Litvínov - Ústecký mladší dorost cestoval do nedalekého Litvínova s tím, že se pokusí vybojovat nějaké body. Žlutomodrý plán dostal trhliny v 9. minutě, kdy se prosadili domácí. Lvíčata celý zápas tahala za kratší konec pomyslného provazu a prohrála 0:4. Gólman Šimon Havlík byl znovu oporou, pochytal 50 ran soupeře.
ne 2. 2. 2014
HC Verva Litvínov
4:0 1:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 9. Urbánek (Helt, Myšák), 32. Vacín (Helt, Bečvář), 38. Urbánek (Helt), 53. Macháč (Myšák). Rozhodčí: Barna - Šimánek, Majerčin. Vyloučení: 5:4. Bez využití:. Diváci: 100. Střely na branku:54:20. Průběh utkání: 4:0.

HC Verva Litvínov: Kožnar – Pleva, Macháč, Cikánek, Havlík, Kubeš – Urbánek, Helt, Bečvář, Vacín, Klika, Kordule, Myšák, Pech, Pavlíček

Ústecký Slovan s.r.o.: Havlík – Štochl, Vandas, Moucha, Horčička, Vytejček – Spálenka, Leitner, Magasanik, Vico, Zich, Vaněk, Dörner, Osmani, Veselý, Brňák, Bejček

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Od začátku utkání začali diktovat tempo hry domácí. Největší šanci měl na holi domácí Marek Havlík, který z mezikruží netrefil bránu. Domácí se dočkali až v 9. minutě Štěpán Urbánek využil skvělou přihrávku Filipa Helta a poslal domácí do vedení. Hra se postupem času vyrovnala a gól do konce třetiny už nepadl.

Druhá třetina měla podobný průběh jako ta první. Domácí měli spoustu šancí, ale nedokázali jej využít. Ve 32. minutě po další skvělé přihrávce Helta skóroval do prázdné brány Lukáš Vacín. Další gól přidal tři minuty do konce druhé třetiny znovu Štěpán Urbánek po další skvělé nahrávce Filipa Helta.

V třetí třetině se hra vyrovnala, ale i přesto dokázali domácí hráči ještě jednou změnit skóre. Hosté měli šanci na snížení v podobě přesilovky, ale svou šanci nevyužili. Po skončení hostující přesilovky v 53. minutě ujeli domácí Myšák s Markem Macháčem a druhý jmenovaný pohodlně skóroval do prázdné branky. Tento gól byl už poslední a v dalším průběhu hry se už nic nestalo. Ústí vystřelilo na domácí branku celkem dvacet ran, ani jedna se neujala. Slovan tak prohrál 0:4.

Robert Reichel (HC Litvínov): Já myslím, že v jaký jsme byli sestavě, odehráli kluci ten zápas dobře. Zaslouženě jsme vyhráli, sice to mohl být větším rozdílem, ale tak jsem rád, že jsem, nedostali gól. Jinak to byly dobrý zápas a skvělý vítězství.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústečtí Lvi): My jsme si mysleli, že bychom tady dneska mohli bodovat, protože jsme věděli, že Litvínov posunul nějaké hráče nahoru do staršího dorostu a také jsme věděly, že mají nějaké hráče zraněné. Ale s takovým výkonem, jaký jsme tady předvedli, jsme si ty body nezasloužili, takže Litvínov vyhrál naprosto zaslouženě.