st 10. 12. 2008
Piráti Chomutov
6:5 1:0, 3:3, 2:2

Branky a nahrávky: 10. Luzulu (Ordoš, Rubeš), 25. Rubeš (Ordoš, Kotrba), 27. Kubín (Rubeš, Ordoš), 33. Patyk P. (Tůma, Luzulu), 50. Ordoš (Tůma), 58. Rubeš (Ordoš, Balcar) - Chomutov skóroval ve 21., 39., 40., 42. a 57. minutě. Rozhodčí: Novák - Biedermann. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 58. Střely na branku: 17:14. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík (Haisl) - Hucek, Balcar, Moucha, Richter, Loukota, Komár - Zdvořáček, Tůma, Patyk - Vácha, Drha, Kubín - Rubeš, Ordoš, Kotrba - Luzulu.

Petr Patyk (vedoucí mužstva HC Slovan Ústečtí Lvi): Domácí mužstvo, které bylo posíleno o hráče J. Ordoše a F. Rubeše bylo jednoznačně do poloviny zápasu lepší a zaslouženě vedlo 4:1. Následně, během čtyř minut, po individuálních chybách, hostujicí mužstvo vyrovnalo stav na 4:4. Bojovností celého mužstva se nakonec podařilo porazit "dosud neporazitelné" mužstvo Chomutova. Získali jsme nejcennější dva body. Pochválil bych celé mužstvo. Z jednotlivců Honzu Ordoše a Filipa Rubeše za výkon, který předvedli.