so 27. 1. 2007
Bílí Tygři Liberec
2:5 1:1, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 14. Dolina (Bacovský, Šimon), 37. Zukal (Šrámek, Kočí) - 11. Zákoutský, 32. Bezděk (Liška), 34. Kajínek (Křišťan, Hrach), 43. Klíma (Mizerík, Přibyl), 45. Liška (Bezděk, Kopic). Rozhodčí: Nečas - Arazimová, Orlický. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 18:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Macaj, Musílek, Šimon, Moščic, Zukal, Brož - Místecký, Hanzl, Hříbal - Salač, Dolina, Bacovský - Šrámek, Pekárek, Kočí.

Bílí Tygři Liberec: Blažíček - Kajínek, Hrach, M. Hanousek, J. Hanousek, Přibyl, Hataš, Zákoutský, Kollmann - Křišťán, Skalický, Kopic - Bezděk, Liška, Peřina - Klíma, Kedršť, Mizerík - Vopálka, Langr, Čanky.

Do sobotního zápasu vstoupila aktivněji liberecká juniorka, když se už ve třicáté vteřině po nenápadné střele Kopice otřel puk o tyčku Dědkovy brány. V páté minutě se v chumlu hráčů před domácí bránou dostal ke střele Kajínek, s jeho pokusem si však domácí gólman poradil. Na druhé straně se k ohrožení Blažíčkovy brány dostal v 6. minutě kapitán Lvů Musílek, jeho pokus od modré však gólman vyrazil betonem a chvíli poté skončila jeho další střela po zákroku Blažíčka v ochranné síti. V 11. minutě neuspěl ze stejné vzdálenosti na druhé straně ani Klíma a s následnými dorážkami Přibyl se Skalickým. Po následném buly střílel nepřesně Jan Zákoutský, jeho střelu si však do vlastní brány srazil domácí Zukal! O minutu později zahrávali hosté přesilovku. Krátce před jejím koncem se puku ve vlastní třetině zmocnil Šimon, který ho přihrál podél levého mantinelu ujíždějícímu Bacovskému, ten přelstil Bezděka a přihrál před bránu volnému Jakubu Dolinovi, který Blažíčkovi nedal šanci a po vzoru ústeckého áčka tak skóroval v oslabení! V 19. minutě ještě vyslal na Dědka nepříjemnou střelu Kollmann, neuspěli ale ani Jiří Hanousek s Langrem. Krátce před první sirénou se ještě před hostující bránou dostal ke střele z otočky Hříbal, výsledek první části už ale nezměnil.

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe hosté, kteří nenechali Lvy za sedm minut ani jednou ohrozit branku. Proti Dědkovi neuspěli na druhé straně postupně Bezděk, Mizerík a zblízka ani Kopic. V 28. minutě přihrával do dobré pozice Hanzlovi Salač, Blažíčkovy betony však sklaply včas. V polovině zápasu se před domácím gólmanem zjevil osamocený Peřina, jeho pokus však mířil hodně nad branku. O chvilku později Dědka protáhla Přibylova rána od modré čáry. Při další akci se opět zblízka neprosadil Peřina. Z následného buly se však puk dostal k Bezděkovi, jehož přesná rána od mantinelu zazvonila o spojnici břevna a tyče Dědkovy brány a skončila za jeho zády! V následném přečíslení domácích nepřihrál přesně Dolina Místeckému a odmítl tak dobrou šanci na vyrovnání. V 34. minutě využili hosté přesilovku, když na tvrdou střelu Davida Kajínka od modré nedokázal Dědek zareagovat! Chvíli poté se Lvům naskytla jeden a půl minuty trvající dvojnásobná přesilovka, během které si příliš střel nepřipsali. Za pozornost stála až Zukalova střela na konci výhody, která skončila na tyčce hostující branky! V 37. minutě už se ale Marek Zukal nemýlil a při přečíslení tvrdou střelou z druhé vlny snížil na rozdíl jednho gólu! Na konci druhé třetiny ještě tečoval těsně mimo střelu Kedrště Mizerík.

V poslední části se do vyrovnání aktivně pustil ústecký celek, zblízka neuspěl Pekárek. Ve 43. minutě však udeřilo na druhé straně. Akci Přibyla s Mizeríkem zakončil do prázdné Jakub Klíma a oslavil tak své páteční 17. narozeniny! O dvě minuty později už bylo rozhodnuto. Na rozdíl tří gólů zvýšil z otočky Tomáš Liška! Od té doby už bylo na ledě jen jedno mužstvo, domácí po pátém gólu definitivně odpadli. Ve 47. minutě zkoušel zvýšit náskok tvrdou střelou z levého křídla Kopic, pěkným zákrokem se musel prezentovat Dědek. Neuspěl ani kapitán Hrach. Poslední desetiminutovku načala střela Křišťana, zasáhnout proti ní musela lapačka domácího gólmana. V 52. minutě Dědek ukryl ve výstroji i tvrdou střelu Kollmanna. V ojedinělé šanci se na druhé straně po přesné přihrávce Doliny objevil Místecký, betony včas srazil Blažíček. Poslední střelou zápasu se prezentoval pár vteřin před koncem liberecký Bezděk, Dědka už však příliš neohrozil.

Milan Skrbek (Liberec): "Přijeli jsme pro tři body, ale bylo to těžké, protože domácí hráli dobře a hlavně bojovně. Ústí tvoří stejně jako my mužstvo na příští sezónu, takže byl takový boj o místo v sestavě. Rozhodnul začátek poslední třetiny, kdy nám to tam dvakrát spadlo. S výkonem týmu až tak spokojený nejsem, ale důležité jsou body, díky kterým už bychom měli mít pojištěné play-off. Teď nás čekají zápasy s těžkými soupeři. Hrajeme se samými mladými, pravděpodobně odejde i nejstarší Petr Hrach do Berouna. My už jsme ty starší poslali někam do mužů. Ty už asi k dispozici mít nebudeme, tak si zahrajeme play-off a uvidíme."

Vladimír Bednář (Ústí n. L.): "Já si myslím, že do té 12. a 14. minuty druhé třetiny jsme hráli na naše poměry solidní hokej, protože máme úzký kádr. Narozdíl od zápasu ve Varech jsme hráli celkem dobře, ale pak jsme dostali dva takové góly, které bychom dostávat neměli. Ke konci už jsme byli hodně špatní, musíme dále bojovat. Určitě je tu perspektiva pracovat s tím týmem do příští sezóny."