Ú s t í n/L. - Po čtyřech porážkách v řadě se ústečtí mladší dorostenci opět dočkali bodů, tentokrát za výhru po samostatných nájezdech. Vedení se ujali hosté, ale už po 24 vteřinách nejlepší hráč domácích Harkabus vyrovnal. V polovině utkání strhla Lvíčata vedení na svou stranu, ale kladenští hokejisté dokázali na začátku třetí třetiny vyrovnat. Rovnovážný stav vydržel až do 65. minuty, a tak o vítězství domácích rozhodly až nájezdy. Na výhru za tři body tak nejmladší ústecké extraligové naděje stále čekají.
čt 8. 10. 2009
PZ Kladno
3:2sn 1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 13. Harkabus (Patzelt, Vykouk), 31. Vykouk (Harkabus, Patzelt), 65. Patzelt (rozhodující TS) - 13. Hovsepyan (Priganc), 42. Veselý (Horák, Krpelán). Rozhodčí: Štěpán - Střelka, Růžička. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 26:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Hajn, Chmel, Vaněk, Jindřich, Vrba, Patzelt, Neumann, Sýkora, Vykouk, Šimanovský, Harkabus, Zdvořáček, Janák, Poláček, Andres, Baránek.

PZ Kladno: Exner - Dorociak, Kraus, Krpelán, Krumpholz, Rajter, Šámal, Horák, Hovsepyan, Hulcr, Jenček, Kašák, Kobes, Macháček, Priganc, Rácz, Schicker, Veselý.