Ú s t í n/L. - Lopotnou práci dal Ústeckým Lvům nováček první ligy Tábor. Slovan nakonec bere po dramatickém mači tři body, když soupeře přetlačil 3:2. Ale po dvou třetinách byl o krok zpět. Zápas otočil díky, trochu pardoxně, dvěma přesilovkám v polovině třetí třetiny. Přesilové hry se mu v utkání totiž příliš nevedly, jednou při nich dokonce inkasoval. Vítěznou dorážku zaznamenal Jan Heřman.
so 14. 11. 2009
HC Slovan Ústečtí Lvi
HC Tábor
3:2 1:1, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 10. Šagát (Novotný, Pajič), 48. Sklenička (Heřman, Pajič), 53. Heřman (Gýna, Sklenička) - 20. Nedorost (Poživil), 22. Červený (Mrkvička). Rozhodčí: Ondřej - Flegl, Šperl. Vyloučení: 7:8, navíc Štrba 10 min (NESP). Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2260. Střely na branku: 35:19. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Novotný, Gýna, Sklenička - Hovorka, Alinč, Janků - Havlíček, Hanzl, Dragoun - Šagát, Pajič, Heřman - Pšurný M., Pšurný R., Mikulík

HC Tábor: Kovář - Havran, Černý, Kotaška, Lukáč, Poživil, Kanov, Vomela, Zíb - A. Padělek, Červený, Štrba - Koca, Voříšek, Nedorost - Rod, Kuchejda, Mařík - Mrkvička, Stejskal

Komentář

V úvodních minutách zápasu Táborští aktivně napadali v útočném pásmu, ale ani jeden z brankářů nemusel zasahovat. V čase 2:46 nastřelil Stejskal tyč. První přesilovku si zahráli domácí – Lvi rozevřeli přesilovkový deštník, ale Němečkova střela mířila vysoko nad, poté byla Kloboučkova střela od modré sražena mimo branku hostí. V 6. minutě vyzkoušel Orctovu pozornost Kotaška. V čase 6:36 se Sklenička prodral až před hostujícího brankáře, ale ten včas zasáhl. V 8. minutě ujížděli Hovorka s Alinčem dva na jednoho, ale prvně jmenovaný si vybral střelu, která mířila mimo. V čase 8:27 mířil z mezikruží do připraveného Orcta Nedorost. V čase 9:24 se domácí dostali do vedení – Pajič nastřelil Kovářovy betony, k odraženému puku se dostal Šagát, který ho usměrnil do téměř prázdné brány. Ve 13. minutě si domácí zahráli další přesilovku – po nacvičeném signálu pálil Kříž, ale Pajičova dorážka se neujala, po něm střílel Gýna do připraveného Kováře. V 15. minutě se i hosté dočkali početní výhody – v první minutě se táborští hokejisté usadili v útočném pásmu, ale střelu Červeného chytil Orct do lapačky. V poslední minutě si Heřman nabruslil do mezikruží, ale i s jeho střelou si Kovář poradil. V čase 19:33 se i hosté dočkali vyrovnávacího gólu – v samostatném úniku pod horní tyčku mířil přesně Nedorost.

V úvodních minutách druhého dějství vyzkoušeli pozornost brankáře hostí Janků s Alinčem, když ujížděli dva na jednoho, ale Alinč mířil mimo branku. Ve 22. minutě si Slovan zahrál další přesilovku – v prvních třiceti sekundách uzamkl hosty v útočné třetině, ale ke střele se nikdo z útočníků nedostal, poté oklamal Červený ústeckou obranu a poslal hosty ve vlastním oslabení do vedení. V čase 23:55 stálo štěstí na straně hostí, protože se puk prohnal po brankové čáře, ale ani Dragoun, ani Hanzl ho nedokázali doklepnout do brány. V dalších miutách Táborští dobře napadali a domácím pěkně zatápěli. Ve 26. minutě se snažil Kováře zblízka překonat Mikulík, ale ani on nedokázal vyrovnat. V čase 27:45 si Jihočeši zahráli další přesilovku, ale nedokázali se usadit v útočném pásmu. Poté měli hosté další početní výhodu, ale domácí i toto oslabení ubránili. Ve 33. minutě mířil ihned po buly Šagát, ale Kovář byl připraven. Další šanci měli opět domácí – z rohu nahrával před bránu Janků, kde se ke střele dostal Alinč, po něm zachytil puk Hovorka, ale ani on hostujícího brankáře nepřekonal. V čase 34:36 byl vyloučen další z Lvů a hosté si zahráli dnes již několikátou přesilovku – v úvodních minutách domácí dobře bránili střední pásmo, poté se Táborští dostali ke střele, ale Orct byl včas na správném místě. V závěrečných minutách si i domácí vyzkoušeli hru v početní výhodě, ale jejich akci přerušila závěrečná siréna.

Na začátku poslední třetiny dohrávali domácí přesilovku z předešlého dějství, ale prosadit se nedokázali. Ve 42. minutě našlápl ve středním pásmu Janků, ale i s jeho střelou si Kovář poradil. Ale i Jihočeši dokázali zaútočit – Mařík vypíchl Skleničkovi puk, objel Orctovu bránu, ten ale zůstal pozorný a jeho střelu zneškodnil. Ve 46. minutě měli domácí opět o jednoho hráče v poli navíc – Lvi sice uzavřeli táborské hokejisty v útočné třetině, ale jejich zámek byl téměř bez střelby. V posledních minutách početní výhody nahodil puk před bránu Heřman a Sklenička tečí vyrovnal. Další početní výhodu měli opět hostující hráči, ale Lvi se dokázali ubránit. V čase 50:01 hráli tentokrát v početní výhodě domácí – v první minutě sice uzavřeli Tábor ve třetině, ale gól nepadl. V čase 51:22 byl vyloučen další táborský hráč a Lvi tak hráli ve dvojnásobné přesile, která byla téměř bez střelby. Při pokračující klasické přesilovce se prosadil Heřman. Táborští se ale nevzdávali a bojovali. Svou bojovností si vynutili další faul domácích. Ale netrvalo dlouho a na trestnou lavici odešel i hráč Tábora. Při hře čtyři na čtyři vyzkoušel Kovářovu pozornost Hovorka. Na druhé straně nebezpečně pálil Nedorost. V čase 58:36 šli domácí opět do čtyř – hosté k početní výhodě přidali ještě hru bez brankáře, ale Lvi i toto oslabení ubránili a se štěstím vyhráli.

Ohlasy trenérů

Milan Skrbek, HC Slovan Ústečtí Lvi: Soupeř hrál velmi dobře. Naše hra postrádala přesnost a trošku lepší pohyb. Branka Tábora půl minuty před koncem první třetiny byla nešťastná. Tam jsme zapomněli na jednoho hráče. Pak nám brankový rozhodčí potvrdil, že ten gól nebyl a proto nesvítil. Uznával ho až čárový rozhodčí, který byl u naší střídačky. Nemohl to tedy vůbec vidět a také se neporadil s brankovým rozhodčím. Pak nám soupeř odskočil, ale nakonec jsme to díky třetí třetině zvládli.

Jaroslav Pařízek, HC Tábor: Odmítám komentovat tento zápas, který v podstatě rozhodla jediná osoba. Bohužel se k té osobě nesmíme vyjadřovat.

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže