Ú s t í n/L. - Před blížícím se play-off nabírá forma Ústeckých Lvů sestupnou tendenci. Po nepříliš zdařilém zápase s Kadaní přišla studená sprcha v podobě debaklu od zraněními zdecimovaného Chomutova. Ten si rozdělil branky rovnoměrně do všech třetin a dokázal se třikrát prosadit v přesilové hře. Jednoznačně tak zvítězil 6:2. Kontaktní góly Lvů na 1:1, resp. 3:2 stříleli Sýkora s Finkem. To však bylo ze strany Slovanu vše.
st 9. 2. 2005
Piráti Chomutov
HC Slovan Ústí nad Labem
6:2 2:1, 2:1, 2:0

Branky: 9. Polodna (Koláček), 18. Řezníček (Malát, Trefný), 22. Heinisch (Prošek), 32. Boušek (Polodna), 47. Boušek (Szakal), 58. Koláček (Boušek, Szakal) – 17. Sýkora (Klobouček), 24. Fink (Švík, Lipina). Rozhodčí: Lacina – Podrazil, Žídek. Vyloučení: 11:10, navíc Přeučil 5+DKU, Šaffer, Lipina DKU (všichni Ústí). Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2100. střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.

Piráti Chomutov: Horčička - Nosek, Szakal, Plaček, Prošek, Trefný, Řezníček - Polodna, Koláček, Boušek - Sklenička, Heinisch, Pražák - Malát, Buchal, Řepík.

HC Slovan Ústí nad Labem: Zikmund - Drábek, Kočí, Kudrna, Kříž, Vála, Klobouček, Štěpánek, Pavlas - Sýkora, Koudelka, Hodek - Fink, Lipina, Pavliš - Barus, Šaffer, Přeučil - Buďa, Švík.

Komentář

Chomutov se v tomto utkání musel obejít bez devíti hráčů základní sestavy, kteří buď onemocněli, nebo se potýkají se zraněním. Výjimkou je Josef Révay s disciplinárním trestem. – Hned první střelu Koláčka vyrazil Zikmund vysoko nad plexiskla za sebou a hned poté se na druhé straně musel v akci předvést brankář Horčička, který zasahoval proti samostatnému úniku Pavliše. V 6.minutě spálil Buďa před brankou Chomutova velikou šanci, když tečoval střelu Sýkory, ale gólman domácích na poslední chvíli vysunul k tyči pravý beton. Na počátku 9.minuty se po Zikmundem vyražené ráně Koláčka dostal k puku Petr Polodna, nikým nehlídaný se z mezikruží prodral až před ústeckou svatyni a bekhendovou střelou se trefil pod víko Zikmundovy branky – 1:0. Po úvodním gólu narostla chomutovským křídla, byli očividně aktivnější a hosté byli chvílemi jako na kolotoči. Ve 12.minutě ze skrumáže před brankou Ústí náhle vypálil Buchal, ale jeho tvrdou střelu po ledě Zikmund kryl a hned nato musel čelit projektilu z hole Szakala. Ve 13.minutě z mezikruží střílel Polodna, ale tentokrát trefil jen připravenou náruč hostujícího gólmana. Přišla 16.minuta a hosté se dostali k první přesilové hře zápasu po vyloučení Proška za hru vysokou holí. Zpočátku jen stěží navštěvovali své útočné pásmo, ale pak se ke střele po zemi připravil Tomáš Sýkora a bylo vyrovnáno na 1:1. Po chvilce najel Přeučil do brankoviště a připravil Horčičku o masku. Domácí gólman si to nenechal líbit a pustil se s ním do šarvátky. Rozhodčí udělil tresty Horčičkovi 2 minuty za hrubost a Přeučilovi 5 minut + do konce utkání také za hrubost. Při hře 4 na 4 přejel útočnou modrou Ladislav Řezníček a dělovkou mezi Zikmundovy betony vrátil domácím vedení na 2:1. Začala tříminutová přesilovka domácích, kterou rozdělila přestávka.

Na počátku prostředního dějství dohrával Chomutov početní výhodu, když se ve vlastním oslabení dostal do úniku ústecký Hodek, ale brankáře Horčičku nepřelstil. Hrála se 22.minuta, oba týmy byly již v plných sestavách, když od modré vystřelil Plaček a po následných zmatcích před brankou, dorazil puk za sedícího Zikmunda Martin Heinisch na 3:1. Uběhlo něco přes minutu a Švík našel ideálně před brankou Patrika Finka, který zblízka snížil – 3:2. Ve 25.minutě předvedli ústečtí rychlostní vložku, Kudrna s Buďou přečíslili domácí a druhý jmenovaný bombou jen vyprášil Horčičkovy betony. Nastala fáze kdy se hra odehrávala převážně ve středním pásmu a žádný z týmů nedovolil svému soupeři větší ohrožení své branky. Na konci 27.minuty hledal Nosek střílenou přihrávkou před brankou Skleničku, jehož teč Zikmund vystihl. Ve 31.minutě byli ústečtí nejdříve potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě a minutu nato byl vyloučen hostující Kříž za vysokou hůl. Domácí měli minutu trvající početní výhodu 5 na 3. Krátce před jejím skončením střílel od modré Nosek a Ladislav Boušek na několikátý pokus dotlačil puk za brankovou čáru – 4:2. Další přesilovou hru si zahrálo Ústí ve 34.minutě po vyloučení Trefného, ale tuto možnost hostující tým nedokázal využít, a tak se šlo do šaten za dvoubrankového vedení Chomutova.

Poslední část byla odstartována náporem Lvů, ale tlak zbrzdilo po minutě a půl vyloučení Sýkory za držení. Poté převzali iniciativu chomutovští a Zikmund musel při střele Szakala hodně zapracovat, aby zábránil pátému gólu ve své brance. Ve 44.minutě byl krosčekem v útočném pásmu poslán k zemi Polodna a na trestnou lavici si šel odpočinout tentokrát Vála. Chomutov měl k dispozici další početní výhodu. Domácí bušili do gólmana Ústí, ale ten byl vždy ve střehu. Ale jejich další gólová chvíle přeci jen přišla. Szakal nahodil puk na branku a Ladislav Boušek chytrou tečí těsně před Zikmundem zvýšil na 5:2. Ve 49.minutě podrazil chomutovský Prošek unikajícího protihráče a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Exekutorem byl pověřen Koudelka, který se za pískotu domácích diváků snažil Horčičku přelstít bekhendovým blafákem, ale domácí gólman bravurním zásahem nezklamal. V 50.minutě jeli chomutovští ve dvou na osamoceného obránce hostí. Po přihrávce Skleničky minul branku Heinisch a na druhé straně z protiútoku trefil Hodek břevno Horčičkovy branky. Od 51. do 54.minuty následovala série vyloučení na obou stranách ze kterých pramenila půlminutová přesilovka ústeckých 5 na 3. Hosté se ale v poslední křeči jen trápili a nedokázali si žádnou slibnou šanci vytvořit. Naopak přišlo vyloučení Lipiny za sekání a s ním osobní trest do konce utkání. Domácí tuto přesilovku sehráli na výbornou. Nádherná kombinace, při které dokonale rozebrali hostující obranu, přinesla Chomutovu šestou branku. Szakal přihrál mezi kruhy Bouškovi, ten pohotově našel Kamila Koláčka, který měl před sebou odkrytou branku a zakončil tak vysoké vítězství nad Ústeckými Lvy na 6:2.

Ohlasy trenérů

Vladimír Kýhos (Chomutov): "Do utkání jsme nastupovali s tím, že nemáme co ztratit. Sice nám chybělo devět hráčů, ale jak bylo vidět, kluci je dokázali nahradit, takže jsem velmi spokojený. Luboš Hořčička podal velmi kvalitní výkon, ale i Zikmund nechytal špatně.

Pavel Hynek (Ústí): " Odehráli jsme špatné utkání a měli jsme hodně vyloučených hráčů. Protihráči nás dokázali potrestat v přesilových hrách, takže jsme přestali hrát a toto dnešní utkání rozhodlo."

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Letňany 21 58
2. Příbram 21 57
3. Tábor 21 47
4. Ústí n. L. 21 45
5. Chomutov 21 42
6. Vrchlabí 21 38
7. Benátky n. J. 21 32
8. Kobra 21 32
9. Most 21 28
10. Děčín 21 25
11. Cheb 21 25
12. Písek 20 22
13. Klatovy 21 15
14. Jablonec n. N. 21 15
15. Řisuty 20 10
16. Hronov 21 10

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže