Kalčík lapil a následně nedovolil ani Zukalovi nadvakrát zakončit. V přesilové hře se tlak domácích ještě vystupňoval a diváci tak v prvních deseti minutách měli dojem, že se hraje pouze na jednu branku, ale ani teč Kadiče nepronikla za brankovou čáru. Následně dostal příležitost přesilové hry i Jindřichův Hradec, ale v zásadě si dovolil střílet jen z dálky. Váchova střela skončila mimo a další pokusy ústecká bránící čtyřka velmi dobře pokrývala. V tendenci přísného posuzování zákroků se pokračovalo, a tak se oba týmy často ocitaly na ledě nekompletní o jednoho, ale v některých případech i o dva hráče. Ústečtí měli k dispozici dvaadvacet sekund dvojnásobné přesilovky, ale ani tuto slibnou šanci skórovat nevyužili. První třetina tak skončila, aniž by se někdo z hráčů zapsal do střeleckých statistik utkání.

Na začátku druhé třetiny se na chvíli mihli v útoku hosté, ale jejich slibně začínající ofenzivní nadšení zchladil už po dvou minutách Vlastimil Salač, kterému Robin Hanzl přenechal puk mezi kruhy, úspěšný střelec se sám před brankářem nerozpakoval, kličkou do bekhendu a střelou do horní části branky Kalčíka překonal. Ústecká radost ale netrvalo dlouho, hosté dokázali už za dvě minuty najít patřičnou odpověď, stalo se tak v jejich přesilové hře. Střelu Uhlíře Dědek vyrazil, ale na dorážku Doliny už byl krátký. Ústecké ale vyrovnání nezlomilo, dál hráli útočný hokej a brzy se dočkali i příležitosti opět se ujmout vedení. Dva hráči Jindřichova Hradce putovali zároveň na trestnou lavici a domácí si s přesilovou hrou pěti proti třem poradili. O gól se postarala stejná dvojice jako v předchozím případě. Salač opět zužitkoval Hanzlovu asistenci. Po zbytek třetiny se hrálo v tom či onom obranném pásmu podle toho, kdo ze soupeřů byl zrovna v početní nevýhodě. Za zmínku stojí šance jindřichohradeckého Nováka, jehož střelu ale Dědek vyrazil, nebo únik Robina Hanzla, jehož záměr ale hostující brankář vystihl a včas se přesunul k levé tyči. Druhá třetina skončila za stavu 2:1 pro domácí tým.

Do posledního dějství vstoupili aktivněji domácí a opět jim vyšel začátek třetiny. Na časomíře poskakovaly vteřiny čtyřicáté druhé minuty, když se při přesilové hře střelou mezi betony Kalčíka prosadil Martin Novák, přihrávka přišla zpoza branky z hole Jana Kloze. Ani tento stav však nemusel hostující tým poslat do kolen, zvláště když i oni získali možnost hrát v početní výhodě dvou mužů v poli. Koumal střílel od modré, ale jeho střela se nevešla mezi tyče. Několik okamžiků při signalizované výhodě hráli hosté dokonce v šesti, ale přesto nedocílili branky. Přestože si Jindřichův Hradec držel pásmo, téměř nestřílel, teprve po návratu dvou vyloučených hráčů domácích doráželi Jakerle a Dolina v brankovišti, ale opět bezvýsledně. Produktivita domácích oproti tomu značně stoupla, Pinka střílel od modré a síť za zády hostujícího gólmana se zavlnila už počtvrté. Poslední gólovou tečku za utkáním si připsal opět střelou z větší vzdálenosti Kopejtko, a proměnil tak už třetí ústeckou přesilovou hru. Ačkoliv hosté ještě prokázali, že i oni dokáží zahrozit před ústeckou svatyní, sám před brankářem se neprosadil Uhlíř, konečné skóre už se neměnilo. Domácí si připsali už čtvrté vítězství v řadě a bodově se dotáhli na deváté Pardubice.

Jiří Hájek (Jindřichův Hradec): "My děláme strašně hrubé chyby, ve většině případů to nejsou vypracované šance soupeře, ale my sami nabízíme sekeru, aby nám tu palici někdo usekl. Zápas se zlomil v naší přesilovce pět na tři, kterou jsme absolutně nezvládli. To utkání bylo hratelné, ale to jsou zápasy, kdy nejsme přehraní soupeřem, ale kdy se přehrajeme sami vlastní hloupostí, žákovskými chybami, vyloučeními. Oslabením jsme se sice věnovali, ale těch můžete uhrát tak osm, ale jakmile to začně takhle stoupat a třeba se hraje i tři proti pěti, tak hráčům také ubývají síly a nemohou to odehrát s takovým přístupem jako na začátku.“
Vladimír Bednář (Ústí nad Labem): "Vítězství je příjemné, Jindřichovu Hradci jsme odskočili už o osmnáct bodů a to se jim bude těžko dohánět. Dnes mě překvapili, takhle doma nehráli, ale to je také dané tím, že oni nemají co ztratit, hrají tedy takový otevřený uvolněný hokej. V první třetině jsme byli nepochopitelně nervózní, v druhé třetině padly nějaké branky, ale pořád jsme tam měli strašné chyby v obraně, jezdili sami na bránu, naštěstí měl dnes den Jan Dědek, který to vychytal. V té třetí třetině s těmi góly přišlo i uklidnění, dali jsme tomu jiný výraz, jinou tvář, některé ty akce byly moc pěkné. Mančaftu chci poděkovat, že to vybojoval, ta hra už nebyla taková, ale nehraje se na krásu, ale na body, a ty z dneška máme tři, což je důležité."