Ú s t í n/L. - O Valentýnské neděli sehráli mladší dorostenci další utkání Extraligy mladšího dorostu, tentokrát s Litvínovem. Předpslední utkání se Lvíčatům na ledě Kladna jen těsně nepovedlo vyhrát. Ani tentokrát neměli štěstí, byli pokořeni Litvínovem a přidali si na svůj účet další vroubek v podobě prohraného utkání, již čtvrtého v řadě. Na druhé straně Litvínov má na kontě už třetí výhru za sebou.
ne 14. 2. 2010
HC Verva Litvínov
2:3 0:1, 2:2, 0:0

Branky a nahrávky: 22. Neumann (Hajn), 37. Hajn (Sýkora) - 8. Trübenekr (Procházka), 28. Fučík (Cvrk, Zdeněk), 36. Trübenekr (Procházka, Zdeněk). Rozhodčí: Knapík - Heller, Pospíšil. Vyloučení: 6:9, navíc Harkabus 10 min. ZHK, Vaněk 10 min. NESP., Neumann 10 min. NESP, Poláček (všichni UNL) TH RANP a Fučík (LIT) 10 min. NESP. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Šimanovský, Vaněk, Zdvořáček, Neumann, Chmel, Janák - Patzelt, Vykouk, Poláček - Hajn, Sýkora, Harkabus - Procházka Jiří, Vrba, Faktor - Řídel.

HC Verva Litvínov: Soukup - Svoboda, Fučík, Cvrk, Kokeš, Ernst, Machač, Křepelka - Trübenekr, Zdeněk, Procházka Jakub - Čeřovský, Musil, Šesták - Weitz, Šimeček, Mical - Válek.

Již od začátku střetnutí bylo vidět, že utkání bude velmi vyrovnané. Oba týmy dobře bránily střední pásmo a neodevzdávaly zbytečně kotouč. V čase 7:03 min. se ale z branky radovali hosté. Akce dva na jednoho zakončená Jakubem Procházkou do šibenice nedala ústeckému brankáři šanci - 0:1. Počátkem 11. minuty se ocitl sám před hostující brankou Poláček, ten ale po přihrávce nedokázal překonat Soukupa. Závěrem téže minuty byl za hákování vyloučen Vykouk a dopřál tak Litvínovu přesilovou hru. Ta ale trvala necelou minutu, jelikož si za sekání šel sednout Zdeněk. V čase 12:53 se podařilo domácím skórovat, ale ne podle pravidel. Rozhodčí musel rozpažit kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. V dalších minutách podržel domácí Burkovec několika jistými a pěknými zákroky. Koncem devatenácté minuty fauloval Harkabus a za zásah do oblasti hlavy a krku obdržel 2 + 10 minut. Druhá přesilovka Litvínova netrvala opět dlouho a za hrubost si šel podruhé prohlédnout trestnou lavici Zdeněk. Do kabin se odcházelo za stavu 0:1.

Druhé dějství začali Lvi hodně aktivně. Ve třiadvacáté sekundě druhé třetiny trefil Patzelt po přihrávce Vykouka břevno. Vyrovnávací trefa přišla v čase 21:45 z hole Jana Neumanna, po výborných přihrávkách Hajna a Řídela - 1:1. Krátce po této brance nabídl přesilovou hru Ústí Weitz, prohřeškem za napadení. Ani tato přesilová hra netrvala celé dvě minuty, Šimanovský byl vykázán za krosček a Vaněk na 10 minut za nesportovní chování. Když už se konečně opět hrálo 5 na 5, ruka rozhodčího Knapíka byla opět nahoře. Poláček vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění. Toho Litvínov využil a v čase 27:18 se do černého trefil Roman Fučík, z kanadského bodu se mohli radovat Cvrk a Kokeš - 1:2. Výhodu formou přesilové hry nabídl domácím Ernst, který pykal za podražení. Za čtyři a půl minuty ho následoval Šimeček za držení protihráče. V této přesilovce měli domácí asi největší tlak a největší šanci na vyrovnání. Bohužel se tak nestalo, a tak v čase 35:55 překonal ležícího Burkovce po dobré souhře Procházky Zdeňka a Jana Trübenekra třetí jmenovaný - 1:3. Domácí však rychle odpověděli, přesně za 59 sekund zásluhou Jana Hajna po přihrávce Sýkory - 2:3. V poslední minutě druhé periody se ještě jiskřilo. Nejdříve byl vyloučen Trübenekr za podražení a za 44 sekundy Fučík, taktéž za podražení. Domácí měli výhodu 5 na 3 po dobu jedné minuty a patnácti sekund.

Nástup do třetí třetiny se domácím nepodařil, a při své dvojnásobné přesilovce se nechal za sekání vyloučit Vaněk, který byl za hákování poslán na trestnou lavici ještě jednou, přesně za tři minuty a jednu sekundu. Další přesilovou hru pro domácí a nabídku na vyrovnání získali za vyloučení Šestáka za krosček. Přímo gólovka se nabízela v dvaapadesáté minutě, kdy zpoza brány špatně rozehrál Soukup, druhý nejproduktivnější hráč Slovanu, Vykouk ale doplouvajícího brankáře nepřekonal. Poslední dvouminutový trest a také zároveň přesilová hra byla nabídnuta Ústí čtrnáct sekund před sirénou. Domácí si ještě vzali time-out a v závěrečné, ne dobře sehrané power-play nedonutili Soukupa lovit puk ze sítě potřetí. Domácí tolik potřebné body nezískali, ale za předvedený výkon se rozhodně stydět nemusí.

Po zápase se ještě při odchodu do šaten, v mixzóně, strhla menší potyčka mezi hráči obou týmů. Na místo činu se dostavili i rozhodčí, kteří nakonec rozdělili tresty takto: Neumann (10 min. - NESP), Poláček (trest ve hře - rány pěstí) - oba UNL; Fučík - LIT (10 min. - NESP). Poškozen byl i strop zimního stadionu.