Ú s t í n/L. - Až třetí zápas juniorů na ústeckém ledě nabídl divákům výhru domácích. Na gól se čekalo až do poloviny utkání, kdy v čase 31:23 otevřel skóre Daráš. Karlovarští hráči se ale nevzdávali a několikrát byli blízko vyrovnání. Nutno vyzdvihnout výkon brankáře Petráska, který některými svými zákroky přiváděl hosty k šílenství. Výhru pečetil střelou do prázdné branky Žák.
út 28. 9. 2010
HC Energie Karlovy Vary
2:0 0:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 32. Daráš (Pořický, Hříbal), 59. Žák (Petrásek). Rozhodčí: Orlický – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 7:7, navíc Holomek (UNL) TS. Bez využití . Diváci: 137. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 0:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Boháč, Drahorád, Smetana, Krupička, Hříbal, Burkovec, Kuchynka, Hošek, Vávra, Daráš, Keltner, Šetka, Holomek, Žák, Pořický, Baránek, Fusek, Humpolíček, Pojezný, Migliavacca

HC Energie Karlovy Vary: Habal – Urbančok, Hudák, Daniška, Šik, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Baar, Schusser, Tomeček, Kverka, Funk, Rohan, Půlpán

Úvodní dějství začalo ze strany domácích pěkně svižně. Už v první minutě se do zakončení dostal Krupička, ale karlovarský brankář vyrazil puk jen před sebe, kde už nebyl nikdo z Ústeckých, kdo by dorazil kotouč do branky. Do další pěkné šance se dostal Holomek, když obkroužil karlovarskou svatyni a snažil se zakončit k bližší tyči, ale Habal si mezírku pohlídal betonem. Ale i hosté dokázali zahrozit – jeden z domácích obránců, při pokusu o vyhození puku, nahrál přesně na Hudákovu hokejku, ten ale trefil pouze padajícího ústeckého hráče. Ve 13. minutě si zahrály Karlovy Vary přesilovku, při které dostaly Lvíčata pod tlak, ale Petrásek všechny dorážky pochytal. Další slibnou akci předvedl Vávra, který se prokličkoval až do útočného pásma, kde si obhodil karlovarského obránce, tím se dostal až do zakončení, ale mířil jen do Habalových betonů. Za stranu hostů se do dobré pozice dostal Tomeček, ale ústecký brankář vyrazil puk do ochranné sítě. Po něm střílel od modré přes několik domácích hráčů Funk, ale trefil jen tyč.

Hned na začátku druhé třetiny se po chybě Humpolíčka dostal do šance karlovarský útočník, zkusil zakončit mezi Petráskovy betony, ale ten je včas srazil k sobě. Po něm prověřil pozornost domácího brankáře Hudák. V čase 22:36 si Ústečtí vyzkoušeli dvojnásobné oslabení – po podařené akci Karlovarských trefil Rohan pouze prostředek ústecké branky, kde byl Petrásek připraven. Ve 26. minutě se Baar dostal kličkou přes oba ústecké obránce a ujížděl sám na bránu, ale Petrásek jeho střelu vyrazil levým betonem. V čase 31:23 se diváci dočkali prvního gólu – střelu Pořického dorazil za Habalova záda Daráš. Ve 35. minutě fauloval Holomek karlovarského Kverku. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které Kverka neproměnil. V závěru třetiny zapomněli domácí hráči na Hudáka, který zůstal osamocený před ústeckým brankářem – nejdříve mířil pouze do betonů, a když už se zdálo, že druhou střelou Petráska překoná, tak ten mu nastavil lapačku a Hudák uklidil puk pouze do ní.

V úvodu závěrečného dějství si i domácí vyzkoušeli hru ve dvojnásobné početní výhodě. Krásnou akci předvedli Pořický s Darášem, ale druhý jmenovaný v poslední chvíli kotouč minul. Ve 45. minutě si přesilovku zahrály Karlovy Vary – Karlovarští se sice usadili v útočném pásmu, ale všechny jejich střely ústečtí obránci ochotně blokovali. Ve 48. minutě se před Darášem otevřel prostor, nabruslil do útočného pásma a zkusil vystřelit, ale jeho střelu si karlovarský brankář pohlídal lapačkou. Po něm připravil Holomek vyloženou šanci pro Fuska, ten ale zblízka minul. V čase 52:11 si hosté zahráli další přesilovku – do slibné pozice se dostal Sýkora, ale netrefil branku. Po něm to zkoušel Rohan, ale ani on neuspěl. Z protiútoku zahrozila i Lvíčata, když ujížděla dva na jednoho, ale Habal si s touto akcí poradil. V závěru třetiny si hosté zahráli poslední přesilovku, kterou vylepšili ještě tím, že hráli bez brankáře, ale k většímu ohrožení ústecké branky nedošlo. Naopak dokázali zahrozit Ústečtí, když Žák dojížděl vyhozený puk, ale do branky ho nedopravil. Reputaci si ale napravil hned v následující akci, která byla nakonec úspěšná, a Lvíčata zvítězila 2:0.