so 12. 11. 2011
HC Verva Litvínov
10:6 3:2, 5:2, 2:2

Branky: Magasanik 3, Tůma 2, Harkabus.

Ústečtí vycestovali k sehrání tohoto zápasu do Litvínova. Souboj se odehrál poměrně brzy, již v 10 hodin ráno. První dvacetiminutovka se vyvíjela příznivěji pro domácí tým. Benzina, jak si hokejový Litvínov od nové sezóny říká, vstřelila tři branky. Hostující hráči dokázali prostřelit maskovaného mladíka jen dvakrát.

Pokud jsme hovořili o tom, že úvodní třetina se Ústí příliš nepovedla, tak ani ta druhá nelze označit jako povedená. Žlutomodrým se nedařilo takřka nic, díky tomu mohl Litvínov řádit, jak se říká, jako černá ruka. Lvíčatům se nedařila zejména obranná hra, protože inkasovat za třetinu pět branek je opravdu hodně. Útok hostů se ke slovu dostával sporadicky, z několika málo šancí vytěžili dvě branky.

Teprve ve třetí dvacetiminutovce se hokejisté Ústí dokázali dostat do pohody, ve které chtěli hrát od samého začátku. Poslední perioda přinesla pohledný hokej, jenomže domácí vedli 8:4, a tak o nějakém dramatu nemohla být ani řeč. Oba týmy přidaly po dvou brankách. Za hosty si hattrick připsal Magasanik, Tůma skóroval dvakrát a jednu branku přidal kanonýr Harkabus.