Ú s t í n/L., M l a d á B o l e s l a v - Ústečtí Lvi nedokázali zopakovat loňský úspěšný vstup do Tip sport cupu a rok starou výhru z Mladé Boleslavi. V letošním prvním souboji letního poháru na ledě odvěkého soka padli 2:4. V přípravě tak prohráli třetí ze čtyř duelů. V souboji se Středočechy od 24. minuty museli dohánět tříbrankové manko. A málem se jim zadařilo. Na dostřel přiblížili Lvy Ludvík a Jan Alinč. Místo vyrovnání však Boleslavští necelých pět minut před koncem rozhodli, když se trefil Macho.
út 10. 8. 2010
BK Mladá Boleslav
4:2 2:0, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Matějovský (Duben, Jensen), 19. Divíšek (Jindra, Žabka), 23. Nouza (Čížek, Handlovský), 56. Macho (Marušák, Macháček) - 25. Ludvík (Klobouček, Janků), 34. Alinč (Němeček, Dragoun) . Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

BK Mladá Boleslav: Valent (Schwarz) - Žabka, Jindra, Marušák, Macháček, Vrba, Duben, Čížek, Hay - Rizk, Divíšek, Boháč, Macho, Pabiška, Fabuš, Matějovský, Vrbata, Jensen, Nouza, Bahenský, Handlovský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (Francouz) - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Brož, Gureň, Vojta, Boháč - Mikulík, Alinč, Dragoun, Janků, Pajič, Ludvík, Hovorka, Diviš, Čurilla, Kloz, Hanzl, Rod.

Vstup do utkání patřil jednoznačně domácímu celku. Boleslavští nastavili hned v úvodu vysoké tempo a Lvi se dlouho nemohli přizpůsobit. Štěstí zkoušel v dlouhé přesilovce po kanadské spolupráci z velkého úhlu Rizk, neuchytilo se ani následné nahození Haye. V druhé polovině čtyřminutového trestu se ukázala stará bolest Boleslavských. Jeden z hostujících útočníků zachytil nahrávku na modré a rázem bylo na světě nebezpečné přečíslení, naštěstí pro domácí celek ho ale Severočeši zmařili nepřesnou přihrávkou. O několik desítek sekund později se ale slavilo na druhé straně. Duben narýsoval perfektní kolmici do jízdy Matějovskému, který se tváří v tvář Orctovi nemýlil. Vstřelená branka působila na domácí jako živá voda a v následujících minutách hýřili aktivitou. Výsledkem však nebylo kýžené navýšení skóre, ale pouze několik pološancí, které s většími či menšími obtížemi likvidoval Orct.

Lvi se pomalu ale jistě oklepávali z obdržené branky a nebezpečné situace se začali objevovat i před Valentem. Hovorka nabízel poloodkrytou branku Divišovi, ten však s díky odmítl. Když na brankovišti střelou z otočky nedokázal zasunut znovu osamocený Diviš, přišel pro hosty trest v podobě druhé obdržené branky. Akci jako přes kopírak předvedli tentokrát Jindra s Divíškem. Druhý jmenovaný zakončil se stejnou přesností a razancí, jako jeho kolega Matějovský. Více už se toho do první třetiny nevešlo a do šaten se tedy odcházelo za stavu 2:0 pro domácí tým.

Středočeši pokračovali v aktivitě a už dvě a půl minuty po začátku druhého dějství mohli slavit branku. Čížkovu střílenou nahrávku na branku usměrnil mimo Orctův dosah Nouza. Od té doby jako by se domácí celek uspokojil dostatečným vedením a prosazovat se začali Lvi. Potrestání za liknavost na sebe nenechalo dlouho čekat. Severočechům se naskytla výhoda jednoho muže v poli a beze zbytku ji využili. Klobouček si obešel bránícího hráče a přesnou příhrou našel nekrytého Ludvíka, který z první prostřelil boleslavského gólmana. Na hokejky hráčů z města automobilů se začala vkrádat nejistota a přicházely zbytečné chyby, které zachraňoval boleslavský Valent. Na ránu Alinče v dvojnásobném oslabení už byl ale krátký.

Ústeckým Lvům jako by narostla pomyslná křídla a ještě v pokračující přesilovce mohl vyrovnat střelou zápěstím Janků, boleslavský brankář ji však na poslední chvíli vytěsnil ramenem. V závěru třetiny ještě zahrozili domácí, kdy konečně zahráli přesilovku splňující extraligové parametry, ale Orct se činil. Do poloodkryté branky postupně zakončovali Vrbata, Duben a Jensen. Ani jeden však neuspěl a siréna ukončila druhé dějství za stavu 3:2.

Poslední třetina už příliš pohledného hokeje nenabídla. Za zmínku stojí snad šance Rizka, který z úhlu osamocen najížděl na strážce ústecké svatyně, bohužel pro domácí bez gólového efektu. Oživení přinesl až uklidňující přesný zásah Mladé Boleslavi. Dvoubrankový rozdíl zařídil svému týmu střelou zpoza obránce Macho. Opařenou hostující obranou se ještě dokázal proháčkovat boleslavský Pabiška, jeho bekhend však skončil těsně nad horní tyčkou. Více toho už úterní utkání nenabídlo a Středočeši tak získali cenné vítězství 4:2.