Ú s t í n/L. - Ve 14. kole ligy dorostu se na ústeckém ledě představili hráči z Liberce. Ústečtí vstoupili do utkání velice dobře a po první třetině vedli díky Smetanovi 1:0. I druhé dějství měla Lvíčata ve své režiji a zcela zaslouženě si vypracovala vedení 4:0. V závěrečné třetině dokázali Liberečtí domácím pěkně zatopit, když se jim povedlo snížit na rozdíl dvou gólů. Ale ústečtí hokejisté se o body připravit nenechali.
pá 31. 10. 2008
Bílí Tygři Liberec B
4:2 1:0, 3:0, 0:2

Branky a nahrávky: 9. Smetana (Kuchynka), 24. Kuchynka (Faigl), 34. Keltner (Burkovec, Krupička), 40. Hanzl (Faigl, Kuchynka) - 52. Knap (Návrat, Jandejsek), 53. Urban (Beníšek, Slavík). Rozhodčí: Dundr - Novotný, Štechmuller. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa (40. Habart) - Burkovec, Novotný, Keltner, Racek, Krupička, Herna, Smetana, Faigl, Kuchynka, Harkabus, Horáček, Med, Fojt, Hanzl, Skokan, Vegner, Kalina, Topol, Žoha.

Bílí Tygři Liberec B: Blažek (40. Dulák) - Říha, Jandejsek, Černý, Slavík, Erlebach, Návrat, Pokorný, Urban, Beníšek, Knap, Šrejma, Pokorný, Vambera, Mikyska, Pálek, Šesták, Vaněk.

V úvodní třetině si první zákrok připsal liberecký brankář, když na něj vyslal tvrdou střelu Burkovec. V 6. minutě se Liberečtí dostali do přečíslení dva na jednoho, ale ústecký brankář byl pozorný a puk vytěsnil betonem. V 7. minutě se dvakrát dostal do šance Faigl, ale hostujícího brankáře nepřekonal. Jako první si přesilovku zahráli domácí a hned ji dokázali využít – v čase 8:11 prostřelil Smetana vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Ve 13. minutě mohl vyrovnat Šrejma, ale Bursa byl pozorný. V 17. minutě vyslal Hanzl tvrdou střelu na Blažka, ten puk vyrazil před sebe, ale ani jeden z ústeckých hráčů nezasunul puk za jeho záda. V čase 17:35 dostal Keltner krásnou přihrávku na útočnou modrou, tím se dostal do samostatného úniku, ale trefil jen boční síť. V další minutě nastřelil Smetana pouze břevno.

I ve druhé třetině musel jako první zasahovat hostující brankář, když se za jeho záda snažil propasírovat puk Krupička. Ve 22. minutě jeli dva ústečtí hokejisté na jednoho libereckého obránce, ale téměř jistý gól překazil domácím Blažek, který vložil do střely hůl. V čase 23:34 si Liberečtí zahráli první přesilovku, která se jim vůbec nepovedla – do samostatného úniku se dostal Kuchynka, který se nemýlil – 2:0. Ve 29. minutě se do brejku dostal Mikyska, ale ústecký brankář vytěsnil puk nad bránu. V čase 33:43 dokázal přesně tečovat Burkovcovo nahození Keltner - 3:0. V samém závěru prostředního dějství si domácí zahráli další přesilovku, kterou opět dokázali využít – puk za brankovou čáru doťukl Hanzl - 4:0.

Na začátku poslední třetiny změnily oba týmy brankáře a Lvíčata si vyzkoušela další přesilovku, kterou nesehrála vůbec špatně – v největší šanci byli Kuchynka s Faiglem, ale druhý jmenovaný pálil jen doprostřed brány, kde byl připraven Dulák. Od této doby měli Ústečtí puk na hokejkách a libereckým hokejistům ho vůbec nepůjčovali. V čase 44:19 si zahráli přesilovku hosté, ale do šancí se dostala Lvíčata – opět se do samostatného úniku dostal Kuchynka, který mířil mezi Dulákovy betony, ale ten je včas sklapl k sobě; poté nadvakrát promáchl puk před ležícím brankářem Vegner. V čase 51:11 si i domácí zahráli v početní výhodě, ale tato přesilovka jim vůbec nevyšla - Knap v samostatném nájezdu prostřelil střídajícího Habarta – 4:1. Na druhý gól hostů nečekali diváci dlouho – v čase 52:42 vymetl horní růžek Habartovy brány Urban - 4:2. Ale Ústí se těmito dvěma góly nenechalo zastrašit a útočilo dál – nejdříve střílel z mezikruží Vegner, po něm dostal přesnou přihrávku před bránu Krupička. V samotném závěru si Liberec zahrál poslední přesilovku, ale Lvíčata si už svůj náskok pohlídala.