ne 13. 11. 2011
HC Stadion Litoměřice
3:8 1:3, 2:4, 0:1

Branky: Čermák 2, Magasanik 2, Harkabus, Vinař, Tůma, Janoušek.

Na ledě Kalich Arény, domovském stánku Stadionu Litoměřice se odehrálo derby mezi Litoměřicemi a Ústím. O tom, kdo bude pánem ledu v první třetině, bylo celkem brzy jasno. Žlutomodří svého soka dokonale zaskočili a Lvíčata byla jasně lepší, což dokumentují i branky – 3:1 z pohledu hostů.

I ve druhé dvacetiminutovce byli důraznější ústečtí, kteří byli na tento zápas opravdu dobře připraveni. U kotoučů byly o krok dříve než domácí, což je vždy v hokeji velmi důležité. S přibývajícími odehranými minutami se také osmělili domácí k několika šancím, dvě z nich dokázali využít. Žlutomodří přidali čtyři branky a po dvou třetinách bylo skóre 3:7 a o tom, kdo vyhraje, bylo rozhodnuto.

Poslední perioda se tak trochu formálně dohrávala, domácí si uvědomili, že nemají mnoho možností, jak zápas otočit. Ústí hru kontrolovalo, nikam nepospíchalo a velmi dobře hájilo obrannou modrou čáru. Hosté přidali ještě jednu branku a „vypráskali“ domácí 8:3. Za Ústí dvakrát skórovali Čermák s Magasanikem a po brance si připsali Harkabus, Vinař, Tůma, Janoušek.