Ústí nad Labem - V úvodním kole ELIOD ligy mladšího dorostu přelstili ústečtí hokejisté v domácím prostředí "C" tým chomutovských Pirátů. Střetnutí nabídlo v součtu deset branek, přičemž devět gólů obstaral Slovan. Po výhře 9:1 si svěřenci Jana Čalouna a Jiřího Sochora připsali do tabulky první tři body.
ne 7. 9. 2014, Zlatopramen Arena
Piráti Chomutov C
9:1 2:1, 4:0, 3:0

Branky a nahrávky: 7. Gottfried (Dörmer, Čermák), 16. Čermák (Harkabus), 35. Dörner (Čermák, Harkabus), 36. Gottfried (Štochl, Štěpánek), 39. Dörner (Štochl, Mareš), 40. Harkabus (Čermák, Dörner), 45. Herák (Patera, Mareš), 51. Štochl (Dörner, Čermák), 55. Dörner (Chmela, Čermák) – 17. Vörös (Přibyl). Rozhodčí: Ševic - Beneš, Ptáček. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Střely na branku: 62:8 (13:2, 21:3, 28:3). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 9:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Lejčík – Štochl, Mareš, M. Štěpánek ml., Stuchlý, Vidlička, Chmela – Dörner, T. Čermák, Harkabus - Tipán, Veselý, Gottfried - Herák, Patera ml. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

Piráti Chomutov C: Šantora (41. D. Verner) – Jungvirt, Krivanka, Josef Kovář, Wainer - D. Přibyl, Vörös, Ouřada - F. Němeček, Horký, J. Vlach. Trenéři: Jiří Vozár, Tomáš Verner.

Duel začal lépe pro Slovan, který se v sedmé minutě ujal vedení zásluhou Pavla Gottfrieda. Za devět minut mohli hráči ve žlutomodrém slavit znovu, ze vstřeleného gólu se radoval Tomáš Čermák. Přesně po minutě se Chomutovu podařilo snížit, když Ondřeje Lejčíka překonal Martin Vörös. Do šaten o první přestávce odcházelo šťastnější Ústí nad Labem, které vedlo po dvaceti minutách hry 2:1.

První polovina druhé části vážnější šanci nepřinesla, zatímco ve druhé polovině se domácí čtyřikrát prosadili. V rozmezí necelých pěti a půl minuty navýšili vedení svého celku dvěma góly Sebastian Dörner a po jedné brance zaznamenali Pavel Gottfried a Matěj Harkabus. Na zvrat pětibrankového manka měli Piráti dvacet minut.

Byli to ale svěřenci Jana Čalouna a Jiřího Sochora, kteří v kanonádě pokračovali. Na konečných 9:1 upravili skóre Jakub Herák, Jakub Štochl a hattrick završil v pětapadesáté minutě Sebastian Dörner.

Slovan ovládl s přehledem úvodní kolo ELIOD ligy mladšího dorostu a před dvěma stovkami diváků si připsal tři cenné body do tabulky soutěže.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): "Začali jsme hodně aktivně, tvořili jsme si dostatek šancí. Zapracovat musíme na koncovce. Kvůli nedůrazu jsme se nemohli v úvodu prosadit, nebyli jsme pohotoví. Nicméně se jednalo o první zápas sezóny, kluci byli možná trochu nervóznější. Jsme rádi za tři body, ve druhé polovině zápasu byl výkon i produktivita lepší."

Tomáš Verner (Piráti Chomutov "C"): "Měli jsme k dispozici pouze deset hráčů, což byl jeden z důvodů prohry. Jasně se projevilo, že v polovině druhé třetiny jsme odešli fyzicky a začali dělat nesmyslné chyby. Pochválit hráče mohu za to, že bojovali až do konce, i když jich bylo málo."