Ú s t í n/L. - Na ledě předposledního celku 1. ligy se Lvi záhy ujali vedení. Kadaň se přesto dokázala držet na dostřel až do poloviny utkání. Otevření hry se domácím nevyplatilo, Lvi se častěji dostali k ohrožení branky, až z trestného střílení potrestal své soupeře Rok Pajič. Jeho chvíle tím ale rozhodně neskončila, ani ne o minutu později se podílel na uklidňující třetí brance. Není bez zajímavosti, že doposud žádný gól nepadl v obvyklé hře pěti ku pěti. Ústečtí od této chvíle převzali otěže utkání, ve třetí třetině přidali ještě tři branky a navrátilec z extraligové plzeňské mise Dušan Salfický si připsal vychytanou nulu.
st 4. 11. 2009
SK Kadaň
HC Slovan Ústečtí Lvi
0:6 0:1, 0:2, 0:3

Branky a nahrávky: 6. Mikulík (R. Pšurný, Gýna), 31. Pajič (TS), 32. Mrázek (Pajič, Dragoun), 48. Hovorka (Heřman, Němeček) 48. Janků (Klobouček), 54. M. Pšurný (R. Pšurný). Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:3, navíc Sklenička (UNL) 10 min. NESP, Kubát (UNL) TS, Knyazev (KAD) 10 min NARZ, Hlubuček (KAD) TS. Využití: 0:2. Diváci: 380. Střely na branku: 21:55. Průběh utkání: 0:6.

SK Kadaň: Jarina (48. Hronek) - Ťupa, Zmeškal, Schmidt, Szakal, Knyazev, Hlubuček, Hartmann, Spitzer - Balázs, Charousek, Boušek - Gombár, Bursík, Polanský - Rohan, Bauer, Fábry - Malát, Stehlík, Freiberg.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Novotný, Kubát, Gýna, Sklenička - Hovorka, Šagát, Heřman - Janků, Hanzl, Kloz - Mrázek, Pajič, Dragoun - M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný.

Komentář

Hokejisté obou zúčastněných týmů vstoupili do utkání bez větších servítek. Po úvodním oťukávání přišel první úder Lvů už v čase 5:40, kdy bleskově využili svou početní výhodu. Roman Pšurný puslal přihrávku mezi kruhy na Mikulíka a ten střelou nad rameno poslal hosty do vedení. Asistenci si připsal ještě Vladimír Gýna - 0:1.
Hosté posilněni a uklidněni rychlým úspěchem předváděli kvalitní kombinační hru, na kterou Kadaňští nedokázali aktivně reagovat. Přesto zvýšení stavu nepřišlo ani při jedné ze šancí Ústeckých v 18. minutě, během níž Bursík ujel hostující obraně a jeho dělovka se otřela o horní tyčku. Když ani z pozdější šance nezamířil kotouč do odkryté Jarinovy klece, odcházelo se do kabin s těsným náskokem Lvů.

Kadaňští se na začátku prostřední části snažili o vyrovnání, ale veškeré pokusy zastavovaly kombinační nezdary. Pokud došlo ke střele, Salfický byl vždy připraven a na správném místě. Na brankovou neschopnost domácích museli zákonitě odpovědět hokejisté z týmů ligového lídra. V čase 30:26 bylo nařízeno trestné střílení za podražení hostujícího hráče. K puku se postavil Pajič, rozhoupal si Jarinu a lahůdkově zasunul do branky - 0:2.
Nestihla utéct ani minuta a o osudu duelu bylo zřejmě difinitivně rozhodnuto. Časomíra ukazovala čas 31:03, když Mrázek dostal přihrávku do pravého kruhu a střelou propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence byly připsány Pajičovi a Dragounovi - 0:3.
Po rychlém sledu branek prakticky začala exhibice Lvů, kteří si na ledě dělali co chtěli. Protože další gól do zvuku srény nepadl, museli si početní fanoušci Slovanu počkat na další úspěchy do poslední části.

Na bezmocnosti Kadaně odpovídali i v 3. dvacetiminutovce hokejisté Ústí aktivní a rychlou hrou. Po několika slibných příležitostech přišla veleúspěšná 48. minuta. Lvi během ní nastříleli 2 branky a zpečetili tak totální nezdar Kadaně. První navýšení stavu přišlo v čase 47:08, kdy se dlouho pohyboval kotouč okolo hrazení až ho Heřman s Němečkem odlepili, poslali na Hovorku a ten propálil Jarinu - 0:4.
Už v čase 47:45 poslal Klobouček přihrávku zpoza branky do prostoru mezi kruhy kde číhal Janků, který z utkání vytvořil debakl domácích - 0:5.
Symbolický poslední hřebík do rakve zatloukl v čase 53:05 Michal Pšurný, který po přihrávce Romana Pšurného propálil bezmocného Hronka, který vystřídal po 5. brance Jarinu. Konečný stav klání - 0:6.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže