Ú s t í n/L. - Po dramatickém derby v posledním domácím zápase viděla Lví aréna tentokrát poklidnější duel, který i tak příchozí bavil. Dukla Jihlava nedokázala klást vážnější odpor. Lvi předváděli nápadité akce a vedli už 4:0, když dovolili hostům dvojnásobnou korekci. Konečnou výhru o tři branky Ústeckým proti pátemu celku tabulky zajistil v poslední minutě Sklenička. Dvakrát se trefil Pavel Janků. Ještě větší slast dodává výhře další ztráta Chomutova, náskok na čele tak narostl už na jedenáct bodů.
st 9. 12. 2009
HC Slovan Ústečtí Lvi
HC Dukla Jihlava
5:2 1:0, 1:0, 3:2

Branky a nahrávky: 16. Janků (Pazourek, Alinč), 26. Janků (Alinč, Pazourek), 43. Šaffer (Klobouček, O. Kříž), 50. Pazourek (Alinč, Pojkar), 60. Sklenička (Vobořil, Šagát) – 56. Čachotský (Takáč, Mareš), 58. Hodek (Hubáček, Čachotský). Rozhodčí: Smitka – Hejl, Žídek. Vyloučení: 4:6, navíc Mareš (JIH) 10 min. [NESP], Heřman (UNL) 5 min. + OK [HRUB]. Využití: 0:1. Diváci: 2340. Střely na branku: 62:25 (20:7, 16:9, 26:9). Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Gýna, Sklenička – Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Hanzl, Dragoun – Šagát, Pajič, Heřman – M. Pšurný, Kloz, Šaffer

HC Dukla Jihlava: Řehoř – Ficenc, Malena, Staněk, Dobrovolný, Chvátal, Takáč, Kašpar – Hodek, Hubáček, Čachotský – Rytnauer, Dušátko, Bezděk – Haluza, Mareš, Pitule – Hrbatý, Zeman, Polcar

Komentář

Vstup do utkání patřil jednoznačně domácím. Kdo čekal od pátého mužstva tabulky útočnou hru, mýlil se. Jako první se v ofenzivě usadil Slovan. Soupeř se ocitl pod tlakem a nedokázal vyhodit, z čehož vyplynula první velká šance Janků. Ústecký útočník si ale tváří v tvář Řehořovi nenašel skulinku v jeho výstroji. Z Jihlavy si nejrychleji na ústecký led zvykl Hodek, koneckonců od doby, kdy na severu Čech působil, se zase tolik nezměnil. Hostující kapitán vyzkoušel Orcta nahozením z takřka záporného úhlu. Nebezpečněji bylo na opačné straně kluziště, kde se Heřman ostal k dorážce, jíž opět pohotově kryl gólman. Vzápětí se před branku prodral z pravého křídla Janků, i tentokrát zůstal Řehoř nepokořen. Jihlava promarnila přesilovku, aby v oslabení mohl zahrozit Čachotský. Útočník získal puk za brankou, rychle vybruslil před Orcta, ale lvího gólmana nepřekvapil. Vzápětí nadělal v rozhozené obraně zmatky Rytnauer, postupně vybídl ke skórování dva spoluhráče, ale ani jeden se neosvědčil. Už to začínalo vypadat na oboustranné střelecké trápení, když se před svého strážce dostal Pazourek a zostra vystřelil, takže se puk mohl odrazit k Janků, jenž ho bez potíží dopravil za ležícího gólmana – 1:0. Hosté nechtěli nechat kotouč ve své síti bez odvety, jejich první formace řádně zaměstnala domácí obranu, ale ta jim nakonec kromě kroužení pásmem nic nedovolila. Po prvním dějství tedy odcházeli do kabin spokojeněji Ústečtí.

V úvodu prostředního dějství ubránili domácí přesilovku Jihlavy, aby mohli pokračovat v dobývání Řehořovy branky. Pro zahřátí na něj vyslal puk Hovorka, střela mu příliš nesedla, a tak si s ní hostující gólman bez velkých potíží poradil. Kloz to zkusil z otočky, ale těsně minul pravou tyč. Alinč z dobré pozice mezi kruhy zkoušel štěstí nadvakrát, poprvé se totiž puk odrazil od clonícího hráče, podruhé si s ním zase poradil Řehoř. Alinč tedy změnil strategii, zpoza brány namazal Janků, jenž pohotově z první umístil puk ke vzdálenější tyči – 2:0. Jihlavě nezvedla sebevědomí ani další přesilovka, v níž se s trochou nadsázky řečeno nedostala ani na dohled branky. Naopak. Už v plném počtu mohl hosty opět potrestat Hanzl, ale když míchal pukem před brankou, byl faulován. V následující přesilovce šikovně tečoval Heřman Skleničkovo nahození, kotouč však přeplachtil horní tyčku. Zanedlouho připomněl Haluza domácím, že stále ještě není rozhodnuto, prosmýkl se kolem Gýny, vystřelil a ještě se dostal k dorážce, vše pochytal jinak mrznoucí Orct. Hosty jeho akce ale nenastartovala k souvislejší aktivitě. Stále nechávali Ústeckým dost prostoru na ledě. Zdálo se, že větším nepřítelem než Jihlava je pro Lvy střelecká muška. V závěru třetiny přece jen o sobě dali hosté ještě vědět, puk z hole Bezděka se nikým jiným nedotčen doklouzal až vedle tyče. Adam Zeman zase řešil ukvapeně situaci tři na dva, ani jeden z jeho spoluhráčů nestihl dojet k dorážce. Do závěrečného dějství si tedy domácí nesli vedení 2:0.

Třetí třetina se začala hrát podle podobného scénáře jako obě předchozí. Jen tentokrát vypadala neuspořádaně na obou stranách. To se změnilo v okamžiku, kdy Klobouček poslal dlouhou příhru až na útočnou modrou přesně do jízdy Šafferovi, jenž korunoval pěkný hokejový okamžik střelou mezi betony – 3:0. Další branka domácí podpořila opět k útočné aktivitě. Na Řehoře se valil jeden útok za druhým a všechny se o něj rozbily. Němečkova přesilovková rána vyrazila jihlavskému brankáři z ruky hokejku. Pojkarův puk zase Řehoř schoval ve své lapačce. K dorážkám dalších střel od modré se nikdo z útočníků nedostal včas. Další početní výhoda uplynula bez využití. Až Pazourkův důraz přinesl další puk do sítě Jihlavy. Domácí útočník sebral puk z hole soupeře, vyjel před branku a zasunul kotouč k nehlídané tyči – 4:0. Další zpestření přinesl Heřman, jemuž už nebyla po chuti důrazná hra Jihlavy, a tak přidal boxerskou vložku. Vysloužil si za to pět minut a trest do konce utkání. Jeho soupeř Dobrovolný vyvázl s menším trestem. Dlouhé oslabení Lvi neustáli. Nepodařilo se vyhodit puk, když ho bránící hráči měli na hokejkách, Čachotský zůstal nehlídán a z bekhendové kličky poslal kotouč do horního růžku Orctovy branky – 4:1. Už v plném počtu se Hodkovi podařilo poslat pozdrav klubu, jemuž kdysi kapitánoval. Střela zápěstím propadla za záda ústeckého gólmana – 4:2. Začalo to vypadat, jako by se hosté teprve teď dostali do tempa. Jenže Ústečané si to nenechali líbit. V nepřehledné situaci na brankovišti dorazil puk za brankovou čáru Sklenička a upravil tak konečné skóre na 5:2.

Ohlasy trenérů

Milan Skrbek: Dnešní zápas byl docela jednoznačný, jen jsme se v první třetině střelecky neprosadili. Ta střelecká potence nás trápí pořád. Ve třetí třetině se nám podařilo dát alespoň dva góly, ale také jsme dva zbytečné inkasovali.

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže