Ú s t í n/L. - Druhé neuspokojivé utkání předvedli Ústečtí po domácím selhání tentokrát na ledě Vrchlabí. Další časté vylučování pramenící z nedisciplinované hry a špatná koncovka vedly k tomu, že si Podkrkonošští vydobili dvoubrankové vedení. Lvi se sice zmohli na jeden gól, ale jakmile domácí vsítili i třetí gól, bylo o vítězi rozhodnuto. Ačkoliv Slovan v posledních minutách ještě díky power-play snížil soupeřův náskok, bylo až příliš pozdě. Ústí se tak dostává do nepříjemné situace, kdy musí dotahovat vrchlabské vedení v sérii.
út 22. 2. 2011, ZS Vrchlabí
HC Stadion Vrchlabí
Ústecký Slovan s.r.o.
3:2 0:0, 1:0, 2:2

Branky a nahrávky: 30. Kousal (Radil), 42. Radil (Dudáš), 52. Látal (Pácal) - 46. Handlovský, 59. Mikulík (Kloz, Klobouček). Rozhodčí: Kubičík, Vampola - Chocholouš, Dřínovský. Vyloučení: 4:11. Využití: 2:0. Diváci: 1873. Střely na branku: 24:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

HC Stadion Vrchlabí: Koutský - V. Drábek, Matějíček, Dudáš, Pácal, V. Čížek, Chaloupka, J. Hanzl, R. Bauer - Hubáček, Loskot, O. Látal, Rusnák, Bezouška, Beck, J. Drábek, Urban, Zíma, Kousal, Radil, Filip.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, K. Černý, Klobouček, Sklenička, Gureň, P. Hořava, Pojkar, Vobořil - Kloz, Diviš, Janků, Čurilla, Mikulík, Rod, Alinč, Roubík, Hampl, Handlovský, Pajič, R. Hanzl.

Komentář

První desetiminutovka zápasu nepřinesla ani jedné straně výraznější šanci na otevření zápasu. Stejně tak neměli extra práci ani brankáři Orct a Koustký. Střely, které na ně šly, byly hravě zlikvidovány. Až dvanáctá minuta přinesla závar před domácí brankou, ale Koutský střelu i dorážku zlikvidoval. Domácí Vrchlabí nevyužilo ani skoro jeden a půl minuty dlouhou přesilovou hru 5:3, nevytvořili si ani střeleckou šanci. Úspěšnější nebyli ani hosté z Ústí. I přesto, že byl k vidění kvalitní hokej, první třetina skončila bezbrankově.

Do druhé třetiny se tedy šlo s čistým kontem. A Lvi se vrhli do boje, jako první pálil Sklenička, ale jeho rána prosvištěla těsně vedle tyčky Koutského branky, další na řadě byl Alinč, jeho střelu však zblokovali domácí obránci. Na domácí straně to byl Rusnák a Radil, kteří se snažili o překonání Orcta. Hra se následně plynule přesouvala z jednoho útočného pásma do druhého. Až ve třicáté minutě se po přihrávce Radila dostal do úniku Robert Kousal a přesnou bekhendovou střelou do horního rohu překonal Orcta. Lvi chtěli hru vyrovnat, ale ani Roubík, ani Vobořil vrchlabského brankáře nepřekonali. Domácí nabídli Lvům navíc přesilovou hru a Pajič byl v šanci stav vyrovnat, ale promáchl. Ve 36. minutě byl ústecký Hořava potrestán čtyřmi minutami za hru vysokou holí. Ale ani tyto dlouhé čtyři minuty už na dosavadním výsledku nic nezměnily.

Hosté začali třetí třetinu tlakem, ale nevyhnuli se vyloučení a to Vrchlabští potrestali. Nejprve se radovali zbytečně, protože Orctova branka byla posunuta, ale o pár okamžiků později, už branka platila. Lukáš Radil se ocitl sám před brankářem, kterého si pěkně položil a pohodlně zasunul puk za jeho záda. Vrchlabští tlačili i nadále, ale překvapivě ze situace těžili ústečtí hráči a branku si připsal Lukáš Handlovský. A bojovalo se dál, střely střídavě pokrývali Koutský s Ortcem. Pak došlo k vyloučení Kloze a Handlovského za Ústí a Kousala z Vrchlabí, přesilovku 5:4 dokázali domácí využít. V 52. minutě Drábkova tvrdá rána od modré narazila do plexiskla, puk se odrazil před branku, kde se poté strhla mela. K puku se nejprve dostal Pácal, který ještě nepřekonal Orcta, ale Ondřeji Látalovi se to již povedlo. Ústí však boj nevzdalo, ale nedařilo se jim dostat se do koncovky. Až Handlovský dostal přihrávku na útočnou modrou a jel úplně sám na Koutského, ale ten svou bránu uhájil. Ústečtí i za stavu 3:1 šli do power-play a to se jim vyplatilo. Milan Mikulík překonal Koutského střelou z blízka. A Orct zůstal sedět i nadále, ale Ústečtí už další branku dát nestačili.

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže