Ú s t í n/L. - V rámci osmadvacátého kola přivítali Lvi na svém ledě Hradec Králové, v jehož dresu momentálně působí ústecký Petr Jelínek. Hradec nebyl po většinu zápasu nebezpečným soupeřem a domácí se lehce prosazovali. Už už se zdálo, že Sáblík udrží čtvrté čisté konto v řadě, v 57. minutě ho ale překonal Martinec a po něm i Fořt. I tak ale nebyl překonán dlouhých 247 minut a výrazně tak pomohl k zisku 25 bodů z 9 zápasů.
so 4. 12. 2004
HC Slovan Ústí nad Labem
Královští lvi Hradec Králové
5:2 1:0, 2:0, 2:2

Branky a nahrávka: 2. Šaffer (Fink, Pazourek), 22. Fink (Jan Kudrna), 32. Lipina (Drábek, Jankových), 47. Jankových, 49. Sýkora (Jankových) - 57. Martinec (Červenka), 58. Fořt (Roubík). Rozhodčí: Štěpán - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 3:5, navíc Šeda (HKR) a Šaffer (UNL) 5+OK. Bez využití. Diváci: 3800. Průběh utkání: 5:0, 5:2. Střely na branku: 44:21.

HC Slovan Ústí nad Labem: Sáblík - Drábek, Kočí, Kudrna Jan, Pavlas, Kříž, Vála, Kubeš, Štěpánek - Sýkora, Koudelka, Hodek - Fink, Pazourek, Jankových - Buďa, Kudrna Jiří, Šaffer - Lipina, Dragoun, Přeučil.

Královští lvi Hradec Králové: Dušek - Mečiar, Šeda, Pazdera, Hendrich, Kolafa, Evan, Táborský - Červenka, Martinec, Vondrka - Fořt, Roubík, Potůček - Cetkovský, Domin, Suchý - Jelínek, Zima, Šulc.

Komentář

Lvi sevřeli hradecké do svých drápů hned od prvních vteřin utkání a na začátku druhé minuty překonali východočeského brankáře Tomáše Duška poprvé, když ho prostřelil Adam Šaffer. Prakticky záhy se museli hosté bránit v oslabení, které se štěstím ustáli. Ústecký Lukáš Sáblík se poprvé vážněji seznámil s pukem v 6. minutě, kdy ho vystrašil bekhendovou střelou v dalším oslabení Hradce hbitý Fořt. Nejtěžší chvíle Energetiků přišly v polovině úvodní části, kdy nejprve Dušek skvěle vyrazil střelu Aleše Pavlase a poté si vedl stejným způsobem i proti pokusu Patrika Finka.

Neprůstřelnost domácího brankáře Sáblíka trvala i po druhé třetině sobotního zápasu, naopak Tomáš Dušek v ní inkasoval dvakrát. Nejprve hned na začátku prostřední části dorazil vyražený puk hradeckým brankářem za jeho záda Patrik Fink. V polovině zápasu po střele Petra Lipiny to bylo už 3:0, když mu krásně přenechal puk Václav Drábek a Lipina střelou k pravé tyči rozvlnil síť za Duškem potřetí. Hradec dal o sobě vážněji vědět až v závěru třetiny po průniku Michala Vondrky, ale Sáblík, který tři předešlá utkání neinkasoval ani gól vychytal i Vondrku a držel tak čisté konto v kuse dlouhých 225 minut.

Recept na domácího brankáře našli Energetici až v závěrečné třetině, předtím Lvi ale překonali Tomáše Duška ještě dvakrát. Ve 46. minutě zakončil krásně blafákem pod horní tyčku svůj únik Vítězslav Jankových, po něm přidal pátý gól o tři minuty později Tomáš Sýkora, ten pro změnu úspěšně dorážel puk do východočeské branky. Hradec prostřelil Lukáše Sáblíka až v 57. minutě, kdy přihrávku Romana Červenky brankovištěm bez problémů zakončil Tomáš Martinec. Konečnou podobu výsledku dal hradecký Patrik Fořt, který dvě minuty před koncem zápasu prostřelil Sáblíka ze sóla mezi betony – 5:2. Neprůstřelnost ústeckého gólmana tak trvala dlouhých 247 minut.

Ohlasy trenérů

Ladislav Kolda (HC VČE Hradec Králové): "Rozhodně jsme utkání nezačali podle našich představ. Dostali jsme se hned zkraje pod velký tlak a měli jsme problémy. I když jsme první třetinu prohráli jen 1:0, tak to bylo trošku se štěstím. Ve druhé třetině se nám stalo skoro to samé a to, myslím, bylo pro ten další průběh utkání rozhodující. Chtěli jsme udržet bezbrankový stav co nejdéle, ale prakticky se nám to vůbec nepodařilo. Bylo jasné, že takhle rychlé góly si tu nemůžeme dovolit. Ústí je ve formě a dnes nás jasně přehrálo."
Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes se opět projevila kvalita našeho mužstva. V první třetině jsme soupeři nedali žádnou šanci. Byla jen škoda, že jsme naši převahu nedokázali brankově využít. Soupeř si ani celkově moc šancí nevytvořil a myslím, že naše vítězství je naprosto zasloužené. Souvisí to i s vyrovnaností kádru. Pokud tu máme tři nebo čtyři vyrovnané pětky a přijede mužstvo, které tam má třeba pět vynikajících hráčů, tak to proti nám neuhrají. Ty dnešní dva obdržené góly v posledních pěti minutách bych spíše přičítal takovému nějakému uspokojení za stavu 5:0. Dnes poprvé před domácím publikem nastoupil Martin Štěpánek. Pro nás je to ohromný přínos. Je to hráč, který dlouhá léta hrál extraligu, hrál ve Finsku i v Rusku, nastupoval v reprezentaci. Jsme rádi, že ho tu máme. Zatím si musí postupně zvyknout na styl hry v 1. lize a na nové spoluhráče. Co se týče možnosti, aby za nás nastoupil na pár zápasů i Honza Čaloun, tak to je spíš otázka na manažera. Já mám ale informaci, že Litvínov by snad byl ochoten nám ho na pár zápasů před vánoci pustit na střídavý start. Uvidíme, snad to vyjde třeba na Budějovice."

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže